Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondja mindenki h "lesz...

Miért mondja mindenki h "lesz még rosszabb is"?!

Figyelt kérdés

3hónapos kislányom egy tündér baba, 2hetes kora óta éjszaka min 6órát alszik, de mostanában többet.nem kell sosem altatnom meg ringatnom.de a családomban akárki felveszi, náluk sír h ha leülnek vele vagy leteszik, úgyh ők járkálnak vele. :-D

estére picit nyűgösebb, picit fájogat a hasa, de adom neki a gripe watert és kész.legkésőbb 10kor lámpaoltás és alvás.2órákat eljátszik magának, beszélget, kiabál, és ha megunja elalszik.eltudok vele menni akár egész napra is vásárolni 100 kmre innen vagy bárhová, szopizik úgyh azt is megoldjuk.

mi a baj ezzel vagy mi lesz még rosszabb?!

akinek van gyereke mindenki ezt mondja.

ti is így gondoljátok? ha igen miért?


2009. nov. 27. 13:47
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Mert kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond.

Van egy majdnem 10 éves fiam és egy 8,5 hónapos lányom.

A nagyon már kezdennek kiütközni a kamszodás első jelei, a kicsi meg jön-megy a lakásban (mászik) és pakol.

Ezer apró dolog miatt mondják, ahogy nő a gyereked, majd megtudod. Kínyilik a világ, minden érdekli őket, és nincs veszélyérzetük.

Már a kicsi is erős nem tszésének ad hangot, ha valamit nem kap meg.

Szóval majd néha visszaírod ezeket az időket:-))

2009. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Irigyek :)

Egyébként nem tudom.

Én is egy "egészéjszakátátalvó" babáról álmodozom :)


37+6 kismama

2009. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

Ne törődj a károgókkal.

Nekem is simán el van a kezemben, de másnak járkálni kell vele, hogy nyugodt legyen. Lehet, hogy azt hiszik, te is egész nap körözöl a gyerekkel a szobában.

2009. nov. 27. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nem így gondolom. Én inkább úgy, hogy mindig azt gondolom, hogy na, ma, ma a legcukibb, aztán másnap úgy gondolom, annál is jobb lett, pedig azt gondoltam, a tegnapinál nem lehet jobb. Pedig az én babám másfél éves koráig zombit csinált belőlem, napi 3-4 óra alvásidőm volt, darabokban.

Szerintem hozzáállás kérdése. Meg az, ki mennyire tűri jól a monotonitást, van, akinek amellett, hogy imádja azt az időt, amit a babával tölthet, nagyon hiányzik a nagyobb társaság, a munkája, a mozgás, a pörgés, a változatosság. A házimunka keveseknek okoz sikerélményt (ezzel én is így vagyok).

Van, aki azért mondja, mert ugye pici babák még csak fekszenek, meg fordulgatnak, elvannak egyhelyben, nem csinálnak semmi olyat, amiből baj lehetne. Aztán, ha nagyobb lesz, megy mindenfelé, leszed dolgokat, amiket nem kellene, kirámolja a szekrényeket, eltör ezt-azt, felmászik a bútorokra 2 pill alatt, állandóan lesben kell állni, hogy épp mit talál ki, amivel veszélyeztetni tudja magát. Ez néha nagyon fárasztó tud lenni, bár eszméletlen jó dolog látni, mennyit fejlődik egy egy ilyen kaland alkalmával. Meg az is nagyon jó, amikor látod, mennyi minden érdekli. Van olyan ismerősöm, aki pl. rendmániás és sírva fakad, ha a babája szétrámol, vagy leeszi a bútort valami kajával, amit csak akkor volt hajlandó elfogadni, ha saját maga eheti meg. Ilyesmikre én már immunis vagyok, bár néha iszonyat mód el tudok fáradni estére, pedig "nem csináltam semmi különöset" egész nap.

2009. nov. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam ezzel. Vannak "károgó" típusú emberek. "most élvezd ki, amíg ilyen kicsi", "majd ha már kúszik mászik meglátod milyen nehéz lesz", ugyanez"majd ha már áll", majd ha már jár", majd ha már szalad", majd ha már beszél" "majd ha már ovis" stb. stb. Soha nincs vége. Nem kell vele foglalkozni. Szerintem azok mondanak ilyeneket, akik saját maguk nem tudnak megbírkózni számukra is kielégítően ezekkel a helyzetekkel. Mert a gyerek tényleg folyamatosan változik, fejlődik, de ez a jó. Nagyobbikom most két éves, és én sose gondoltam rá, hogy bezzeg milyen jó volt, amíg még azt csinálta, amit én akartam. Azt hiszem ettől félnek az emberek, hogy egyre kevésbé tudják kontrollálni a csemetéjüket, és akkor "mi lesz". Hát nem mondom, hogy könnyű, mert tényleg nehezedik és bonyolódik a helyzet, de szerintem egyre klasszabb! Egy csoda, ahogy nyílik a kis világuk, és egyre többet befogadnak. (Most már van egy 3 hónapos kistesó is)

Szóval aggodalomra nincs ok szerintem! :o)

2009. nov. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
13:57 vagyok. Nekem anyukám pont ma mondta, hogy majd ha nagyobb lesz, könnyebb lesz. 3 hónapos a babám. Szóval van, aki így gondolja.
2009. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
47%

Lehet én is károgó vagyok de majd ha a foga jön meglátod miért mondják...

De inkább azt kívánom, hogy ne tudd meg bújjon ki a babád foga gond nélkül.

2009. nov. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

hát igen. sztem mindennek a kulcsa a nyugodtság, a higgadtság.nem szabad idegbetegeskedni.

nekem van egy ismerősöm, full idegbeteg, állandóan ordít,csapkod.a lánya egy ngayon jószívű kiscsaj, de neveletlen és idegbeteg ő is, hát ugye amit lát. pofont ad az anyjának, lehülyézi, értetlen, ordít állandóan meg ilyenek.pffff.

2009. nov. 27. 14:10
 9/32 A kérdező kommentje:
hát igen...-t a 14.04esnek írtam
2009. nov. 27. 14:12
 10/32 anonim ***** válasza:
36%
én meg nem hiszem,hogy bármiféle rosszindulatot kell ennek tulajdonítani.és nem "károgni akarnak"csak egyszerűen elmondják ami ők is tudnak.16 éves fiam van és egy 11 hónapos.állítom többet fáj a fejem a 16 éves miatt mint a 11 hós miatt.A másik meg hogy mindenkinek más a babája természete.az én babám 5 hónapos koráig alig volt fent.rengeteget aludt,ha meg fent volt aktív élete élt,de egy hangja nem volt pedig hasfájós is volt és a foga is jött.szóval lett volna panaszra oka.egy álom volt vele,most se rossz,de ahhoz képest amilyen volt már sokat változott.tényleg volt hogy 1 perc pihi nem volt mellette,és éjszaka is többször ébredt.már kezd hisztizni is,de ezek a kor sajátosságai velejárói,én nem ugy élem meg,hogy jaj milyen lett a fiam.biztos te se azt gondolod,hogy 7 hónaposan be teszed a sarokba és ott lesz 2 óra múlva is.Tehát az ember tudja,hogy változnak a babák,de ettől még nem lesz rosszabb,csak másabb.felfogás kérdése.
2009. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!