Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba kézben való...

3 hónapos baba kézben való leszoktatása?

Figyelt kérdés
Most lesz 3 hónapos a kisbabám.Az éjszakát átalussza,nappal van,hogy egész nap összevissza egy órát alszik.Ezzel nincs is gond,a baj csak az,hogy sokszor (majdnem mindig)egész nap kézben szeretne lenni,pedig úgy érzem én nem szoktattam rá erre.Imádom őt,fognám is egész nap,csak néha már a főzés is problémát jelent,mert a kis pihenő hintájában is csak ritkán van el.Ha elalszik kézben,amint leteszem,már fel is ébred (este nincs ilyen gond).Mivel lehetne egy picit lekötni a figyelmét,hogy legalább főzni tudjak? Ha a hintájában van akkor is sokat beszélek hozzá,de sír amíg ki nem veszem.
2013. júl. 12. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Játszószőnyeg, játékok, zenelo forgó, persze gyakran rá kell így is nezned, de azért csak szórakoztatja magát kicsit egyedül is.
2013. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ilyen volt, nálunk akkor javult a helyzet, amikor elkezdett forogni. Onnantól kezdve elég sokáig lekötötte magát, játszott, állandóan forgott a játékok után.

Vannak ilyen időszakok, nekem is mondták, hogy el lesz kapatva, tegyem le, hagyjam sírni stb. Én nem így tettem. Ha igényelte, akkor bizony szinte egész nap cipeltem. Nem lett elkapatva. Most 8 hónapos, aktívan kúszik, bejárja az egész szobát, minden érdekli, csak az nem, hogy ölbe legyen. Változik majd, ne aggódj!

2013. júl. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pont a hintát ajánlottam volna elsőre, de az már van :/


Mi vettünk egy állványt amiről lógnak a játékok, most is épp azt nézegeti/ütögeti. Ott már egyszer egy órát is eljátszott egy huzamban!


A másik, meg ha veszel valami hordozót, és nyűgös napokon a hátadra kötöd, és tudsz vele házimunkát csinálni!

2013. júl. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én mindig felvettem a gyerekeimet ha sírtak

és egyik sem lett elkapatva ...

volt h úgy házimunkáztam h a hátamra volt kötve :-)


altatni mindig úgy aludtak el h szopi közben

oldalt fekve szopizott a nagyágyban, így ha elaludt csak fel kellet kelnem mellőle (bár sokszor volt h én is aludtam velük :-)


pl tegyél lufikat a feje fölé nekem imádták nézni ahogy fújdogálta a szép

2013. júl. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Nos míg megírtam a kérdésem,addig aludt a kezemben,letettem az ágyába,és már kb 10 perce fent van...egyelőre még bírja a hintájában :)

Van neki játszószőnyege,de ott még 2 percet sincs el,hiába aggattam fel neki játékokat,egyelőre még nem érdekli.Azt vettem észre,hogy egyelőre inkább zavarja a szemét,mert mikor mozognak fölötte hunyorogtatja a szemeit.Hordozóban meg még fél percet sincs el sajna,üvölt benne.Olyat kaptam amibe magam felé fordulva tudom beletenni,és ő amúgy is sokszor csak úgy van el,hogy kezemben kifele van fordítva a "nagyvilág" felé,ezért most próbálok szerezni egy ilyen hordozót.Sajna nekem a szopizás közbeni elalvás nem jön be,mert sajna már tápszeres.

2013. júl. 12. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben a korban az enyém az ágya fölé lógatott zenélő forgó állatkáit imádta - zene és forgás nélkül :) akár fél órát, vagy még többet is el volt velük. Vagy kapott egy kendőcskét, azt nézegette, vagy reggel/délelőtt, ahogy a nap besütött az ujjacskái árnyékát figyelte nagyon. Ebben a korban ne várj el tőle többet! Amikor fent van, bizony időnk nagy részében mellette kell lenni. Szép lassan szokott csak hozzá a játszószőnyegéhez a fiam, viszont kb 5 hónaposan szinte a fél napját azon töltötte, püfölte a lógókat rajta, és játszott mindennel. Pedig 3 hónaposan még sírt rajta! Idővel bővül a világ számukra, jobban el tudnak lenni magukba is, de még nagyon sokáig igénylik a szülői "jelenlétet". Jön majd 7-8 hónaposan a szeparációs szorongás, akkor aztán szó szerint "lógni" fog rajtad a gyerek és nem csak pár napig. Minden kornak megvan a maga szépsége:)

10 hónapos anyukája

2013. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Persze, az Én babám is lényegében mindenütt úgy van csak el, ha ott vagyok, szórakoztatom. Egymagában jó, ha 5 percet elvan. Ennyi idősen még örülök, hogy egyáltalán fel lehet valahogy kelteni a figyelmét mindenfélével, lekötni, elfárasztani velük és nem sír már annyit, mint az elején.


Szóval gondolom ez egy ilyen időszak, jobb tanácsom nincs, csak hogy tarts ki! :)

2013. júl. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!