Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor ajánlott szoptatni...

Hányszor ajánlott szoptatni egy 8 hós babát?

Figyelt kérdés
A mai napunk nagyjából így fog kinézni, jó ez szerintetek? 6-kor szopi, 1/2-8 kor ismét. 11 felé gyümölcs, 14 órakor főzelék, 17 órakor főzelék- utána egy kis szopi,és este 8-kor alvás előtt szintén szopi.Tehát gyakorlatilag a reggeli és az esti órákban kap cicit. Ezzel az a bajom, hogy nem egyenletes így az igény, a délutáni szoptatáshoz közel van az esti. Hosszabb távon tud ehhez a szervezetem alkalmazkodni? Remélem, sikerült érthetően összefoglalnom:)
2009. dec. 7. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Annyiszor ahányszor ígényli :o)

Szerintem teljesen rendben van amit írtál. Az hogy a szervezeted tud-e alkalmazkodni ehez,kiderül pár nap múlva.Sajnos nekem nem ment,és csak reggel és este szopizott kizárólag ennyi idősen.

Plusz szopira nem telt :o) Ha így is elég neki este, akkor hagyd meg a 17es nasi szopit is. Ha úgy veszed észre hogy nem elég neki este, akkor adj valami más tejalapút uzsonnára főzelék helyett vagy után.

2009. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is 8 hónapos a babám. Ő viszont éjszaka is szopizik 1-2x.

Reggel: szopi 7h

De: gyümi 10h

Ebéd: főzi 13-14h

Uzsi: szopi 16-17h

Vacsi: tejpép 19h

Elalvás:szopi 21h

Persze, ha nyűgi és nincs étvágya, akkor is szopiztatom.

Ha a babád így igényli, akkor a tejtermelésed, a baba igényeihez igazodik. Én, azért a biztonság kedvéért iszom a Laktoherb teát, ameddig kell.

2009. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Annyiszor szoptatsz, ahogy igénylitek. A szervezet alkalmazkodik hozzátok. Én már nem emlékszem arra, ilyenkor hogy volt, de reggel-este tuti szopott és délután is, amíg nem kapott uzsit is.
2009. dec. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen !

Kedves 2. válaszoló!Ha még viszatérsz ide, légyszives írd meg, mikor és mennyit alszik a babád!Köszi!

2009. dec. 7. 11:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ez van és így viszonylag egyenletes az igény is:

8-kor szopi, 11-kor főzelék, 14-kor szopi, 17-kor gyümölcs, 20-kor szopi és alvás.

Ez sok elvárást kielégít: napi 5 étkezés, főzelék dél körül, egyenletes folyadékpótlás anyatejből.

A szilárd kaja után kap vizet, de nem túl sokat, csak hogy ne legyen szomjas.

2009. dec. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Második válaszoló vagyok.

9h körűl alszik, de van hogy 11h körűl lessz csak álmos,

14h alvás

17.30h alvás álltalában 1-1,5h alszik.

+-fél óra eltérések vannak az alvási időkbe, és az étkezést is inkább az alvás utánra teszem, akkor már nem nyűgi. De naggyából ezt a rendszert használjuk, valahogy így alakúlt ki a babánál. Egyébként van, hogy szopiztatom az elalvások elött is, még ha evett is elötte nem olyan rég. Ha látom, hogy nem kéri persze nem erőltetem csak mégis nyugottabb vagyok, hogy tele a bendő.

2009. dec. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az új hozzászólást és a "második" infóit !
2009. dec. 8. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!