Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van itt olyan anyuka, aki...

Ha van itt olyan anyuka, aki tanul baba mellett, leírná nekem mikor van ideje tanulni és mennyit? És hogy mit tanul és mennyi idős a bébi?

Figyelt kérdés
2009. júl. 3. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:

1 éves a lányom, kéne írnom 2 szakdogát, és van egy államvizsgám, meg előtte két másik vizsga. Tanulni egyáltalán nincs időm, a lány alig alszik napközben, és nem marad meg a lakásban, mindig kint akar lenni az udvaron, kergetni a macskát, kutyát, -rohanhatok utána. A házimunka mellett semmi "szabadidőm" nincs, max este 10-kor állhatnék neki tanulni, ha elaludt a lány, de én is ember vagyok, és nem mazohista....

Szóval nekem nem nagyon megy, de van aki sokkal ügyesebb nálam.

2009. júl. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Utolsó éves vagyok levelezős egyetemen (műszaki). Kislányom most 9 hónapos. Tanulni általában akkor van/volt időm, mikor a pici aludt, illetve esténként, hétvégén, ha apukája vigyázott rá. Hetente átjött a nagymama és vigyázott rá, vizsgaidőszakban hetente kétszer is. Nem mondom, hogy könnyű, de meg lehet csinálni...igaz rettentően várja az ember a végét, hogy végre csak a picivel kelljen foglalkozni, ne a tételekkel :) Ha van segítség, akkor egyszerűbb a helyzet.
2009. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

én jogra járok még 2 év van hátra....államvizsgával meg mindennel...baba nélkül is nagyon nehéz, és ha hihetek a tesztnek ,kedd óta tudom, hogy terhes vagyok és eléggé félek.:(

2009. júl. 3. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, minden rendben fog menni! Gratálok a picihez!!!
2009. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én most érettségiztem és kellett a pont, úgyhogy elég sokat kellett tanulnom. Most 6 hós a babám, de elég nehezen ment. Mondjuk nekem elég sokat alszik napközben is, de a végén már annyira elment az egésztől a kedvem. Hogy minden nap arról szól, hogy de igenis tanulni kell. Bőven megvan a pontom, de nincs olyan sikerélményem mint régebben. És még most jön az egyetem, amiről mindenki azt mondja, hogy egy vizsgaidőszak ér fel az érettségivel. Hát, nem tudom mi lesz. Nem választottam könnyű szakot.

Ki lehet bírni, de így jóval nehezebb. De azért a babó sok erőt ad. Mostmár érte is csinálom.

2009. júl. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Unokatesóm az orvosi egyetem alatt szült, harmadéveben. Nem halasztott, de Te megteheted, ha gondolod. Ő április végén szült, két vizsgát tett át szeptemberre a többiből májusban vizsgázott. Úgy tanult, hogy a nagyágyban feküdt, a pici az egyik oldalon, könyv a másikon és amikor a baba aludt, akkor tanult, ha felkelt, akkor szoptatott. Mindenki vigyázott a kicsire, aki csak tudot, pl. én is, de tényleg csak vizsgázni ment el és ott is elsőnek ment be. Most már két gyereke van(10 és 4 évesek), aneszteziológusként dolgozik és a Pázmány jogi karára jár.

Ismerek egy pszichiátert is, aki 2 babát szült szándékosan az egyetem alatt, hogy ne essen majd ki a munkából. Őt volt, hogy 3 héttel a szülés után hazaküldte a vizsgáztató, hogy túl sápadt, így nem vizsgázhat. Azt nem tudom, hogy Ő hogy tanult. Mindenesetre újszülött melett könnyebb, mint egy nagyobb babával.

Én csak nyelvvizsgára készültem, amikor a lányom majdnem 1 éves volt. A barátnőm készített fel. Hetente átjött és míg a kicsivel játszott a szőnyegen, addig én a tőle kapott feladatokat oldottam meg az ágyon, aztán beszélgettünk (franciául, úgyanis a barátnőm franciatanár). Sikerült a nyelvvizsgám.

2009. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat nektek is.

orvosi mellett baba és utána még egy jogi egyetem is????le a kalappal az unokatesód előtt, biztosan nagyon jó agya van, hogy ezt meg tudta csinálni.

köszönöm, hogy írtok, mert erőt ad,ha látom, hogy más is meg tudta csinálni.

2009. júl. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!