Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vigyem orvoshoz a 10hetes...

Vigyem orvoshoz a 10hetes kislányomat? Anyatejes, néha teázik. Tegnap háromszor kakált jó nagy adagokat, ma reggel megint. Nem sok ez?

Figyelt kérdés
Pár napja pedig nagyon sokat pukizik is,és nagyon kell neki erőlködni közben. Éjjel is sokszor felkel a sok pukira és sír. Elég hasfájós,de nem igazán használt eddig semmi. (infacol,angol víz,espumisan,mecsek tea) A dokinak már mondtam hogy milyen hasfájós,de nem adott rá semmit. Használjam tovább ezeket. Elég nehéz vele mert sokat sír,és alig alszik.
2010. máj. 26. 09:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Olyan rossz azt írni, hogy ne vidd, mert ha megfogadod, és esetleg el kellett volna vinni, az nem jó. De én ebben igazából nem létok semmi rosszat. Az én lányom egy nap 6 * kakilt legaéább, 4 hós koráig minden nap. Tehát ebben nem látok bajt. A hasfájással meg nem tud mit csinálni a doki. Szóval szeinrtem a babád nem orvosi eset.
2010. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha pukizik az a jobb, mert akkor legalább az nem szorul be és nem nyomja plusszba. A kaki mennyisége akkor is normális, ha napi5x van és az is , ha csak 3 naponta. Természetesen elviheted dokihoz, vagy védőnőhöz, de sajnos ök sem fognak tudni okosat mondani. Próbálkozni kell. Állítólak 3 hónapos korára elmúlik a hasfájás. Esetleg a DMbe lehet kapni megymag párnát, fel kell melegíteni és a pocakra tenni. Anyatejes, vagy tápszeres?
2010. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én pont most fogom vinni a 8 hetes Kislányomat hasonló problémákkal. Vígasztalhatatlanul sír (ordít), ha épp nem eszik, vagy nem alszik. De az alvása is baromi nyugtalan, és kevés (van olyan nap, hogy napközben össze-vissza csak 2 órát alszik). Olyan szélgörcsei vannak, hogy néha azt hiszem szétszakad szegénykém. Tejem van bőven, de az ismerősök már riogatnak, hogy tutti nem elég tápláló neki. Na majd doki néni eldönti. A kaki ügyben nekünk az van, hogy szinte minden pelusunk tele van. Azt mondták ez normális. Engem mondjuk picit zavar, merthát így mit hasznosít a kicsi szervezete. Szóval nálunk látod hasonló a helyzet.

Majd délután megírom mit intéztem. Már a kiborulás és tehetetlenség szélén állok, úgyhogy ezért kértem, hogy nézzek meg Manókát.

2010. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is már nagyon nehezen viselem ezt. Nálam is alig alszik,tegnap egész nap semmit nem aludt. Éjjel is már majdnem óránként kell. Néha azt érzem elájulok a fáradságtól. Van mikor már dobálja magát,úgy húzgálja a lábát. Mindég nagyon nyűgös. Este felé meg már úgy ordít hogy majd meg fúl.
2010. máj. 26. 09:28
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos ez egy ilyen időszak:( Semmi kóros nincs a babádban, túl kell élni ezt az időszakot. Ha szerencséd van, 2-3 hét múlva elmúlik magától a hasfájás. Ezek a szerek amúgy akkor hatnak, ha 2-3 napig folyamatosan adod neki, amúgy nem nagyon. Amit még tehetsz, hogy pelenkát vasalsz és rárakod a pocijára, vagy meggymagpárnát melegitesz rá, hason altatod, sokat maszírozod a pociját, óramútató járásával egyezően, és tornáztatod (két lábát óvatosan felfelé nyomod a pocijához, majd kinyújtod).

Van még egy szer, ami viszont gyógyszer, papaverin-es cseppek, ez segíthet, de ezt nem minden doki hajlandó felírni, mert nyugtatót is tartalmaz, és eléggé hozzászokhat a kicsi szervezete.


Annak a válaszolónak pedig, aki azt írta hogy szekálják hogy nem elég tápláló a teje: olyan nincs hogy nem elég tápláló, pláne ha minden pelus tele van! A teli pelusok bizonyítják hogy tápláló a tejed, később majd csökken a számuk, hidd el a baba pont annyit hasznosít belőle, amire szüksége van!!:)

2010. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Illetve amit még tehetsz, és valószinüleg az orvos is fogja javasolni, hogy pár napig iktasd ki az étrendedből a tejet, tejtermékeket. Valamint kerüld egy ideig a fűszeres és puffasztó kajákat, csokit, narancsot, mert minden átmegy a tejbe és okozhat hasfájást a babádnál.
2010. máj. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A 8 hetes Kislány anyukája vagyok.

Kérdezővel nagyon hasonlóak a problémáink, és ha ez tényleg így van, akkor nekik sem használ sem a torna, sem semmi.

Mi is kipróbáltunk már mindent. Kezdve a szuszpenzióktól a gripe water-ig. Ezt már 4 hete isszuk. A masszírozástól mégnagyobb szélgörcsei lesznek, ezért keseredtem el ennyire. Én is jókat hallottam a papaverin-es cseppekről. Bepróbálkozom doki néninél, max leordít. Nem akarom nyugtatózni a gyerekem, de ez nem állapot, hogy keze lába jár, szakad róla a víz a fájdalomtól és az ordítástól.

Én is már csak számolom a heteket, de olyan kilátástalan minden.

2010. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ja azt kihagytam, hogy már levegőt se merek venni, nehogy attól is fájjon a pocija.

Szerencsére a tejtermékeket amúgy se szeretem azt nem eszem, csak vizet iszom, és szinte csak semleges kajákat eszem, és mégis itt tartunk.

Bocsánat az off-ért.

8 hetes kislány anyuja

2010. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
9.18-as vagyok. Bocsi a kérdésért, béna vagyok, hiszen ezzel kezdted.
2010. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én már 3hete tehéntejmentes diétán vagyok. Nem eszem semmit amiben lehet tejszármazék. De eddig ugyan úgy fáj a hasa. Ezeket a szereket már 3hetesen adtam neki. A védőnő olyat is mondott hogy adhatom egyszerre is őket. Hiába masszírozom addig jó,hason nem szeret lenni. Próbáltam már a meleg pelust is,sőt még hajszárítóztam is a pociját. Valamit csak csinál már a doki,mert ez így nem mehet sokáig. Apával már nagyon feszültek vagyunk. 8hetes anyuka írd meg mi volt. Én is elviszem a dokihoz.
2010. máj. 26. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!