Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha textil pelussal szeretnék...

Ha textil pelussal szeretnék pelenkázni már az első időkben, akkor hány darabot érdemes beszerezni, hogy ne kelljen minden nap mosni?

Figyelt kérdés
Külsőből szerintem úgy 3 darabot veszünk majd. Mennyi kell kb. pelenkázásra, ha csak azt használjuk és mennyi még,amit a fejecskéje alá kell tenni, vagy büfiztetünk vele stb. ?

2012. nov. 13. 07:21
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

hm. nem gondoltam,hogy két kérdésemet összevonjátok és abból messzemenő következtetéseket vontok le. ahhoz meg nem is fűznék semmit, hogy : "az ilyen minek szül?"

igaz még nincsen gyerekem,de kétlem,hogy órákat kell hagyni aszalódni a lurkót a pisis pelusban,szóval kizártnak tartom,hogy épp a tetra használattól lennék rossz anya. arról nem beszélve,hogy akkor a mi szüleink is mind rossz anyák voltak...???

az hogy nincs tévénk és nem eldobható pelust fogunk használni pedig egyáltalán nem jelenti azt,hogy nem modernizálódunk. mint azt a televíziós kérdésnél is leírtam, minden műsort meg tudok nézni,ami érdekel, csak a reklámokat nem látom. internet van, mint látjátok! :P sőt, telefonunk is van, meg folyó vizünk, meg villanyáramunk, meg fürdőszobánk meg mikrónk. a televízió nélküliség csupán a szemét szelektálása az életemből, a pelenka választás pedig anyagi megfontolás.

mindenkinek más jön be. ez a lehurrogás kb. olyan mérvű, mintha a pampersesek és a liberósok köpködnék egymást... én ezt tartom jónak és elhiheti mindenki,hogy nem fog a gyerekünk pisis-kakis pelenkában fetrengeni fél délelőtt!

szívesen hallgatom az érveket és ellenérveket, persze bizonyos kulturált keretek között!

végül köszönöm annak az 5 embernek,aki választ is adott a kérdésemre!

2012. nov. 13. 12:58
 22/24 A kérdező kommentje:
50 darab pelenkát fogunk venni meg vagy 3-5 külsőt! :)
2012. nov. 13. 13:00
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Én úgymond magamon teszteltem először. Állandó bajom volt az eldobható betéttől (konkrétan pelenkakiütés!), a tampon pedig méhszájsebet okozott, így kipróbáltam a mosható betétet. Ég és föld a különbség! Nincs dörzsölés, sem kiütés, ráadásul szag sem! Ha összejön a baba, mi is moshatózni fogunk :) Nem véletlenül ajánlják bőrbajos babáknak, sokkal jobban szellőzik, nem kelt hamis biztonságérzetet, hogy száraz, tehát órákig aszalódhat benne (ami miatt a bőr természetes nedvessége is elszívódik, nem véletlen kell annyi popsikrém). Az eldobhatóban a szellőzés hiánya miatt 1 fokkal melegebb van, ami a heréknek különösen árt. A közhiedelemmel ellentétben nem kell kifőzni, sem gőzölni, sem vasalni, természetbarát szerekkel jól tisztítható. Hála a mosógépnek, csak annyi időt vesz el a picitől, amíg beteszed és kiteregeted. A gyerek pedig nem termel 1 tonna (!!) szemetet a szobatisztaságig. A barátnőimnél bevált, én is ezt fogom választani :)
2012. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
ezeket az előnyeit nem is ismertem (szellőzés,hőfok...). köszönöm,hogy megosztottad velem! :)
2012. nov. 13. 17:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!