Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnk és az orvosunk azt...

A védőnőnk és az orvosunk azt mondta, hogy 4 hós babám kicsit elhízott, ne adjak neki annyi cicit. De hogy valósíthatnám meg?

Figyelt kérdés
A javaslatukra már adtam neki almát, próbálom bevezetni neki a gyümiket, de ő akkor is sokat lenne cicin. Mit tehetnék? Próbáljam meg az éjszakai evésről leszoktatni? Hogyan kéne?
2009. júl. 19. 08:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én biztos nem tenném. Annyit eszik, amennyit akar, ő érzi.
2009. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Már bocs, de ezt hülyeségnek tartom. Eddig mindenhol azt olvastam, hogy pont a sokáig tartó szoptatás védi meg majd a babát a későbbi elhízástól, és annyit eszik amennyire szüksége van. Lehet hogy most gyorsabban gyarapszik, mint az átlag de ez egyéni eltérés lehet és később beáll.

2009. júl. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
hány cm és kg?
2009. júl. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon idős lehet az a doki is a védőnő is. Próbálj más gyerekorvost keresni, esetleg mást megkérdezni, akiben bízol. Az anyatejes baba nem lehet elhízott (ha jól értem csak szopik). Nekem is mondtak ilyesmit, mikor másfél hós volt. (azt mondta a dokim, h túl sokat szopik, ne engedjem, mert azért sír, mert a hasa megfájdul.) Fejtem, megszakítottuk a szopikat. Rettenetes volt. A nyugodt babám elkezdte harapni a cicimet, nem engedte, h elvegyem tőle, ordított egy csomót. Pedig előtte teljesen kiegyensúlyozott volt, csak délután sírt kb 1 órát (erre mondták, h a hasa miatt). Aztán szerencsére elköltöztünk, más dokink, és védőnőnk lett (mikor 3 hónapos volt). Soha senki nem mondta utána, hogy ne úgy szopjon, ahogy akar. Nem elhízott, de jó husiban levő baba volt mindig (3 hónaposan 7 kiló volt, kétszerese a születési súlyának). 2 és fél évig szopott, nyugodtan az igényei szerint. Szerencsére azt a borzasztó 1 hónapot elfelejtette.

Ja, és az okos dokinéninek, aki szerint a baba óra szerint kellett volna szopjon (max 20 percet 2 óránként), nem is volt gyereke!!!

Szerintem szoptasd tovább igénye szerint, és hagyd a hozzátáplálást. Sok sikert!

(Amúgy hány kiló egy elhízott 4 hós baba???)

2009. júl. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia. Nem értem hogy mondhat egy orvos és egy védőnő ilyet.

Nekik kellene tudni,hogy egyre többet fog mozogni a babád így el is égeti majd a bevitt kalóriákat.Ha nem fog hízni akkor meg azt javasolják hogy tömd a szájába a cicid mert nem gyarapszik? Egy anyatejes baba mindíg annyit eszik amennyi jól esik neki,ha netán egy kicsit több csúszik le akkor a felesleget visszabukja. Nem tudom van e napirendetek? Mennyi időnként eszik? Egyáltalán hány kiló hogy elhízottnak titulálják?

2009. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülye a te védőnőd,már bocsi.Próbálja már meg ő.Van egyáltalán gyereke? Hagy egyen,majd ha többet mocorog,leadja.Én nem foglalkoznék a védőnővel.Kisfiam 5 hós,9kg,és 70cm.Szép arányos baba.Anyatejes,se a védőnő se a dokinénink nem mondott nekünk ilyet.Igény szerint szoptatom.
2009. júl. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Már majdnem 8kg de csak 59 cm.Ha nyűgös akkor olyan másfél óránként kér cicit,de nem mindig eszik.Ha átlagos a napja akkor kibír 3-4 órát is.Igazából cicifüggő mert imád cicilni és nem igazán akarom megfosztani ettől.Elég husis,és a fejecskéje néha meginog állítólag azért mert nem bírja el a súlyát.
2009. júl. 19. 10:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Nemsokára majd nyúlani fog a babád és hízni meg nemigazán. Az én kislányom is inogva tartja néha a fejét pedig majdnem 5hós. Amikor már más is fogja érdekelni,nemcsak a cici és a pocaktömés,akkor úgyis lemozogja a felesleget,és kevesebbet fog lógni rajtad.
2009. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az en kisfiam 8 es fel kilo volt 4 hosan, anyatejes volt. A dokineni mindig dicsertea meretet, o mondjuk eleg magas baba volt mindig is, sosem tunt kovernek. Az elso 5-6 honapban nagyon jol hizott havonta, elso 3 honapban havi 1,2-1,4 kilokat. Most 10 honapos es csak 10,3 kilo. Leallt a hizasa szinte teljesen, eleg rossz evo is, sajnos. Szoval ne koplaltasd a babadat, mert eleinte lehet hogy ducik, sokat hiznak, de kesobb leall a hizasuk, hiszen sokat mozognak, fogzanak, stb. Az a legfontosabb, hogy kieggyensulyozott, egeszseges baba legyen!
2009. júl. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok! Meg annyit szeretnek hozzafuzni, hogy pont azert, mert jol fejlodik a cicitol, nem kell meg hozzataplalni, nekem ezt mondta a gyerekorvos.
2009. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!