Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermeketek születésekor ti...

Gyermeketek születésekor ti vettetek a kiságyon kívül baba bútort? Pelenkázót, ruhásszekrényt, ilyeneket? Vagy ezek luxusnak számítanak?

Figyelt kérdés
Már van egy kétéves fiam, anno a kiságyon kívül mást bútort nem vettünk neki, pelenkázáskor mindig ott görnyedtem a nagy ágyon. Ruhásszekrénynek is egyik sajátunkat kapta meg, csak nagyon nem praktikus sajnos, főleg mivel alacsony és mindig kiráncigálja belőle az összes ruhát. Ezért is szeretnék neki rendes szekrényt, meg szeretnénk nemsoká kistestvért is. De mostmár jó lenne pelenkázó,ruhásszekrény hogy ne kelljen görnyednem, meg amúgy is. A férjem szerint ezek viszont luxus dolgok és tegyek le róluk.Igaza van?
2009. nov. 7. 20:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha luxus, görnyedjen a férjed! Már bocsánat, de ellenszenves az ilyen nem együttérző viselkedés. Egy pelenkázólap pár ezer, amit keresztben rá tudsz tenni a kiságyra. Mi vettünk még egy három nagy fiókos komódfélét. Amúgy mindenki annyit költ, amennyit a pénztárcája, meg a szándéka enged. A luxus az, amit kedvtelésből veszünk, ha szükség van rá, az nem luxus.
2009. nov. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem luxus! Praktikus! De mi sem vettünk gyerekbútort, hanem egy derék magasságú fiókos szekrényt használunk. A fiókokba sok minden belefér, a tetejére pedig tettünk egy pelenkázólapot! Olcsó és egyszerű!

2009. nov. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk első baba,de próbáltunk úgy bútort választani,hogy ha nagyobb lesz akkor is jó legyen neki.A kiságy átalakítható kamaszággyá,a pelenkázó rész pedig éjjeli szekrénnyé.A sarokszekrényt imádom(nagyon kicsi a szobája)Jól pakolható,praktikus.Ja és szerintem egy kiskamasznak se lenne ciki egy ilyen szobabútor.

Ilyen a bútor:

[link]

2009. nov. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pelenkázós kiságyunk van. Ragaszkodtam a pelenkázóhoz, mert pláne szülés után nem akartam a nagy ágyon görnyedni. Akkor még nem tudtam a pelenkázólapról. Azt legalább szerintem is fontos lenne venni. Egyébként eleinte nekünk is csak egy komódunk volt, amiben a ruháit tároltuk. Aztán amikor kezdtek gyűlni a játékok, akkor vettünk polcokat neki. Egyébként szerintem ha van felesleges szekrény, az is jó. Akármilyet veszel, előbb-utóbb feléri azt is. Az én 1,5 éves lányom mindenhonnan kipakol, most már a konyhában a fiókokat is eléri, és az evőeszközök vannak soron.
2009. nov. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Többségetek viszont köztes megoldást választott, ezek szerint maga a baba/gyermek bútor, pelenkázó komód tényleg luxusnak, túlzott igénynek számít.
2009. nov. 7. 20:55
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Én vettem volna még egy szekrényt neki és szerettem volna pelenkázós kiságyat, de a lakás kicsi, ezért a köztes megoldás. Egy egész garnitúra valóban drága, de ha ki tudjátok használni több évig, akkor nem luxus.
2009. nov. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkázó egyáltalán nem luxus, görnyedjen akkor ő az ágyon, én nem szeretnék gerincproblémákat. A bababútor is jó ötlet, bár nekünk a fiamnál még nem vettünk, de most, hogy jön a kistesó tervbe van, mert nem fér el a sok ruha. Ha az én férjem ilyen fukar lenne a gyerekére akkor nem szülnék neki többet. Már bocsi, hogy ilyen nyers vagyok de ez a véleményem!
2009. nov. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

nálunk is kicsi a hely, ezért egy komódot kiürítettem neki, abban vannak a ruhácskák. pelenkázólap a kiságyon keresztbe, bár én többnyire ülve pelenkázom a kanapén.

ja és a kiságy mellé, a komód fölé felfüggesztettünk egy textilpolcot, azon tartom a pelusokat, előkéket, minden olyat ami kéznél kell, hogy legyen. a komódra pedig vettem fonott kosarakat és azokban tárolom pl.sapkákat, kisfésűt, lázmérőt. rengeteg kacatot tartunk ezeknek a kicsiknek:))

de ha elköltözünk(remélem már csak hetek kérdése), akkor egy szekrényt fogok neki venni.

egyébként tényleg pénztárcafüggő, mert ha bababoltban járok, legszívesebben mindent megvennék, és felesleges dolgokról is elhiszem, hogy nem lehet nélkülük élni, de amiket te leírsz, az szerintem nem luxuskategória.

2009. nov. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia,mi egy egyszerű kiságyat vettünk,rá egy pelenkázófeltétet,és egy fenyő fiókos komódot!

A játékainak pedig egy gurítható műanyag fedeles ládikát(JISK-ben)

Összesen költöttünk:Kiságy 10.000 ft

komód 18.000 ft

pelenkázófeltét 3500 ft

ládika 3000 ft

Ja,és van 3 fonott kiskosár a komódon,amibe a krémeket ,meg ilyeneket teszek!

Tehát,összesen durván 35 ezret költöttünk és úgy gondolom,hoyg a kiságyon kívűl a többi elég sokáig elég lesz!Egyszer kell befektetni!


Szerintem ez nem luxus,ennyit Te is és a Gyermeked is megérdemel!

2009. nov. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi vettünk a babának külön bútort és nem éreztük luxusnak. Olyat választottunk, ami nem túl kisbabás és gyerekes, hogy később is jó legyen, mikor külön szobába költözik. Ifjúsági bútorrá alakítható, mert a pelenkázóról le lehet venni a toldást, és az ágy is átalakítható. A szekrényt imádom, mert minden holmija belefér. Egy elég magas polc is tartozik mindehhez.(FAKTUM bútor)

Nagy szobánk van, elfért egyik oldalán a bababútor.

Nagyon örülök, hogy így döntöttünk, később sem lesz rá gondnuk. Emiatt úgy vélem, nem luxus.

2009. nov. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!