Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S! Nem eszik a 4 hónapos...

S. O. S! Nem eszik a 4 hónapos babám! Miért van ez?

Figyelt kérdés
Anyatejes a babám, ciciből eszik és kb két hete nem hajlandó enni a babám.Teljesen tanácstalan vagyok a tejem is jócskán megcsappant nem tudom hogy mit tegyek.Eszik egy keveset és utána elfordítja a fejét.Járt így valaki??Nagyon kellene egy kis tanács.Egy hónap alatt 350g-ot hízott.3100 g-mal született és most 6210g.Három hónapos mérlegelésen 5900g-volt.De most alig hízik.Miért?És hajnalban is felkel enni pedig már átaludta az éjszakákat.
2012. okt. 2. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak egy tipp, de lehetséges, hogy növekedési ugrása van. Az én kisfiam akkor aludt rosszul/nem evett stb.

Hajnalban pedig valószínűleg azért kel, mert nap közben nem eszik eleget és megéhezik.

Az, hogy nem hízott olyan sokat, szerintem nem gond. Nem kötelező havi 0,5-1 kg-mot híznia, így is megduplázta már a születési súlyát.

Igyál sok folyadékot, esetleg tejserkentő teát, hogy addig is ne apadjon még jobban a tejed, míg ez a helyzet..

Kitartás!

2012. okt. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 timike26 ***** válasza:
èn ugyanigy vagyok,nem eszik oràkig,5 perc alatt vègez az evèssel majd kidugja a nyelvèt ès nem akar tobbet enni.o se hizott, csak 260 at kèt ès fèl hèt alatt,o mèg csak 3 honapos ès 1 hetes...ma potlàst irtak fel neki amit megprobàltam adni neki de nem kèrte...èn is teljessen padlon vagyok...bocs hogy segiteni nem tudtam de viszont àtèrzem a helyzeted... kitartàs.
2012. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Én is próbáltam neki adni tápszert de nem fogadta el.Ma hajnalban kíváncsi voltam hogy mennyit evett, megmértem és 150ml benyakalt, aztán 6:30-kor evett 110-et.Szóval annyiban megnyugodtam hogy tej van még.Neked is kitartást kívánok kedves utolsó.Szerintem ne adj neki te se pótlást ha van tejed.
2012. okt. 3. 11:34
 4/7 anonim válasza:

Szia!

Nálunk úgyanez a helyzet,alig eszik a kisfiam,sőt aludni is alig akar,ma is csak sírt egész nap, attól félek én is,hogy elapad a tejem,ha így folytatjuk.Nem tudom mitől lehet ez. Mi két hét múlva megyünk dokihoz,addig remélem változik a helyzet,és nem kell neki tápszert íratnom.Kitartást nektek is.

üdv! egy 4 hónapos kisfiú anyukája

2012. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hahó Kedves, kisbabád már megduplázta a születési súlyát, amit elvileg csak a 3000g alatt születetteknek kell elérni fél éves korra!

Nem fog egyfolytában ugyanakkora ütemben hízni, különben megpukkadna egy éves korára :o)

Emellett most kezdett el aktívabban mozogni, no meg érdeklődni a világ dolgai iránt.

Azt írod, "két hete nem eszik". Hát jelentem, ha nem enne, már éhen halt volna, de mint írod, köszöni, jól van.

Aztán ott a fogzás. Harmadik babám nekem is épp 4 hónapos, és bár a többi gyerekem ilyen idősen még hírből sem tudta, mi az a fogzás, a kicsim pár hete rengeteget ébred éjjel, de főleg hajnaltól óránként.

Na tegnap áttört két fogacskája és lássunk csodát, újra aludt negyed hatig, mint régen.

Minden rendben van, csak bízz magatokban. Annak az anyukának, akinek a baba 6 hetes koráig elegendő teje van, annak MINDIG lesz elegendő a későbbiekben is, ha csak nem éri valami trauma az anyukát, vagy ilyesmi.


Szoptass csak tovább amikor kéri és tedd el a mérleget is gyorsan!

MInden jót!

2012. okt. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele mint te.kétségbe estem hogy 5 perc alatt letudja a szopit biztos nem eszik eleget,béreltem mérleget és 5 perc alatt 200-at szopott a drágám!

Nem kell minden hónapban 1 kg-ot hízni,nekem is nehéz elfogadni de ez van :)

Példának leírom az én babám hogyan alakul:

születés: 4000 gramm

1hó: 5500 gramm

2hó: 6700 gramm

3hó: 7170 gramm

4hó: 7950 gramm

5hó: 8310 gramm

6hó: 8600 gramm

7hó: 9000 gramm

8hó: 9300 gramm

9hó: 9650 gramm

10hó: 10050 gramm

2012. okt. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek is a választ.Megnyugtató.
2012. okt. 9. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!