Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adom a gyermekeimet...

Nem adom a gyermekeimet bölcsibe, és emiatt kellemetlen helyzetben érzem magam. Jogosan?

Figyelt kérdés

Anyósom mindhárom gyerekét bölcsibe adta. Egyik rokonom is erre készül és én vagyok a kakkuktojás, egy nemsokára 3 évessel, aki nagyon okos és értelmes, egyedül a beszédje még néha nehezen érthető, de folyamatos.

Én is tudok vele itthon foglalkozni, rengeteget foglalkoztam, fejlesztettem, játszottam vele, egyáltalán nem éreztem tehernek, imádtam itthon lenni vele. Imádom őt.

rokonom most 1 évesen adja bölcsibe, mert nem bírja az itthonlétet, pedig jó gyereke van. Alszik és játszik.


a fenti személyek mindig úgy beszélnek, hogy a bölcsi a legjobb választás, mert hogy előbb szocializálódik a gyerek, előbb, és jobban beszél (ez ellenünk is szól) és előbb és jobb és okosabb lesz, és az oviban kimagaslóan jobban fog teljesíteni mint azok, akik otthonról viszik a gyereküket stb stb stb.

Az ilyenfajta beszélgetések tök kellemetlenek nekem, fogalmam sincs, hogy mit mondjak, csak ülök némán, vagy inkább odébb megyek.


nektek erről mi a véleményetek?



2013. dec. 19. 19:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
órülj neki, hogy otthon tudsz maradni vele, ez az időszak pótolhatatlan. ha nem tanul meg beszélni, akkor azért, mert ő ilyen, nem biztos, hogy a bölcsiben megtanulna, és aki ott megtanul, otthon is megtanulna. csak kevesebb csúnyabeszédet, stb. attól is függ persze, hogy otthon anyuka mit csinál vele egész nap, tvt néznek, anyuka barátnőzik, és a gyerek meg csak enni kap és melegben van. Te szerintem nem ilyen vagy és jól csinálod, ne foglalkozz a többiekkel. elég baj, hogy már most a versenyre mennek rá, kinek lesz okosabb ügyesebb a gyereke oviban... hogy aztán iskolában is ügyesebb legyen. a gyerekek nem egyformák, mindegyik saját ütemében fejlődik, nem szabad összehasonlítgatni őket.
2013. dec. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg be kellett adni, mert a kicsi 2 éves korában vissza kellett mennem dolgozni, az én környezetemben meg a gyerekem volt a szegény kis szerencsétlen áldozat, akit a gonosz anyukája belök arra a borzalmas helyre....Hallottam már olyan véleményt is itt, hogy minek szül az olyan, aki nem tud otthon maradni a gyerekével lehetőleg iskolakezdésig.

Úgyhogy tojd le magasról, bármit csinálsz, az úgyis rossz.

A bölcsi nem rossz, nekem csak jó tapasztalatom van, de azt nem láttam, hogy a bölcsis gyerekem annyival jobban teljesített volna mint a másik, amelyik egyből oviba került. Ráadásul 2 nap alatt beilleszkedett, beszokott a nagyobb is az oviba, semmi hátrány nem érte, mert kihagyta a bölcsit.

Hagyd rájuk.

2013. dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok mondják ezt, akik nem muszájból adják a gyereket bölcsibe, hanem mert nincs kedvük otthon foglalkozni a gyerekkel, úgyhogy inkább lepasszolják.

A legtöbb szakember egyetért abban, hogy a bölcsi egy szükséges rossz. Akkor van rá szükség, ha mind a két szülőnek muszáj dolgoznia, és egyéb módon nem tudják megoldani a gyerekfelügyeletet. De a gyereknek 3 éves kor alatt nincs szüksége egész napos gyerektársaságra, ilyenkor az neki a legjobb, ha a nap nagy részét a szüleivel tölti. Bőven elég neki annyi szocializáció, amennyit kap a napi séta, esetleg bevásárlás, játszóterezés alatt.

