Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen mondta ki a...

Mennyi idősen mondta ki a babátok az első "igazi" szavát? És mi volt az?

Figyelt kérdés
2012. aug. 3. 07:46
 1/5 anonim ***** válasza:
10hós kora körül a nem szabadból elkezdte használni a nem-et,13hósan apát már apának hívta.Mindenféle gügyögését 6hónapos korától (baba,mama,papa) nem tartom első szónak.
2012. aug. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

6 hónaposan ismételte először,hogy baba...majd egy éves volt,amikor tudatosan mondta,hogy mama,papa,cumi...ezek érthető,tiszta szavak voltak.És arra használta,amire kell.Meg volt nagyon sok amit csak én tudtam,hogy mit jelent.

Most 2 éves,tisztán,folyékonyan beszél.Elindulni viszont 16 hónapos korában indult el.

2012. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

8 hónaposan, a lámpa. Neki akkor még ámpa volt, de tudatosan használta. Aztán egy évesen már ment az anya, apa, mama, papa, baba, vau-vau, cica, hinta, hasonló egyszerű szavak, és az állatok utazása.

Aztán olyan 14 hónaposan meg egyszerűen beindult, és most 17 hónaposan mindent mond, még Ha nem is minden egyértelműen érthető egy külső szemlélő számára. Pl. a kukás autót még tutásnak mondja, Zoli neki Loli, de ilyenektől eltekintve tényleg szinte mindent mond már. Meg amúgy is, a lényeg, hogy én megértsem, mit is szeretne. Ez már nagy könnyebbséget ad azért. :)

2012. aug. 3. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14 hósan kb, "aja"-ez én voltam :) meg oootó (autó)
2012. aug. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10-11 hónaposan határozottan mondta a cica és a tátá szót,most 13 hónapos és megdöbbentően tisztán mondja, hogy autó. A hintát TA-nak hívja :-)
2012. aug. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!