Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell az első "igazi" cipő?

Mikor kell az első "igazi" cipő?

Figyelt kérdés

Kisfiam már stabilan áll és oldalazva az ágy mellett eléri, amit akar.

Vegyek neki kinti cipőt?Pléden szoktunk kint lenne, persze ha jó az idő és ott is feláll a kis asztala mellett, ilyenkor már kell cipő?

Eddig csak puhatalpúban volt.


2010. jún. 2. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Én kb. egyévesen adtam rá cipőt, amikor már lépegetett. Jobban fogja a kis bokáját, nem csúszik annyira a talpa és nem fázik fel, ha már lépeget. Lassan én már rá merném adni!
2010. jún. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,csak akkor tanácsos a cipő,ha már egyedül jár,addig nem jó cipőbe bújtatni a lábát.
2010. jún. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Puhatalpúban is van "igazi" kinti cipő. Esetleg flexi talpú. Nekem 2 gyerekem van. A nagy mióta jár betétes, minőségi cipőt hord és most 6 évesen lúdtalpas!!! A kicsi 14 hónapos és Pedipedben (utcai használatra való puhatalpú) jár 12 hónapos kora óta, akkor már egy hónapja járt. Elképesztő a különbség, mennyire olyan, mintha mezítláb lenne, pl. lábujjhegyre áll stb. És ha a szemem nem csal, enyhén máris látom kialakulni a boltozatot.

Úgyhogy én a helyedben vennék neki "igazi" cipőt, de mindenféleképpen puhatalpút vagy flex kivitelt.

2010. jún. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt mondta a gyógytornász, hogy akkor érdemes rendes cipőt venni, amikor már bútorok mellett egyedül feláll, lépeget és kézen fogva is közlekedik veled.

Én Elefantent vettem.

2010. jún. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16,43-as vagyok. Bocsi, de most még egyszer elolvastam a kérdést. Amíg egyedül nem mászkál, legalább annyira, hogy az egyik kezét fogni elég, lehet, hogy kicsit tényleg korai pénzköltés cipőt venni, megteszi a benti is. De ha megtanul járni, akkor tényleg kinti puhatalpú!
2010. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsi!Off-olok.Hol lehet 17-es méretben kapni valamelyiket (amelyiket említettétek)?Mindenhol csak 19-estől láttam.
2010. jún. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem még elég neki a puhatalpú kinti cipő. A pedipedek pl. pont erre vannak tervezve. Majd ha elindul akkor vegyél neki rendes bokát tartó kiscipőt.

16:43-as Nem szabad betétes cipőt adni a gyerekre, nem fejlődik megfelelően a lába, valószínűleg ezért alakult ki a gyerekednél lúdtalp.

2010. jún. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!