Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha textil pelussal szeretnék...

Ha textil pelussal szeretnék pelenkázni már az első időkben, akkor hány darabot érdemes beszerezni, hogy ne kelljen minden nap mosni?

Figyelt kérdés
Külsőből szerintem úgy 3 darabot veszünk majd. Mennyi kell kb. pelenkázásra, ha csak azt használjuk és mennyi még,amit a fejecskéje alá kell tenni, vagy büfiztetünk vele stb. ?

2012. nov. 13. 07:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%

Tökre nem kell egyébként "kifözni, fertötleníteni, áztatni, gözvasalni". Ezek közül én egyiket se csinálom.

Csak zárt dobozban összegyűjtöm, hogy ne terjengjenek az illatok :) és mosáskor egy gyors mozdulattal öntöm bele a mosógépdobba és 40 fokon a többi mosnivalóval együtt kimosom.

2012. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Én pont, hogy nem javasolnám a zsebes pelenkát, ha takarékos megoldást kerestek, mert:

- az egészet minden pelenkázáskor cseréled, tehát nagyon sok kell belőle (míg ha külső-belső) megoldást használsz, akkor csak pár külső elég.

- a másik, hogy nagyon sok köztük a gagyi, ami még rendeltetésszerű használat mellett is tönkremegy. elenged benne a vízzáró réteg és ereszt.

Persze vannak jobb minőségűek, de azoknak darabja 5 ezer körül indul.

2012. nov. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

hát igen, én is félek attól,hogy rossz minőségűt veszek. mert nincs 5000 ftom egy darabért. de vajon a 2000 ftos milyen minőségű? például ez:

[link]

2012. nov. 13. 09:22
 14/24 anonim ***** válasza:

7-es vagyok!


Annyira még nem néztem ezeknek utána, még van vissza 20 hetem, de örülök hogy írtad, hogy újszülöttre nem az igazi, meg hogy ebből is van rosszabb minőségű. Majd azért utána nézek én is rendesen. :)

2012. nov. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

(írok mindjárt neked a privátra is :))


Konkrétan ilyenem nem volt, de mostani fejjel nem venném meg. (Én is a zsebesekkel kezdtem)

Az a sejtésem, hogy az eladó ebay-ről rendelt kínai pelenkát árul. (Ha körülnéztek nagyon sok van ott) Persze nem lenne törvényszerű, hogy akkor tönkremenős legyen, de én többet is próbáltam sok közte a rossz.

A másik amit érdemes figyelni, hogy fölül 2 sor patent legyen a pelenkán, mert sokkal jobban fog illeszkedni. Amelyik ilyen mint a képen lévő, hajlamos arra, hogy a pelenkának az a része ami alul van "kifodul" és idétlenül kicsúszik.


Teljesen nem beszéllek le róla, mert jók ezek ha tényleg jól vannak megcsinálva, csak mondom, nagyon nehéz megtalálni köztük a megfelelőt.


Ha pedig minimális varró tudása van valakinek, (értem ez alatt, hogy pl. be tudsz szegni egy terítőt )akkor nem nehéz megcsinálni a belső pelusokat sem.

Ha engem kérdezel, erre szavazok: saját készítésű (vagy szomszédnéni, vagy Nagymama, valaki csak van az ismerettségi körben) belső pelus és pár darab bolti külső.

2012. nov. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
hmmmm... mindig elbizonytalanodom mi a jó... nembaj,majd veszek ilyet-is, olyat is,majd elválik :S
2012. nov. 13. 09:45
 17/24 anonim ***** válasza:
21%
Se tévé, se eldobható pelenka.....Magadat akarod sanyargatni???? Szagolni a kakis-pisis cuccot, ráadásul fel is csípi a fenekét mert egy ázott rongy lesz a gyerek feneke alatt, őt is bünteted meg magadat is! Azzal sem értek egyet aki a kakis-pisist a többi ruhával 40 fokon mossa....legalább 60 fok, hipó utána szárítás, vasalás. Hát én nem tudom hogy ha az energiát, a mosószer és a belefektetett időt amit a babáddal vagy pihenéssel töltenél azt erre fordítod akkor megéri-e? Kizárt! Szép meg jó, hogy nem modernizálódsz, semmi baj ezzel, de legalább azokat a dolgokat fogadd el amik az életed megkönnyítik! Nem vagyok én sem fiatal (37 mire szülök 38). Anyu még mosta a hugom pelusait, sőt arra is emlékszem mikor nem volt még sok mindenkinek tévéje. Hát én örülök, h vannak már olyan dolgok-tárgyak amik egyszerűbbé könnyebbé teszik az életet. Gondold át ezt a textil pelus dolgot:-) 22hkm
2012. nov. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
Ne HARAGUDJ.Se tv se pelenka.Jézusom szegény gyerek .Az ilyen minek szül?????????
2012. nov. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
10%
Egyetértek az előzővel:-) Na jó szüljön, persze mert ettől még lehet jó anya, de azt a gyereket, nem kéne büntetni legalább a textil pelussal. Lehet ki kéne próbálni a textil pelust használóknak, egyet magukra rakni, pipilni bele és pár órát abban lenni, meg venni egy felnőtt pelust abba pipilni és benne lenni. Akkor valószínű nem lenne kérdés mit használ!!!!
2012. nov. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez pont az a kategória, (Halvány lila gőze nincs a dologról, mégis nagyonokos) amire energiát nem fogok pazarolni. Ne haragudjatok, de erre nem is reagálnék.
2012. nov. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!