Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális az a szoptatási...

Normális az a szoptatási tanácsadó, aki egy nyugtatókat szedő anyának azt tanácsolja szoptasson csak nyugodtan, miközben az orvos megmondta hogy nem szabad?

Figyelt kérdés
Ébredjetek már fel!!!!!Ez csak anyatej!!!Igen:CSAK!!!Nem az élet elixír!!Fontos,de nem ez a legfontosabb!Fel vagyok háborodva!!!Hova fajul ez a világ,hogy egy szoptatási tanácsadó felülbírálja egy diplomás orvos tanácsát,aki egyértelműen tiltotta a szoptatást,egy veszélyes nyugtató szedése miatt??
2012. jún. 20. 13:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért volt szükség szoptatási tanácsadóra?
2012. jún. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyeltem a kérdést, ami kiverte nálad a biztosítékot.

Nem értem az anyukát. 1. elmegy orvoshoz, mert már olyan állapotban van az egészsége, hogy kell a gyógyszer. Nyilván, benne van a pakliban, hogy abba kell hagynia a szoptatást. 2. nem az orvosától kér másik gyógyszert, nem keres másik utat, a doktort felülbírálva inkább a szent szoptatási tanácsadónak hisz, aki azt mondja, nyugodtan lehet szedni a nyugtatót.

Komolyan nem értem. Döntsön. Vagy szopiztatja a gyereket és nem szed gyógyszert, vagy abbahagyják a szoptatást végleg és szedi a számára fontos orvosságot.

A kisfiú közel 2 éves, tehát nem újszülöttről vagy csecsemőről beszélünk, éppen ezért nem fér a fejembe, miért nem képes ezt a döntést meghozni.

Igen, sajnálatos, hogy pont emiatt kell abbahagynia a szopit, amihez annyira ragaszkodnak, de néha kell az életben olyan döntést meghozni, ami a szülőnek jó és nem a gyereknek. Bár, itt is vitatkozhatnánk, hogy mi a jobb, ha vár, amíg a gyerek magától mond le róla (újabb vélemények szerint iskolakezdésig sem gáz a szoptatás, tehát hosszú hónapokig is húzhatja, ha a gyerekre bízza), vagy most drasztikus lesz a saját érdekében és még hosszú évekig lesz egészséges anyukája a gyerekeknek.

2012. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális.


De az élet minden területén találsz olyan elvakult fanatikust, aki vakegér módjára megy, és a saját kis elgondolásain kívül semmit nem tud elfogadni.


És vannak olyan szoptatási tanácsadók is, akik teljesen helyén kezelik a dolgokat, és nem erőszakosan akarnak rávenni a szoptatásra, hanem SEGÍTENEK. Ők azok, akik tisztában vannak vele, hogy mit kell megpróbálni a szoptatásért, és hol van az a határ, amit ha elér az anyuka, akkor hagyni kell, hogy befejezze, mert erőltetve nem megy.

Őket nem kellene ledegradálni, mert sokan vannak. És tényleg hasznosak.

2012. jún. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a kérdést, amiről írsz, de nem, nem normális.

Nem gondolom, hogy mindenáron (!) kellene szoptatni. Viszont gondolkodni és mérlegelni nem ártana, én nem a tanácsadóra hallgatnék. (amúgy ugyanez a helyzet a császárral is. Ha indikációja van, akkor bizony az kell, nem a természetes szülés, csak mert anyu úgy képzelte el, mert különben nem érzi magát teljes értékű anyának...)

2012. jún. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Erről a kérdésről van szó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..


Én még most sem találok szavakat...

2012. jún. 20. 13:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Hova fajul a világ hogy egy anyukában ez a kérdés egyáltalán megfogalmazódik...és a szoptatáson úgy aggódik a gyógyszerezés miatt meg nem annyira.A tanácsadó meg anyu se normális.
2012. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!