Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek ilyen "csodagyerek...

Mindenkinek ilyen "csodagyerekei" vannak, hogy néhány hónaposan már szavakat mondanak?

Figyelt kérdés
Ahogy itt olvasgatom, hogy kinek mikor kezdett beszélni a gyereke, hát kezdek megijedni hogy az enyém még nem beszél. 7-8 hónapos korban már rendesen szavakat mondanak, és ráadásul nem egyszerű szavakat. 1 évesen meg már egész szókincsük van. Az én 1 évesem meg 1-2 szó kivételével csak a gagyog egész nap. Ráadásul úgy írják, mintha a másik gyereke le lenne maradva aki még nem beszél. Túloznak csak a szülők, vagy tényleg mindenki már 1 éves kora előtt szavakat mond?
2013. ápr. 5. 15:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Linkeld már be légyszíves melyik kérdésre gondolsz, mert én még nem olvastam itt olyat, hogy 7-8 hónapos gyerek nem egyszerű szavakat mond. Az én 8 hónaposom legalább 3 hónapja gagyog, de ezek még nem szavak. Mamamázik, meg bababázik, meg olyanokat mond, hogy ajajaj.
2013. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Hát biztos vannak gyorsabban fejlődők. Relatív hogy ki mit tart "beszéd"-nek. Az én egy évesem is gagyog, mond néhány szót, anya, deje, apa, stb van aki szerint ez beszéd szerintem csak gagyogás. egyébként nem tartom jó ötletnek ezt a folyamatos versengést totál felesleges húzni a másikat, ugyanúgy felnő a később beszélő gyerek is.
2013. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

A fiam betegen született, így sajna lekerült az intenzívre. Amikor ott kellett hagynom persze nagyon sírt, és a NIC-es ápoló mondta, hogy úgy sír: "anya, anya".


Szóval bármit bele lehet hallani a gagyogásba is, persze :D

2013. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a lányom a lámpa szóval indított. És igen, egy évesen hatalmas szókincse volt. És igen, most 2 évesen egész nap mondja a magáét. De ettől még nem csodagyerek. Csak ebben ügyesebb az átlagnál. De pl nem tud rendesen ugrálni, nem tud mászni, elesik saját lábában is. Mozgásilag nem egy kiemelkedő tehetség. :)
2013. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló,

a lányod mennyi idősen mondta ki ezt a bizonyos első szót? Egyébként tényleg nagyon ügyes akkor.

Az enyém mondjuk a mozgásban van előrébb, mert alig töltötte be a 10 hónapot mikor egyedül elindult.

2013. ápr. 5. 16:05
 6/16 anonim ***** válasza:
Mindegyik gyerek más,unokahúgom 1 évesen tőmondatokat mondott és tényleg,viszont 1,5 évesen kezdett el járni,én fiam 7-8 hónaposan kb 5-6 szót mondott: hinta talinta,cica,apa,anya,mama,lámpa, na de ő 11 hónaposan teljesen egyedül stabilan járt,kisöcsém pl 3 éves koráig 1-2 szót mondott,de 3 éves korától választékosan összetett mondatokban beszélt,nem kell itt aggódni
2013. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

8 hónaposan mondta először. Felnézett a mennyezetre, és közölte, hogy lámpa. A védőnő majdnem hanyatt esett meglepetésében. :)

Amúgy elindult a lányom 10,5 hónaposan, de pl sosem mászott, a mai napig az ilyen jellegű mozgások nehezen mennek neki.

2013. ápr. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

Mi (apukával) nem is mondjuk inkább senkinek, mert úgysem hiszik el és mosolyognak rajta. Kb.5-6 szót, kifejezést tud, ami elég a mi kommunikációnkhoz. Most 6 hónapos.

Egy hónaposan mondta, hogy aja (anya), a cumira is kitalált egy pár magánhangzós "jelet". Két hónapos korától "megmondja", ha kakilt, ezt is egy pár magánhangzóval mondja. Három hónaposan a konyhában főztem vmit, ő ült a p.székében és közölte: Aja enni. Majd hanyadt estem, azóta közli, ha éhes - enni.

Pár napja mondta, hogy apa. Ha aludni szeretne, hümmög és kéri a cumit.

Ezek lehet, hogy nem szavak, de ennyi kommunikációval nagyon megkönnyítjük egymás életét. Lehet, hogy ha Ti is figyeltek a "beszédre", kihallatszik a sírásból, kiabálásból hogy Ő mit is szeretne.

2013. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%

16:29 válaszolónak.

Hát én sem merném ezt mondani a helyetekben senkinek.Mert tényleg nagyon hihetetlen:)

ÉN is nagyon figyeltem a babámra,mert olvastam és halodtam a baba jelbeszédről,és érdekelt észre veszek e valamit,de semmi.Most töltötte be a 7 hónapot,és most veszek észre olyat,hogy a gügyögése szavaknak hallatszik,de tisztán csak három szót mondott ami tényleg azt igazolja,hogy beszédnek szánta.Mint pl: ma vittem a mamájához,és egész öltözés alatt fujtam neki,hogy hová megyünk.Az ajtón kilépve rám nézett,és széles vigyorral mondta,hogy mama.Viszont azt még hozzáteszem,hogy se kúszni mászni még csak nem is próbál.

Vannak babák akik 1 évesen teljesen normálisan beszélnek,de azok lehet mozgásban elvannak maradva pl én is ilyen voltam nálam a kúszás,és a mászás teljesen kimaradt.

2013. ápr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

A mi fiúnknak is nagyon gyorsan fejlődött a beszédképessége. 14 hónaposan 10 szavas, 15 hónaposan 20 szavas, 18 hónaposan megszámlálhatatlan szavas szókincse volt, 22 hónapos kora óta összetett mondatokban beszél. De nem emlékszem rá, hogy 7-8 hónapos korában a gügyögésen kívül mondott volna értelmes szavakat. Szótagok elejét igen, de nem értelmes szavakat. Az első értelmes szavak 1 éves kora körül jelentkeztek, akkor volt aja, nyanya, mint anya, apa, papa, mama, gamb, mint galamb és aga, mint agancs.

A 7-8 hónapos kort egy kicsit korainak találom, aki ezt írta, inkább csak rosszul emlékszik.

2013. ápr. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!