Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt babádnak az első...

Mi volt babádnak az első értelmes szava és mennyi idősen?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 15:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
9,5 hónaposan NEM és DE - tudatosan, mindig jókor használta, már akkor látszott, hogy igazi dackirályfi lesz. 10 hónaposan jött hozzá a BABA, BÁ-Apa, VA-VA (kutya), TE-TE (tente), 11 hónaposan a HASSZI (virágok), ÁMUÁ - Anya, 1 évesen KÁ-KÁ (háp-háp), ETT (hány éves vagy kérdésre válaszolta, hogy egy), CICI - anya cicije, TUTYA - alvós kutyás rongyija. 1,5 évesen már rövid mondatokban beszélt (2-3 szavas), most 3 éves múlt, és hát lelőni sem lehet. :)
2012. okt. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

8 hónaposan jött a lámpa. Akkor még csak ámpa volt, de tudatosan mondta, mert felnézett a mennyezetre, és közölte, hogy lámpa.

Utána gyorsan jött a többi is. Apa, anya, baba, papa, mama, vau-vau, cica, állat hangok, minden féle. Most 20 hónapos, egész nap be nem áll a szája. :)

2012. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
10-11 hónaposan CICA, macskára mutatva.
2012. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de jo kedves 12-es, kivancsi voltam van-e valaki mas is aki lampaval kezdte! Az en lanyom 10 es fel honaposan lampa, aztan jott a hap (hapi kacsa), apa, hoppa, mit csinal a halacska kerdesre tatogas, bar ez nem szo.
2012. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos kora körül az "ana", majd ezt követte pár nap múlva a "gyeje". Van egy nővére, azt mondta ő is, amit a legtöbbször hallott. :)))
2012. okt. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ikreim első szava: lámpa 11 ill. 12 hónapos korukban. Azóta se sok minden, pedig már 16 hónaposak. Egyikük mondta nemrég, h. cica.
2012. okt. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen DE. Aztán ebből lett később a dede (igen).

Sokáig, 18 hónapos koráig semmi mást nem mondott. Akkor a gyerekekre baba, apára apa, érdekes módon a harmadik a telefontöltőre tötő.

2012. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Most nem a saját babámról írok, mert még nincs, de nagyom mókás a téma a gyerekek tudatosságáról, és leírom, hogy én mit éltem meg, mint baba. :)1991 májusában születtem, és apám szerint a karácsonyfát nézve mondtam azt, hogy: FA. Ezek szerint akkor még csak 7 hónapos voltam, ha korán kezdtem, de a 19 hónapos szerintem már kicsit kései lenne. Lényeg, hogy most is imádom a fákat, olyan szépek! Arra emlékszem is, hogy egész életemben imádtam beszélni, csak nem mindig hagytak. :)
2013. febr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!