Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hós kisfiam ülésbe húzva...

1 hós kisfiam ülésbe húzva nem nagyon tartja a fejét (állítólag újszülött kortól kellene tudnia). Mire utalhat ez? Ha az ölembe veszem, akkor viszont már szépen tartja, sőt hátrafelé feszíti is magát és felfelé nézeget.

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha hason van, emelgeti a fejét, átfordítja egyik oldalról a másikra? Egyáltalán nem tartja vagy csak "elfárad" és a kezdeti erőlködés után feladja?


Eleinte az én fiam sem tartotta annyira mint kellett volna, de elég sokat volt/van hason (úgy alszik és ébren is úgy szeret lenni) és mostanra már szépen tartja, persze csak akkor amikor nem talál valami jó néznivalót, mert akkor minden egyéb megszűnik fontosnak lenni. 2 hónapos :)

2012. dec. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom nyaki hipotóniával született, ő nem tudta a fejét tartani.

Tornáztatni kellett (ülésbe húzni őt óvatosan párszor), és kb. 3 hónapos korára semmi baja nem volt.

Amúgy ő fekve fordítgatta azért a fejét, és ha ölben volt, akkor sem hagyta el tökre magát. Csak így ülésbe húzáskor volt gyenge a nyaki izomzata. De ez sok babával így van!

Szerintem amúgy még nem kell ezen aggódni, főleg ha a doki, védőnő sem lát semmi eltérést.

Ha meg gond lenne, akkor a legtöbb esetben kicsi tornával vagy akár önmagától is rendbe jöhet.

2012. dec. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes kérdés, mert nálunk a védőnő 3 hónapos korban nézte ezt és az én lányom nem tartotta akkor. Másnap mentünk a gyerekorvoshoz, aki meg sem akarta ezt nézni, azzal, hogy ezt még nem kell csinálni. Megkérdeztünk más gyerekorvosokat is és azt mondták, hogy 6 hónaposan kell tudni. Találtam egy anyagot a neten, ott is 6 hónapot írtak. Tettem fel itt kérdést ezzel kapcsolatban és mindenki azt írta, hogy az Ő orvosuknál már 2 hónaposan kellett ezt tudni. Az a lényeg, hogy én utána sokkal többet tettem hasra és tartottam függőlegesen és 4 hónaposan tökéletesen emeli.
2012. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Az én gyerekorvosom szinte ráripakodott a védőnőre, hogy mit képzel, egy 3 hónapos gyerek fejét még a szülőnek tartani kell. Nyilván tartotta magának is függőlegesben, de a kezem ott volt. Most 4 hónaposan teljesen stabil függőlegesen is, szépen emeli hason és nézelődik és ennél az ölbe húzásnál is emeli.
2012. dec. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már a kórházban is tartotta a fejét amikor a gyerekorvos hazaengedéskor megnézte. Azóta csak hason alszik és pl perceken keresztül tartja a fejét jó magasan.


2hós

2012. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!