Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért billennek ki sokan...

Miért billennek ki sokan attól, hogy azt mondjuk,6 hónapig az anyatej a legjobb táplálék?

Figyelt kérdés
Ha van aki nem tud szoptatni, miért lesz ettől ideges? Én meg természetesen szülni nem tudtam, pedig hiszem, sőt tudom, hogy mindenkinek az a legjobb. 17 órán át vajúdtam, de sajnos nem sikerült. Attól még nem húzom le azokat a válaszokat, amik arról szólnak, hogy az a legjobb. A mai világban, mikor annyi a természetellenes élelmiszer, szmog és allergia, igenis az a legjobb, ha valaki 6 hónapig KIZÁRÓLAGOSAN és IGÉNY SZRINT szoptat.
2008. júl. 24. 13:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%
Ezt nem is vitatja senki. Csak nem értem, mit provokálod itt akkor a többieket, ha a te anyaságod sem a mai norma szerint indult.
2008. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Ezt csak az mondja aki nem tud vagy nem akar szoptatni.

Örüljön aki 6 hóig csak anyatejet ad a babának (köztük én is).

2008. júl. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
40%
Ez a kérdés miért provokáló?
2008. júl. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Igen, nem indult az anyaságom természetesen, de ezt elismerem, tudom...
2008. júl. 24. 13:45
 5/24 A kérdező kommentje:
Nem a provokáció volt a célom, hanem más:-)
2008. júl. 24. 13:47
 6/24 anonim ***** válasza:
81%
Az hogy nem indul természtetesen az anyaság semmi köze a szoptatáshoz. Én is 30 órát vajúdtam majd császároztak, ettől függetlenül szoptatok.
2008. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
89%

Gondolom az utolsó mondata, onnantól, hogy: "igenis az a legjobb...stb.)


Mi volt a célod? Mert nekem sem világos teljesen.


Úgy gondolom azért zavaró, mert azok is tisztában vannak a szoptatás és anyatej jelentőségével, akik nem tudnak olyan sokáig szoptatni és frusztráló, ha ezt folyamatosan az orrod alá dörgölik. Mintha az anyák direkt vagy lustaságból nem szoptatnának. Miközben rengeteg gondjuk lehet, sokkal fáradtabbak, állandó startrakész "ügyeletben" kell lenniük, de ezt bizonyára te is tudod. Nem beszélve arról, ha beüt valami és a gyerekkel probléma van... nem minden gyerek születik egészségesen. Azért azt is feldolgozni...hát, minden, csak nem tejnövelő. És mikor a gyereked élete, életminősége erősen kétséges, na akkor pont az hiányzik, hogy a 6 hónapos korig tartó szoptatás fantasztikusságát dícsérjék neked. Remélem érted, mit akartam mondani.:)

2008. júl. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Igen igazat adok neked.Aki nem tud szoptatni és igazábol nincs teje első perctől azt szerintem nem kellene elítélni ,azt eltudom ítélni aki nem is akar szoptatni.Ebből a kérdésből mindég is problémák lesznek mert ahányan vagyunk annyiféle képen fogjuk etetni és nevelni a gyerekeinket.A szüléssel meg annyi szeretnék hozzászolni,hogy a császárosokat sem kellene elítélni(én mind a két gyermekemet természetes uton hoztam a világra)mert szerintem jobban szenvednek pl:Napi szinten szuri nem egy , fejfájás,feszül a has allatti vágás ,naponta cserélik a kötözést ez se egy kellemes dolog és nekünk csak a vágás ami kellemetlen valakinek ez is fáj.Az meg csúnya dolog mikor lepontozzák a válaszokat és kellemetlen a hozzászólás.
2008. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is császárral szűltem,a kislányomat hat hétig tudtam szoptatni.Én ugyan olyan nőnek és anyának tartom magam mint aki rendesen szűlt és szoptatott.Az anyaság nem itt kezdődik,ennek semmi köze a szüléshez és a szoptatáshoz.Szűlni mindenki tud,anyának lenni,jó anyának lenni a legnehezebb a világon.Arra kell büszkének lenni ha a gyerekünk azt mondja hogy mi vagyunk a legjobbak,nem arra hogy hogyan szűltünk meg meddig szoptattunk.A szülés pár óra az anyaság egy egéssz élet,annyira butaság ilyesmiről vitázni
2008. júl. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést! Soha nem vitattam, hogy az anyatejnél nincs jobb. De sajnos nekem például csak egy hétig volt tejem, és a babám azt sem tudta kiszopni. Hogy miért arra senki sem tudott magyarázatot adni. Úgy volt, hogy én is császáros leszek téraránytalanság miatt, de szerencsére sikerült megszülnöm a babámat hüvelyi úton. Mégsem ítélem el a császárral szülő édesanyákat. Szóval én egy hétig sírtam amikor egy nap alatt elapadt a tejem, pedig minden lehetőséget kipróbáltam, és mindent megtettem azért, hogy legyen tejem és tudjak szoptatni. De sajnos a sors közbeszólt. Attól még nagyon is jó édesanyának érzem magam, és már három hónapos a babám, szépen fejlődik, de még mindíg fájdalommal tölt el a gondolat, hogy az én gyermekem miért nem anyatejen nő fel? Amúgy még soha senkitől nem hallottam, hogy ne akart volna szoptatni. Szerintem nincs ilyen anya a földkerekségen. Az meg hogy valamiért valaki nem tud szoptatni szomorú de semmi képpen nem elítélendő. Ja és még valami: Ha figyelmesen elolvasod a kérdésedet akkor számodra is világossá válik, hogy egyik szavad üti a másikat......
2008. júl. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!