Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet használni az...

Mikortól lehet használni az etetőszéket?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 hónapos,és állandóan ülne. Viszont az etetőszék papírján az áll, hogy 6 hós kortól ajánlott. Pedig egyszerűbb lenne abban etetni, mert már almát, krumplit eszünk ( tápszeres ).És a háta támasztva lenne. Van valaki, aki belerakta hamarabb a babáját?
2009. nov. 26. 10:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A baba akár egész pici korában is megül,ha támasztod, de nagyon nem tesz jót a gerincének! És ez nem csak afféle mendemonda,hanem komoly dolog.

Pihenőszéket javaslok, az én 6,5 hós babám is abban eszik. Ez olyan se nem fekszik se nem ül, eloszlik a terhelés a gerincén.

Amíg magától nem ül fel,addig nem szabad erőltetni. Bár az erőltetés szó furán hangzik, mert a babák szeretnek ülni, ha ültetik őket, hiszen jobban látnakstb... szóval neked lehet hoyg nem is tűnik erőltetésnek,de ezzel vigyázni kell.

2009. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10:50-es vagyok.

A lányom már 3 éves és semmi baja a gerincének.Viszont rendkívül mozgékony, én amúgy "turbólábnak" hívom :D


Mikor megszületett és már ki tudtam vinni sétálni,sajnos nem maradt el a mózeskosaras részben, úgyhogy a hordozót kellett az aljra csatolni és abban tudtunk csak sétálni.

Egyébként ha nem én lennék és hallanám valahol,biztos, hogy a hajam égnek állna, hogy lehet ilyen hü..ye egy anyuka, hogy "ülteti" a gyerekét :( Hát én sem voltam büszke rá,de egyetlen módja volt, hogy abbahagyja az ordítást. Képzeld csak el, majd' elsüllyedtem, mikor a védőnőhöz kellett menni. Mindenki a vízszintes babakocsival tologatta a babáját én meg megérkeztem a vázra rögzített hordozóval... Azok a pillantások! :-S

Kb. 5-6 hónapos (!) volt, mikor hajlandó lett volna maradni a mózesben, de addigra egyedül is fel tudott ülni és rettegtem, nehogy kiessen. Szóval 4 hónaposan már ült az etetőszékben is (mert "kihisztizte"), 6 volt mikor felállt egyedül kapaszkodva a kiságyban és pont nálunk volt a védőnő, mikor 9 hós volt és megtette az első lépést (persze utána elesett, de nem adta fel...;-).

Ezzel csak azt akartam leírni, hogy minden baba más. Erőltetni nem szabad, de rövidke ideig, ha nem megterhelő és a baba (!) úgy akarja, szerintem nem árthat.

Te ismered a babádat, látod, hogy mennyire szívesen ül benne, megterhelő-e neki vagy inkább tetszik a dolog...stb. Siettetni tényleg nem szabad.

Nekem egyszer azt mondta erre valaki: a kisbaba még ösztönlény és olyan mozdulatot meg sem próbál, amihez még nem elég fejlett. Szóval te látod...te vagy az anyukája, nálad jobban senki nem ismerheti a babádat.Bízz a megérzéseidben!

Nem vagyok orvos, sem védőnő, csak tapasztalatomból írom.

Minden gyerek eltérő fejlődésű, van, aki 5 hónaposan egyedül ül, van, aki 9 hónaposan még nem (és az sincs lemaradva, csak ő olyan, később úgyis behozzák egymást).

2009. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, rendesek vagytok, de tanácstalan maradtam. Igazából szerintem nem ártanék vele, mert nem órákig ülne benne, de azt hiszem mégiscsak várok vele még egy ideig. Majd a pici diktálja az ütemet :)
2009. nov. 26. 12:54
 14/14 anonim ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy bébihordozóban etesd. Mi legalábbis azzal kezdtünk 4,5 hónaposan. Aztán 6,5 hónaposan lett annyira stabil az ülése, hogy már etetőszékben is meg tudott ülni egy-egy rövidke időre.

Addig meg fel az asztalra a hordozó, bele a baba, és hajrááá.

7,5 hós babó anyukája

2009. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!