Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen jól eszik, de inni...

Teljesen jól eszik, de inni nem hajlandó, csak anyatejet! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Már mindenféle főzeléket jól eszik a 7 hónaposunk, de nem issza meg sem a vizet, sem a teát, sem a gyümölcsleveket. Nem az ízesítés a baj, próbáltuk a teát cukrosabban, kevesebb cukorral, többféle gyümölcslevet, egyik se vált be. Próbáltunk anyatejet itatópohárból, az sem vált be, de lehet, hogy csak azért, mert az itatópohár mint táplálkozási forma új volt neki (ezt még csak egyszer próbáltuk. Mit lehetne még tenni? Már elég jó lenne, ha inna mást is az anyatejen kívül, mert már nem igazán van tejem. Az evéssel semmi gond, teljesen jól eszik.

A cumis üveget nem igazán szerette régebben sem. Majd megpróbálom az anyatejet cumisból, ez most jutott eszembe. Egyéb ötlet?



2012. szept. 6. 11:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik gyerekem csak onnantól fogadta el a vizet, amikor már szilárdat evett, tehát nem főzelékeket meg gyümölcspürét, mert ugye azok is nagy részben folyadékot tartalmaznak.


Nem hinném, hogy a levek és poharak variálása eredményt hozna. Légy türelemmel, ha szomjas lesz, inni fog! :o)


És hidd el, van ott annyi tej, amennyi kell, ha nem lenne, már inna...

2012. szept. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

add neki az anyatejet pohárból , és fokozatosan hígítsd vízzel

tulajdonképpen ugyan az a trükk amit nem szeretem kaja bevezetésénél szoktunk

2012. szept. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én odaadtam a kezébe az itatópoharat, kiönteni nem tud belőle semmit, de rágcsálni szerette, és egy idő után rájött, hogy jön belőle valami. Nálunk kb. 1 hónap volt, mire ivott belőle, amikor odaadtam neki. Szerintem szoktatni kell mindenhez, a lényeg, hogy naponta többször kapja meg, vagy fogja meg, és akkor egy idő után már ismerős lesz neki.
2012. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ma én is ezt csináltam, amit a 3. írt. :) Tettem anyatejet az itatópohárba és odaadtam neki. Eljátszott vele, és tapasztalta, hogy ebből inni is lehet. :) Az még erős túlzás, hogy nyert ügyünk van, de első lépésnek talán ez is jó.

Első, azt mondod, hogy a gyümölcspépekben stb.-ben annyi folyadék van, hogy talán nincs is szüksége rá, hogy külön igyon?

2012. szept. 6. 19:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, azt mondom.

A babák ösztönlények, sőt, ha "nem rontjuk el", egészen óvodás korig biztosan csak és annyit esznek/isznak, amennyi jól esik, és szükségük van rá.

Aztán szépen "elromlik" a dolog, ami nagyon finom, abból többet is megesznek, mint amennyit kívánnak, meg persze ott van az "egyél még kisfiam".


Két egészséges lányom van, de nem egyforma mennyiséget isznak, egyikük nagyként is többet (de hát ezzel mi felnőttek sem vagyunk másképp). És érdekes, hogy amelyik többet iszik, ő az, aki picinek nem kérte nagyon sokáig, 7,5 hónapos koráig az anyatejen kívül mást nem is fogadott el, pedig hat hónapos korától naponta kínálgattam kitartóan. :o)

első

2012. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!