Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenáron anyatej a legjobb?

Mindenáron anyatej a legjobb?

Figyelt kérdés

mindenhol azt súlykolják az emberbe, hogy mindenáron anyatejjel táplálja a kisbabáját. Az én lányom ma egy hetes, egy szoptatásra max 20-30ml anyatejet fogad el (ha lefejem akkor többet is, de van úgyhogy nem tudok többet fejni, mert nem jön több). Ami nagyon kevés neki..

ezért sajnos a doktornő tanácsára néha ki kell egészítenem tápszerrel is. A kórházban nagyon sokat veszített a súlyából.

iszok tejserkentő teát és homeos bogyót hogy több tejem legyen + masszírozom is


2010. jan. 3. 15:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
IGEN!De,ha nincs elegendő v egyáltalán nincs,akkor tápszer a kiegészítés,ne aggódj a mai tápszerekben is minden fontos megtalálható!
2010. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
23%

Adj neki annyi anyatejet amennyit tudsz,és ameddig tudsz,mert az a legjobb.Lehet,h rossz a szopási technikája,vedd fel a kapcsolatot egy tanácsadóval

[link]

hátha tudnak segíteni.Ha pedig pótolni kell,hát pótolj nyugodt szívvel.

2010. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
32%
Igen, az anyatej a legjobb. Én rengeteget szenvedtem,mire végre normálisan lett tejem, volt, hogy egész nap cicin volt a fiam, csak hogy serkenjen, napi 4 - 5 liter teát is megittam, és meg is van az eredménye. Most 2 éves, a mai napig aktiv anyatejivó, és még nem volt 1x sem beteg!!Még taknyos sem,holott az egész család kifeküdt.
2010. jan. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

persze, tudom, de akkor is...

teljesen kivagyok...

2010. jan. 3. 15:54
 5/25 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is nehezen ment a szoptatást és ki kellett egészíteni tápszerrel. Nem mindenkinek megy egyből, nekem pl. 3 hónapos korára lett olyan ügyes a babám, hogy meg tudta rendesen szívni a cicim. Azóta lett kizárólag anyatejes. Próbáld meg legalább 20-20 percet szoptatni minden alkalommal, és csak utána adni neki a tápszert, annyit, hogy jóllakjon (de ne túl sokat, hogy újra éhes legyen). Próbáld úgy, hogy 2 óránként cicire kerüljön (szerintem gyakrabban nem érdemes). Ami még jó tejserkentő az a görögszénamag, nekem ez segített.
2010. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg nem. Olyan áron nem jobb, hogy az anyuka tiszta idegbeteg lesz és belehal a fájdalomba, a gyerek meg ordít hogy éhes. És közben anyuka lelkét öli a bűntudat meg a sok mániákus ősanya meg lll meg ezt csináld emg azt csináld, majd lesz.... A tápszer nem méreg, ugyanúgy felnő tőle a gyerek!
2010. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, ne érezd úgy, hogy rossz anya vagy, ha tápszert kell adni a babának, mert nem vagy az!! Nekem is adták a tanácsot, hogy éheztessem ki a babát, majd akkor fog szopizni. Én akkor éreztem volna magam rossz anyának, ha éheztettem volna és igenis ha próbálkozik szegény majd egy órán keresztül szopizni, akkor megérdemli, hogy jóllakjon, ha tápszerrel, akkor azzal. Kitartás, próbálkozzál, de nem görcsösen, és majd megjön az a tejci :) 16.08-as.
2010. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
57%

szia lehet hogy most lefognak pontozni meg orrolnak rám de ez van.Nekem elsö babám én is azt az elméletet vallottam hogy csak is kizárólag anyatej és legalább 6 hós koráig igy kell legyen ha törik ha szakad.Sajnos borult a tervem azzal kezdödött hogy 2,5 nap után indult be a tejem,addig éhezett és sirt a babám mert a korházban nem adtak semmit mindig aztmondták annyi tartaléka van hogy elég kell hogy legyen neki.mikor hazajöttem a védönöm is ezt sujkolta majd rájöttünk a gyerekorvossal 1 hónap után hogy annyira nagy étvágyu a babám hogy nem elég neki a tejci pedig két ciciböl szopott megprobáltam a tápszert de azt mindig visszabukta,anyukám aki szintén nemtudott sem engem sem a hugom szoptatni tanácsára elkezdük a kostoltatást hoztak szlovákiábol kizárolag 1 honapos kortol használhato grizt elösször csak azt nagy higitásban teával,most kezdtem el neki a sütötököt ,almát,répát,persze higitással nem pedig tisztán azota nyugodt,nem sir és mostmár jol alszik nappal is eddig minden nap sirt és nem aludt csak éjszaka,egész nap kézben volt el csak.a hasa sem fáj azota igaz én nem kötöttem a védönéni orrára mit teszek és mit nem szépen nö hizik és ez elég persze közben kap cicit is minnél gyakrabban de nem tehetek rolla hogy neki nem elég pedig van hogy 2-3 alkalommal is öltöznöm kell a melltartobetétek ellenére mert átázok.Nemrég olvastam egy anyuka ilyen kérdés hozzászolását és ö is azt mondta hogy régen ha egy anyukának nem volt teje akkor mivel etette a babáját ha nem ilyenekkel mert akkor még tápszer sem létezett és mégis felnöttek azok a gyerekek is.Szal sztem ne keseredj el az a LLL.tanácsadást sztem felejsd el én is kértem tölle és lehurrogott hogy olyan nincs hogy egy babának ne legyen elég a cici.


bocsi hogy hoszura nyult csak sztem ne lelkizz rajta azis befolyásolja atejed mennyiségét és a babád is érzi.11 hetes kisfiu anyukája

2010. jan. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól jó egy anya hogy tud-e szoptatni. Persze a legjobb az anyatej, de a tápszerben is benne van minden ami kell a babának.

Van aki mindent megpróbál és mégsincs több teje. Van ilyen, és nem elképzelhetetlen! Amíg van tejed, szoptasd, akkor is legyen cicin ha nem jön belőle már csak az inger miatt is, hátha beidnítja, de utána adj neki tápszert, ne éheztesd. Én is, mint már előttem írta valaki, attól érezném magam rossz anyának, ha éheztetném a babámat.

Kitartás és minden jót kívánok!

3 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Mintha magamat látnám.Egy idő után elapadt,mert rásegítettem táppal.Nekem nem sikerült visszahoznom,növelni a tejem.Nagyon sok éjjelem és nappalom ráment az örökös fejésre,ideges voltam miatta,nem ettem,nem pihentem.Én feladtam.Szerintem nem mindenáron anyatej.Egészséges lehet a gyermekem táppal is,de neki holnap is maximálisan szüksége lesz rám,nem lehetek mindig félhalott mellette.
2010. jan. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!