Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fájhat a hasa babámnak az...

Fájhat a hasa babámnak az esti tejtől?

Figyelt kérdés

14 hónapos, 2 hete szoktattam le a ciciről, azóta laktózmentes tejet kap este, 2.5 dl-t elalvás előtt. Azóta lefekvés után 1-1,5 órával mindig felsír keservesen és nehéz megnyugtatni, nehezen alszik vissza. Utána általában megint felébred 1 órával, és szintén nehezen alszik vissza. Most feszítette magát nagyon, bár lehet csak a hisztitől.

Szerintetek?


2009. aug. 16. 21:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Este talán valami komolyabb vacsit kellene kapnia.És én már rendes tejet adnék neki,nem mesterségesen kezeltet.
2009. aug. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nyilván nem ez a vacsora, 6-kor megeszi a rendes vacsoráját, a tejet lefekvés előtt, fél 9-kor kapja (a cici helyett)

Azért nem rendes tejet kap, mert érzékeny rá, semmi tejterméket nem ehet, csak a laktózmentes tejet tudja meginni.

2009. aug. 16. 21:59
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Sztem is éhes lehet,próbálj sűrítőt tenni a tápjába.A Sinlacot tejérzékeny baba is eheti sztem.Attól laktatóbb lesz.

[link]

2009. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tápszert, tejet kap. És egyáltalán nem eszik keveset, sőt mások szerint sokat eszik...(ha hagynám egész nap enne)
2009. aug. 22. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem adod neki melegen?lehet sok a kis gyomranak a tej mennyisege kozvetlen alvas elott.Csak tipp
2009. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld délelőtt adni neki a tejet. Ha akkor is szenved tőle, akkor egyértelmű a helyzet... Egy estére pedig ki is hagynám a tejet, hogy lássam hogy anélkül is sír e.
2009. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Már csökkentettük 2 dl-re, mert én is arra gontoltam, hogy megcsikarja a hasát.

De ha reggel kapja, mit kapjon az esti cici helyett? Mert igen igényli fürdés után a tejet..

2009. aug. 22. 16:40
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Tejcukorérzékeny vagy tejfehérje-allergiás?

Az én babám tejallergiás, tehát a laktózmentes tejet sem bírja.

2009. aug. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ez segíthet!

2009. aug. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk pontosan a probléma okát, de a tejtermékektől nagy mennyiségben hasmenése van. Kezdtük kevés túróval, joghurttal és 1 dl tejjel, de hasmenése volt, mikor abbahagytuk, elmaradt a hasmenés. Viszont minden mást megeszik, amiben tejcukor van, sütiket, kakaós csigát, kenyeret, ezektől nincs baja.

a laktózmentes tej ivás mellett tünetmentes, ezért kapja ezt, de próbáljuk majd később a sima tejre való visszatérést.

2009. aug. 22. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!