Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha a kisfiamnak egyáltalán...

Baj ha a kisfiamnak egyáltalán nem lehet felhúzni a kukiát?

Figyelt kérdés

13 hónapos,a védőnő azt mondta hogy 3 éves koráig nem

baj ha nem lehet,mert addigra magától feljön a letapadás.

De én egy kicsit azért aggódok!


2013. júl. 12. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

8-asnak igaza van, nem kell és nem is szabad húzogatni. A letapadás normális élettani dolog, hasznos is, mert ez akadályozza meg, hogy szennyeződés kerüljön a bőr alá, amit egy pelenkás babánál elég nehéz lenne tisztítani. Nem kell a letapadás megszüntetésére törekedni, amíg rendesen tud pisilni.

Nekünk egy fiatal gyerekorvosunk van, aki nem a begyöpösödött régi elveket vallja. Ő azt mondta, hogy igazából kamaszkorig nem gond, ha letapadás van (természetesen csak ha emellett normálisan tud pisilni), kamaszkorban meg magától megoldódik a helyzet általában :) Ha mégsem, akkor egy krémmel lehet oldani a letapadást, nem kell brutális módszerekhez folyamodni.

2013. júl. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
És honnan tudom,hogy letapadás vagy fitymaszűkülete van?
2013. júl. 15. 08:48
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha enyhén megpróbálod hátrahúzni, akkor a letapadásnál az látszik, hogy körben egy vékony hártyaszerű rész van rátapadva a makkra és az fogja az előbőrt, a szűkületnél pedig az előbőr pereme az, amelyik nem tágul és így nem engedi hátramozdulni a bőrt.

De erről a problémáról elég sokk cikket találni a neten.


(#8)

2013. júl. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Tudom, fura lesz, amit mondok, de kéretik komolyan venni!

A barátom (29 éves volt akkor) fitymaszűkületes volt, úgy háromnegyedig jött fel a bőr. Még dugás után is, pedig nem ekkor kezdte. De még soha nem volt orálisan kielégítve. Én 2-3 alkalommal kíméletesen a nyelvemmel "letornáztam" a makkjáról a bőrt és azóta rendesen szuperál. (Még önkielégítést is úgy csinált előtte, hogy nem jött le, azóta szabadon mozog rajta az egész bőr!) Úgyhogy ne aggódjatok - persze itt azért a szülők felelőssége is fennáll! Szerintem kiskorában megoldható lett volna!

2013. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!