Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám most lesz 7 hónapos még...

Babám most lesz 7 hónapos még nem ül és még nincs kint a fogacskája ez normális így? Persze segítséggel már ücsörög . Védőnő, orvos szerint normális a fejlődése. Nem akarom siettetni, de van aki azt mondja már ülni, mászni kellene.

Figyelt kérdés
7hónapos
2013. febr. 10. 23:08
1 2
 1/15 Jégtánc ***** válasza:

Szia,


teljesen normális.Minden baba más és másképp fejlődik.Hidd el,pár hét aztán a te babád is ugyanezt csinálja.Lányom 9 hónaposan ült fel magától.Teljesen rendben van attól függetlenül:)))

2013. febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

1: ne ücsörögjön segitséggel!!! amig magától nem ül fel, nem szabad ültetni! ezt gondolom már te is 100x olvastad, és mondták is.

2: nincs elkésve, az okoskodókat meg zárd ki, sokan fleslegesen idegesitik fel az embert...:S nem egyformák a kicsik. a nagykönyvban 8hósan kell felülni. de ha később sikerül akkor sincs baj. sok mindentől függ. a baba nagyágától, mennyie erős az izomzata, mennyit van földön hogy probálkozhasson stb...egy bnőm kislánya 10hónaposan ült föl most pár hete, már elvitte ő is dévény tornát végző szakemberhez, de ő is azt mondta h nem kell járniuk,mert semmi baj nincs a csajszival s rá pár napra fel is ült. nyugi nem marad mindig fekvő baba:)

2013. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs elkésve, ne aggódj! :)

Az én lánykám sem kapkodta el a dolgokat, 7 hónaposan még csak forogva közlekedett mindenhová :)

8 hónaposan kezdett kúszni, 9 hónaposan viszont már tudott mászni és gyakorlatilag egy nap alatt fordult vele hatalmasat a világ, még 9 hónaposan. Egyazon nap felállt és elkezdett lépegetni a bútorok mellett, rá pár órára meg felült :)

Általában mászásból ülnek ki oldalra, bár az én lánykám oldalról, hogy a kezével felnyomta magát, úgy ült fel először, de aznap már gyakorolta mindkét módon.

Úgyhogy attól, hogy eleinte lassabban csinál ezt-azt, lehet hogy pont ugyanakkor fog felállni, járni, mint azok, akik korán csináltak mindent!

A védőnő látja, hogy mozog, ha azt látná, hogy baj van szólna. Nálunk is ez volt, aggódtam, hogy még nem kúszik, stb, ő meg nyugtatott, hogy látja, hogy mozog egyébként, mozgékony, úgyhogy nyugodjak meg nincs gond...igaza is volt :)

2013. febr. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nincs vele semmi baj, ne idegeskedj. Az en lanykam 9hosan ult fel eloszor es csak utana kezdett el kuszni - maszni. Nem volt 1 eves mikor felallt. A foga is eleg keson bujt ki, majdnem 1 eves volt. Onnantol viszont kettesevel/negyesevel jonnek. Ugyhogy no para. Minden amugy egeszseges gyerek felul, felall egyszer.
2013. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Ültetni tilos a gyereket. Ülnie még nem is kell enyi időssen.Mondjuk másznia már kéne
2013. febr. 11. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat . Amúgy orvos mondta,hogy mostantól ültethetjük picit,de csak úgy ,ha megfogjuk a kezét és saját magát húzza. Nem erőltetjük rá.
2013. febr. 11. 00:37
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ültetésről eléggé megoszlanak a vélemények, én is mindenhol azt olvasom, hogy nem szabad, de a mi orvosunk is azt mondta, hogy ültessük néha, hogy tapasztalja meg ezt is, és akarjon magától felülni.

Az enyém pár nap múlva 1 éves lesz. Még csak kúszik, nem mászik, bár tud négykézlábra állni, nem ül, nem áll fel, viszont feltérdel. Az első foga 10 hónaposan bújt ki, akkor viszont mindjárt kettő egyszerre. És ő is teljesen egészséges. Szóval ne aggódj, egyáltalán nincs lemaradva a babád.

2013. febr. 11. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne ültesd.


Szerintem a Te babád is mászásból fog majd kiülni oldalra, és úgy tanulja meg a csücsülést. :)


Ha aggódsz, akkor nézesd meg egy Dévényessel, de szerintem totál ráértek még :)

2013. febr. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%
Szia,az én babám is 7 hós lesz,ugyan az a helyzet mint nálatok! Orvosok szerint ez a normális,nem az ha 4 hósan mászik. Ne hallgass az okoskodókra,mind hülye!
2013. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy kell másznia 7 hónaposan, az én orvosom azt mondta, hogy 10 hónapos korukig szoktak elkezdeni mászni a babák, 7 hónaposan még a gurulás a jellemző. A fiam 8 hónapos, Ő is még csak négykézláb hintázik. A foggal sem vagytok elkésve, nálunk is 7 hónaposan jött ki az első, azóta már 4 van.
2013. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!