Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon buta dolog...

Szerintetek nagyon buta dolog lenne, ha nem szoktatnám bilire a gyereket, hanem rögtön felraknám a vécére? (fognám nehogy bele ne essen)

Figyelt kérdés

2013. okt. 19. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem buta ötlet, de vegyél neki fellépős wc szűkítőt.
2013. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg nem lenne baj, de egyrészt ne fogd, hanem vegyél szükitöt a WC-re ,eg fellépöt hozzá, másrészt figyelj, mert sok gyereket nagyon megijeszti, ha lehúzzák a WC-t, mert attól tart, hogy egyszer ö is lemegy majd véletlen a lefolyóba.
2013. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor veszek neki egy olyat és figyelek a lehúzásra is :)

Nagyon köszönöm a segítséget :)

2013. okt. 19. 20:09
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Az első gyerekem sem bilizett egyenesen a wc-re szokott rá ülésszűkítővel.
2013. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fiam vegyesen használja a bilit és a wc-t.

A szűkítő biztonságérzetet is ad, nem a levegőben lóg a feneke. Egyetlen gond, hogy a wc-ről eléri a papírt és volt már, hogy legurította az egészet. :)

2013. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%
Én sem használtam se a fiamnál, sem a lányomnál bilit. Vagyis lett volna, de nem kellett nekik. Itthonra vettem wc szűkítőt, de nagyszülőknél az sincs és simán el tudja ott is intézni a dolgát. Szerintem nem buta ötlet, így legalább nem volt külön trauma a biliről wc-re átszokás. :)
2013. okt. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is gondolkodtam, hogy rögtön wc mert a kislányom 1 éves és ha kettesben vagyunk mindig nyitva a fürdő ajtaja és ha megyek wc-re néz nagy szemekkel és nevet. Szerintem mivel amúgy is szeretnek utánozni minket még lehet egyszerűbb is lenne. :) de a szűkítő mindenképp jól jöhet. csak kényelmesebb mint fogni!
2013. okt. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam életébe bele nem pisilt a bilibe, szerintem nem is tudja mire jó :D egyik nap megtetszett neki, hogy wc-be pisilek, megnézte apa is oda pisil-e és 1 hét alatt teljesen szoba tiszta lett. Le szedte magáról a pelenkát és közölte, hogy ő is oda akar pisilni, én meg mondtam, hogy persze ahogy szeretnéd. Vegyél neki szűkítőt meg fellépőt a wc-hez és mehet egyből oda a pisi, kaki.
2013. okt. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A bilinek az egy nagyon egyszerű pozitívuma van, hogy a kicsi egy idő után anya nélkül is tudja használni.

Kisfiam már egyedül kinyitja a wc ajtót de a kislányom nem. És nem szól ha pisilnie kell, csak lehuppan elintézi, én meg amikor észreveszem pucolom a bilit.

Mind a kettő ugyan úgy tudja a wc-t használni, nem okoz bilimentes helyen a folyóügy intézés. Különösebb zökkenő sem volt a bili-wc átszokásnál, és nem is félnek a lehúzástól:)

2013. okt. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2013. okt. 20. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!