Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos kislányom szinte...

13 hónapos kislányom szinte alig eszik valamit. Mi lesz vele a bölcsiben? Más ennyi idős gyermeke is étvágytalan?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hónapja minden étkezés küzdelem a kislányommal, ha az etetőszékbe teszem már ordít, ha meglát a kistálkával és kanállal síkitva sír. Eddig sem volt jó evő, ha egy befőttes tálka főzeléket napi 2 étkezéssel megevett már boldog voltam. Gyümölcsöt sem igazán eszik, talán a barackot, szőlőt eszi szívesen de abból sem sokat, tejterméket szívesen fogyaszt. A családunkban mindenki normál testalkatú, jó étvágyú, a két nagyobb testvér sem válogat, az étkezéseket igyekszünk együtt, családiasan megoldani. Dorka mindig velünk egy asztalnál eszik/evett. Összesen 9 foga van, próbálom szoktatni a rágáshoz is, de ha nem aprítom össze az ételt az is baj, ha összeturmixolom az is baj.

Nagyon elkeseredett vagyok, szeptembertől bölcsis lesz, nem tudom mi lesz vele, egyelőre sem enni nem hajlandó, pohárból sem nagyon akar inni, és még elindulni sem indult el. Kapaszkodás nélkül megállni sem hajlandó.

Másnak is ilyen nehezen mennek a dolgok? Adjatok tanácsot!


2009. aug. 2. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
24%
A bölcsödében fog enni, mivel látja, hogy a többiek is esznek. Nyugi:)
2009. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is 13 hónapos és ő sem igazán eszik 1 hete.

Ekkora melegbn nem is csodálom,hogy nem kívánja,csak gyümi és iszi(innivaló)kell neki.De hisz te sem kívánod és eszel ugyanannyit minden nap ilyen kánikulában,NEMDE? :)

A foga miatt is lehet az étvágytalanság.A kislányom amikor jön a foga akkor azt sem hajlandó megenni amit előtte imádott.

Amíg nem fogy nincs semmi baj, hidd el annyit eszik amennyi neki kell és ha éhes úgyis jelezni fogja. :)

Folyadékot sűrűn kínálgasd neki,mert a folyadékpótlásra szüksége van ilyen időben.

A felállás-járás miatt sem kell aggódni.

A csajszinál én is aggódtam 8 hónaposan nem csinált semmit.Elvittem Neurológushoz és mire kaptuk az időpontot addigra már szinte mindent csinált(mászott,felállt,járt(segítséggel,felült).

11 hónaposan pedig elindult és azóta nem győzök utána szaladni.:DDDD

Szóval lehet,hogy mire odakerül a sor,hogy viszed dölcsibe addigra elindul.:))

De tornásztasd sokat nehogy le legyen tapadva az izomzata.

A kajcsit próbálj neki olyat adni amit meg tud fogni.(sült krupli,főtt sült:répa,cukkini...stb)Vagy adjál neki kiskanalat a kezébe próbálgassa a szájába lapátolni(kicsit maszatos lesz minden és mindenki de mi most próbáljuk és szinte minden máshol landol nem a szájába :P :DDDD.

Boldog babázást.

13 hónapos kislány anyukája

2009. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szintén 13 hós a kislányom és egy jó ideje ő is étvágytalan,önállóan viszont szeret enni.Ha kanállal etetem,még meg sem kóstolja mi az,már csóválja a fejét,aztán lefoglalom valamivel(játék,kulcscsomó,pénztárca) és már eszik is,persze tudom hogy ez sem jó,mert rászokik hogy csak így eszik,de muszáj mert ígyis vékonyka és sokszor kaptam mérésen hogy mi történt mert nem hízik,ezért nem hagyhatom rá rendszeresen hogy ne egyen.Tésztát,húst,gyümölcsöt összeaprítva,vagy katonákat eléteszem és azt csipegeti,persze sokszor több van a földön és kikeni magát,de eszik leglább.Inni viszont sokat szokott,szoktam készíteni neki gyümölcslevet,azt imádja és megissza a vizet is.Ami a járást illeti,ő sem megy még egyedűl,leül ha elengedjük a kezét,mert fél még,de nem szabad erőltetni sem.
2009. aug. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

13:40 vagyok:

13:54 mintha magamat olvasnám :)))

Micsoda véletlen. :)))

2009. aug. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!