Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos, anyatejes kislányom...

5 hónapos, anyatejes kislányomat kínáljam vízzel ebben a melegben?

Figyelt kérdés

6-szor szopizik naponta, eddig nem ivott semmit, most sem nyűgös, csak én gondolom, hogy jól eshetne neki... vagy felesleges?

Köszönöm!


2013. jún. 18. 08:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

1-1 korttyal próbálkozhatsz. Pisil eleget? Kevesebbet, mint eddig? Csak anyatejet kap, vagy kóstolgat már? Nem száraz a szája..?

Ha van elég pisi, és pozitív dolgokat látsz rajta (és bírod), akkor nem muszáj vizet is innia. Viszont azt tudnod kell, hogy a szomjas kiszáradás közeli pici pont, hogy nem sír, csak még inkább csendben van, mint máskor. Jól összezavarlak? Nagyjából ilyen idős volt a legkisebb fiam, amikor pár korty vizet kapott (úgy, hogy rendesen enni csak 7,5 hónaposan kezdett, többek között a meleg miatt sem akart enni gondolom)

2013. jún. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Megkínálhatod, azzal nem ártasz semmit. Ha elfogadja, akkor szükséges is, ha nem kéri, akkor elég az anyatej is neki.
2013. jún. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem látok semmi változást rajt, pisil ugyanúgy-jó kedvű... csak ugye sokat izzad , ez mégiscsak plussz folyadékvesztés - megpróbálom megkínálni, meglátjuk...
2013. jún. 18. 09:13
 4/11 anonim ***** válasza:
45%

Az én lányom sosem számoltam hányszor szoptatom, de szerintem minimum 10-12-szer.

Sokszor csak pár korty erejéig megitatom, így semmi szüksége vízre.

A napi 6 szoptatás elég kevésnek tűnik ilyen melegben.

2013. jún. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezért tettem fel a kérdést kedves utolsó válaszoló - ő nem kér több cict, ennyi elég neki - és eddig ugye nem volt ilyen nagy meleg, tehát nincs tapasztalatunk... illetve még annyi, hogy van egy 2 éves nővére, tehát az óránkénti mellre tevés nem is kivitelezhető, hisz neki is vannak igényei...
2013. jún. 18. 09:32
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom is mostanában elég sokszor szopizik, de pl. A kisfiam 2éve volt ilyen melegben4-5 hós, és 5x szopizott, vizet nem kapott, és semmi baja nem lett. Mármint én adtam volna neki többször is, de nem kellett neki. Szóval ez nagyon gyerekfüggő. Én is mindig aggódtam, hogy kiszárad, de nem. A kislnyommal nem aggódom, mert ő többször kéri melegben a cicit.
2013. jún. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kinek jó már megint a pontozgatás?

Ilyen idősen megkínálhatod nyugodtan, vagy elfogadja, vagy nem. De semmi baja nem lesz tőle...

2013. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is adtam ilyen melegben picike vizet, de csak egy-egy kortyot, hogy nedves legyen a szájacskája.
2013. jún. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megkínálnám és hagynám hogy igyon amennyi jólesik. Nem elég ilyen melegben a napi 6x-i szoptatás.
2013. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, hasznos volt!
2013. jún. 18. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!