Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól ülhet a baba autós...

Mikortól ülhet a baba autós ülésbe? (Nem hordozóra gondolok)

Figyelt kérdés

És melyik a jó, hol és mennyiért?

Aki mostanában vásárolt, és elégedett szívesen várnám a tapasztalatait és tanácsát. (Budapesten)


2009. júl. 22. 11:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, én úgy tudom, már 11 kg-tól, és ha stabilan ül. Bár olvastam, hogy akkor is olyan kis bénán ülnek még benne. A miénk is 8 hónapos és már 10 kg, én is ezen gondolkodom, hogy mikortól kéne... Bár mi Römert néztünk ki és 60 ezerbe kerül.. :(( De a férjem ragaszkodik ehhez, mert biztonsági szempontból nagyon jó, és mi sokat autózunk.
2009. júl. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Általában az autósülések 9-25 kg-ig vagy 9-36-ig vannak

De van 15-36kg, 9-18kg ezek a főbb kategóriák.

2009. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

SZia!

Most 8 hós a fiam, és már nagyon kicsi neki a hordozó (76cm volt tegnap). Egy hónapja kb stabilan ül, így vettünk neki autósülést, de olyat, ami 0-25kg-ig van. Újszülöttként nem mertem volna beletenni, de most már 8 hónapos, majdnem 8 kiló, így simán beletettük. Viszont ami pl 9 kilótól van, abba lehet, hogy még nem ültettem volna bele.

mi ezt vettük: [link]

Nagyon jó, már hosszabb úton is voltunk vele, és a babóm is szereti. Ha elalszik, hátra lehet dönteni, de ha ébren van, mindig felültetem. (nekem ez is fontos volt, hogy dönthető legyen)

2009. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem már tök stabilan ül (11 hós múlt, viszont csak 8300 g :(, és már úgy utálja a hordozót. Mi is sokat autózunk azért gondoltam rá, dehát akkor még várni kell.

Köszönöm.

2009. júl. 22. 11:52
 5/7 anonim ***** válasza:
EGy jó kis 9-18 ülés tökéletes lenne. Mi a spárba vettük (tegnap is láttam, van) 22.000ftért, dönthető, tökéletes:-) Imádja a lányom!
2009. júl. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

8 kilótól, ha tud ülni beletehetd ülésbe. akár 9-36 kilósba is. az a jó, aminek min. van töréstesztje. a gagyikat én spac. nem ajánlom, mert szarrá törik ha vki belétek megy. römer, stm, recaro, besafe, maxi cosi, ferrari...

www.oamtc.at, www.adac.de

itt is szétnézhetsz tesztügyileg.

2009. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
11 hósan már jó hogy utálja a hordozót. Az én fiam 7 hós korától 9-18 kg-ig használható gyerekülést használ. Stabilan ült már ekkor és nem maradt meg a hordozóban. Nem volt még 8 kg és a kora sem felelt meg a kiírásnak. De ha már kilőg a lába a hordozóból akkor váltani kell, azt mondták. Na azóta imád utazni, így sokkal jobban lát mindent.
2009. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!