Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem adom a gyermekeimet...

Nem adom a gyermekeimet bölcsibe, és emiatt kellemetlen helyzetben érzem magam. Jogosan?

Figyelt kérdés

Anyósom mindhárom gyerekét bölcsibe adta. Egyik rokonom is erre készül és én vagyok a kakkuktojás, egy nemsokára 3 évessel, aki nagyon okos és értelmes, egyedül a beszédje még néha nehezen érthető, de folyamatos.

Én is tudok vele itthon foglalkozni, rengeteget foglalkoztam, fejlesztettem, játszottam vele, egyáltalán nem éreztem tehernek, imádtam itthon lenni vele. Imádom őt.

rokonom most 1 évesen adja bölcsibe, mert nem bírja az itthonlétet, pedig jó gyereke van. Alszik és játszik.


a fenti személyek mindig úgy beszélnek, hogy a bölcsi a legjobb választás, mert hogy előbb szocializálódik a gyerek, előbb, és jobban beszél (ez ellenünk is szól) és előbb és jobb és okosabb lesz, és az oviban kimagaslóan jobban fog teljesíteni mint azok, akik otthonról viszik a gyereküket stb stb stb.

Az ilyenfajta beszélgetések tök kellemetlenek nekem, fogalmam sincs, hogy mit mondjak, csak ülök némán, vagy inkább odébb megyek.


nektek erről mi a véleményetek?



2013. dec. 19. 19:13
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

12. vagyok


Tök mindegy mit mondasz, teljesen fölösleges érvelni. Tapasztalatom szerint egyik végletet sem lehet meggyőzni, sem azokat, akik mint a te családod istenítik a bölcsit és az enyémet sem, akik szerint a bölcsi az rosszabb a pokol legmélyebb bugyránál és oda csak az alja anyukák vetik be a megunt kölkeiket.

Az enyémek közül az egyik járt a másik nem, és most kisiskolás korukban nem mondanád meg, hogy melyik. Ahol 1 évvel ezelőttig laktunk, ott a lakótelepen sokan egy időben szültünk, egy nagyobb társaság jött össze, a gyerekeink egy csoportba jártak, sokan osztálytársak lettek. Az egyik iskolásról se lehet megmondani, hogy melyik volt az, aki bölcsis volt és melyik nem.


Úgyhogy azt felejtsd el, hogy meggyőzöd a családot.

2013. dec. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!