Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek ilyen "csodagyerek...

Mindenkinek ilyen "csodagyerekei" vannak, hogy néhány hónaposan már szavakat mondanak?

Figyelt kérdés
Ahogy itt olvasgatom, hogy kinek mikor kezdett beszélni a gyereke, hát kezdek megijedni hogy az enyém még nem beszél. 7-8 hónapos korban már rendesen szavakat mondanak, és ráadásul nem egyszerű szavakat. 1 évesen meg már egész szókincsük van. Az én 1 évesem meg 1-2 szó kivételével csak a gagyog egész nap. Ráadásul úgy írják, mintha a másik gyereke le lenne maradva aki még nem beszél. Túloznak csak a szülők, vagy tényleg mindenki már 1 éves kora előtt szavakat mond?
2013. ápr. 5. 15:49
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak!

Hát láthatod, hogy itt is írják, hogy 7-8 hónaposan már értelmes szavakat mondtak a babák. Sőőt, már 1-2 hónapos korban is ezek szerint...

2013. ápr. 5. 17:46
 12/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező igen felhúztad magad ezen a beszéd témán.Nyugi mindenek eljön az ideje.Lesz még olyan,hogy kérni fogod a babádat,hogy hallgasson egy kicsit :) irtam is,hogy az enyémnek a gügyögése hallatszik szavaknak,és konkrétan csak 3 szót tud,de ki tudja mikor lesz ebből beszéd,és a másik mi meg iszonyúan le vagyunk maradva mozgás terén.Engem meg az dühít,hogy van olyan akinek már 6 hósan lábra állt a babája.EZ van.Sokféle gyerek van.

Utolsó előtti voltam

2013. ápr. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!!

Két éves a lányom és egyenlőre a szavakon kívül még nem beszél.

Bár már Egy egy tő mondatott halottam tőle de nem viszi túlzásba. Most már mondja : dédi, Anyja, apa, papa, nem, jó, Milcsi(kutyánkat így hívják), kék meg már kimondta az Apja nevét is. Ezeket rendszeresen hallom tőle. Viszont tapasztalom ő az a a csendes s megfigyelő sokáig figyel nézi majd egyszer csak megcsinálja. Járni 17 hónaposan indult el de akkor nagyon ügyesen hosszú távokat tett meg, előtte meg csak kapaszkodva lépegetett.

Ne izgul 3 éves koráig teljesen normális, ha még a gyerek nem beszél mondatokban.

2013. ápr. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
kérdező most komolyan mit idegeskedsz,még mindig nem érted,hogy minden gyerek mát? igen mondott értelmes szót a fiam sőt,most lesz 2 éves és már mondatokban beszél,de senki nem állította,hogy 1-2 hónapos beszél,ne legyél már annyira kiakadva,mondtam öcsém 3 éves koráig pár szót mondott még sem volt az anyja ideges
2013. ápr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

:) Nem. 1,5 éves a lányom. Ha éhes mondja, hogy mammam. Ezen kívül dada-labda, baba, mama, kaka-kacsa. Ezeket mondja rendszeresen. Ha bekakált és kérdezem hangutánzót használ rá. Úgy szintén a cumira. Rengeteg állatnak utánozza a hangját. Ő mozgásban ügyes. Kérdeztem a gyerekorvost, ő is azt mondta, hogy majd beindul, nem kell aggódni. Ha a suttogó beszédet megérti nincs baj a fülével, majd megtanul beszélni! :)

Barátnőm kislánya napra pontosan egyidős a miénkkel. Na ő igazi duma gép. Rengeteg szót tud, bármit visszamond amit hall. Ő mozgásban volt kevésbé ügyes.

2013. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem húztam fel magamat egyáltalán, és nem is izgulok azon hogy az enyém még nem mondatokat. Mond pár szót, és a védőnő is azt mondta éppen elég ennyi, sőt 1 évesen nem kell még beszélnie.

Csak azt furcsáltam azért hogy az egyik válaszoló azt mondja 1 hónaposan már azt mondta a gyereke aja, meg "szól" ha bekakilt, három hónaposan meg már azt mondta aja enni. Ha tényleg így van akkor igazi csodababa de tényleg.

Nem azt mondom hogy nincs olyan hogy valaki tényleg mond már 8 hónaposan valamilyen szavakat, de azért tényleg hajlamosak a szülők túlzásba esni. PL. mikor az én lányom 6 hónaposan felült, 7 hónaposan felállt, volt olyan szülő aki azt mondta, óóó hát az övé ezt már régen csinálja!

Na de mindegy is, mindenki maga tudja mit tud a gyereke! :)

2013. ápr. 6. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!