Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák! Adnátok...

Tapasztalt anyukák! Adnátok légyszi tanácsot 9 hónapos lányom nappali altatásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Már teljesen tanácstalan vagyok a témában. Jelenleg úgy néz ki, hogy napközben még mindig 3-szor vagy akár 4-szer is alszik, de csak fél órákat. A reggeli ébredés után 2,5-3 óra múlva alszik kb. fél órát a babakocsiban, séta közben. Ezzel nem is lenne baj. Viszont az ebéd utáni delelésnél sem hajlandó fél óránál többet aludni, így viszont késő délután már tiszta hiszti, és még egyszer, vagy akár kétszer is kell aludnia még fél órát, hogy kibírja fürdésig. Így sajnos az egész napunk szinte nem áll másból, mint hisztiből és altatásból.

Már próbáltam szinte mindent: délelőtt korábban altatni, így már 1 óra körül letenni delelni, húzni a délelőtti alvást, és csak 2-3 óra körül altatni délután, viszont semmi nem vált be eddig. A délelőtti alvást se tudjuk elhagyni, ha azt próbálom, akkor 11 órakor már úgy üvölt, mint akit nyúznak, de fél óránál akkor se alszik többet.

Van esetleg még valami ötletetek, hogy mit csinálhatnék, hogy javuljon a helyzet?

Előre is köszönöm!


2012. okt. 19. 15:21
 1/2 Jégtánc ***** válasza:
Minden babának más a bioritmusa,szerintem hagyd így ahogy van.Ha neki ez az igénye akkor legyen így.Lehet hogy ha nem próbálkozol egy darabig semmivel,akkor magától áttér más alvási ritmusokra.Sok mindent nem tehetsz,hogy ne legyen stresszes.Kitartás:)
2012. okt. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én lányom születése után mindig másfél óránként aludt egy fél órát. Emlékszem, hogy majdnem megőrültem, mert az a fél óra éppen semmire sem volt elég. Utána magától egyszer csak többet kezdett aludni, később már két óránként kellett letenni aludni, utána meg még később és mindig egyre többeket aludt, és így bírta tovább ébren. 1 éves kora óta csak ebéd után alszik 2- 2,5 órát és úgy bírja estig (Most 15 hónapos). Viszont most két napja alszik délután is egy fél órát, látom rajta, hogy álmos, beteszem a kiságyba és szundít egy kicsit (épp most is). Ezt csak azért írom, mert annyit változnak a babák rövid idő alatt is, és ráadásul sok minden befolyásolja őket, időjárás, illatok, zajok, fogzás... Ne aggódj, idővel be fog állni szépen, de ha kipróbálsz esetleg valami új módszert, például tovább hagyod ébren, akkor azt huzamosabb ideig csináld úgy, hogy hozzászokjon, persze lesznek sírások, de gondolj bele, hogy neked is idő kéne hozzá, hogy megszokd hogy minden este mondjuk két órával később feküdj le. Nem?
2012. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!