Én sem fogom bölcsibe adni a fiam. Az első szavakat 10 hónapos kora körül mondta ki, most majdnem 2 éves és folyékonyan, viszonylag tisztán beszél. Egyéb dolgokban sincs lemaradása, rengeteget foglalkozunk vele itthon és én örülök, hogy vele lehetek az első 3 évben. Nekem is sokat huhogtak már, hogy dehát így antiszociális lesz, nem fog beszélni rendesen stb. Hát nem jött be :)

2013. dec. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Te látod, hogy mi a jó a gyerekednek. Én sem akartam bólcsibe iratni a fiamat, de 2,5 évesen mégis délelőttönként Családi napkózibe irattam, mert úgy láttam, hogy igényli a gyerektársaságot. A hugicaja elkezdett mászni, nem volt annyi időm a nagyra, amennyit igényelt volna.

Tény, hogy bizonyos dolgokban ugrásszerű fejlődest mutat.

Ne foglalkozz mások veleményevel, a te gyereked, nyilvan a legjobbat akarod neki.

2013. dec. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ügyesebbek lesznek az oviban, már tudnak asztalnál enni stb, de az egész személyiségére sokkal nagyobb hatással van az, amit te teszel érte, hogy vele vagy szereted stb. Minden mást majd megtanul.
2013. dec. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

hát igen. Mondják mindig, hogy sokkal nagyobb tudással megy oviba, mint az aki otthonról kerül oviba, sokkal tapasztaltabb lesz, igen, igen, igen, á, utálom, ahogy ezt hajtogatják, a végén én érzem magam tök hülyének, sőt, mintha az én gyerekemet lebutáznák

pedig egyáltalán nem az

2013. dec. 20. 11:00
 17/21 A kérdező kommentje:
szerintetek mit mondjak legközelebb? én jónak látom és érzem, hogy itthon vagyok a gyerekekkel. Semmi bajom a bölcsivel, akinek kell, az menjen nyugodtan, soha nem bántottam senkit amiatt, hogy beadták. De úgy érzem, már bántva vagyok, a sok kijelentéssel. Nem tudok védekezni, mert én sem vagyok hülye, látom előnyét is a bölcsinek.
2013. dec. 20. 11:04
 18/21 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ezt mondd el, amit az előbb leírtál! Irigylésre méltó helyzetben van a gyermeked, hogy otthon lehetsz vele ovis koráig, és te segítheted a fejlődését, ezek szerint sikerrel. Különben is, mint tudjuk, minden gyerek más, nem hinném, hogy a bölcsin múlik, hogy ki mennyire életrevaló! Semmi szégyellnivaló nincs az álláspontodban, nyugodtan mondd el nekik a véleményedet! Ha még ezután is ellenségesek lesznek, akkor udvariasan kérdd meg őket, hogy a jelenlétedben hanyagolják a témát! Sok sikert!
2013. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
13-as vagyok. Én azt szoktam mondani az ilyen irányú kérdésekre, hogy szerencsére nincs szükségünk arra, hogy bölcsibe adjuk, mert van lehetőségem itthon maradni vele, és nekem az a véleményem, hogy az én gyerekemnek az a legjobb, ha én és az apja foglalkozunk vele. Amikor jönnek azzal a dumával, hogy de szocializáció meg ilyesmik, akkor megmutatom nekik a 22 hónapos fiam, aki ilyenkor (általában) kedvesen köszön, pacsit ad, esetleg énekelget, dumálgat, és megkérdezem tőlük, hogy szerintük ő antiszociális-e :)
2013. dec. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok bölcsi párti, de megértem, ha valakinek muszáj beadni mert dolgoznia kell stb. Azt szoktam mondani, ha kérdezik, hogy örülök, hogy van lehetőségem itthon maradni vele. A férjem is azt szeretné, ha itthon maradnék. Ennyi. Olyan gyorsan megnőnek, szeretném kihasználni ezt az időt.
2013. dec. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!