Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen hagytátok el a...

Mennyi idősen hagytátok el a babátoknál a tápszert? Mire váltottatok helyette? Mi van ha még éjjel is gyakran kér enni 1 évesen megpróbálhatom valahogy leszoktatni erről?

Figyelt kérdés
a kisfiam a napokban tölti be az egy évet, 8 hónapos koráig szopizott, azóta reggel és este kap tápszert, és általában éjjel egyszer még kér enni.Sajna semmi más nem jó neki, csak kaja kell. Egy doboz tápszer kb egy hétig tart ki még így is, nekem van egy 6 éves fiam nála még nem emlékszem, hogy lett volna ilyen junior tejital, most meg az van hogy három éves korig nem ihat tehéntejet a gyerek. a nagyfiam kapott forralva anno, és nincs semmi baja. ez a tejital milyen ez is porból van? Ez is laktató valami, vagy inkább tényleg csak ital? Nem tudom mikor váltsak, nála, mert jó lenn leszoktatni végre az éjjeli kelésről is, csak nem tudom hogyan.Amúgy reggelire már nem azt kap, mert nem fogadja el, olyat akar enni amit mi, pl virslit kenyeret, de a délutáni alváshoz kéri, így ezt a kettőt megcseréltük.
2012. szept. 10. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a tejben nincs meg a megfelelő tápanyag mennyiség ezért nekem azt mondta a gyerekorvos, és a védőnő, hogy ha bírjuk akkor adjunk neki 3 éves koráig.


Azt kell csinálni, hogy este jól megvacsoráztatod, adsz neki elalvás előtt tápit mi jó éjszakát tápszert adunk neki ilyenkor milumiltól és utána elalszik és reggel 7ig alszik. A lényeg hogy azért ébred fel éjjel mert éhes lesz. Adj neki kiadós vacsit, ők még nem híznak :) ez a titok :)



18 hónapos fiúcska mamája :)

2012. szept. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1 évesen fél 6-6 körül kapott tejpépet a kislányom, 8 körül elaludt, 10 körül kapott még 2-2,5 dl tápszert/tejitalt és aludt reggel 6-7 óráig. Az esti etetésnél nem kelt fel.
2012. szept. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Azt elfelejtettem, hogy 2 éves 2 hónapos a kislányom és még tejitalt iszik.

2012. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

13 hónapos korában adtam először tejet (bolti dobozos), de kezdetben felesben a tápszerrel. Másfél évesen hagytuk el teljesen a tápszert, igazából nem volt különbség, hogy tejet vagy tápszert kapott. De nálunk már csak reggel van tej/tápszer, este nem kell neki.

Tejitalt egyszer adtam csak, Rossmannos ajándékcsomagban kaptuk.

2012. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
kislányom most 2 éves elmult és most hagytuk el a tápszert és most kakaot iszik 1,5 tejbol de elöte jol bevacsorázik..lakasd jol vacsira és mielött lefekszik ad neki oda tápszerét akor átalusza az éjszakát.
2012. szept. 11. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A lányom is vacsorázik este fél 7-7 körül, és utána lefekvés előtt megissza az esti tejet is. Előtte tejitalt kapott. Nincs változás, mióta tejet kap és nem tejitalt, ugyanannyit alszik.
2012. szept. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!