Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos múlt 25-én a kisfiam...

5 hónapos múlt 25-én a kisfiam. Bele tehetem már a kompba? Már ül egyedül, meg tartja magát.

Figyelt kérdés

Én úgy tudom,hogy 6 hós kortól bele lehet már tenni.

Akkor ha pár percre bele teszem az nem baj??!!


2009. dec. 27. 10:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
47%
Nyugaton már betiltották szerencsére, remélem hamarosan Mo-n is ez lesz.
2009. dec. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Én ugy tudtam a babaknak gyarjtak nem?nalunk mindenkinek volt es semmi gond vele,mindenki megtanult jarni
2009. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
81%

Bébikomp: lehetőleg ne is legyen. Teljesen deformálja az izmokat: a kicsit jóval a megfelelő idő előtt álló vagy ülő pozícióba kényszeríti, terheli a gerincet, elsorvasztja a láb járáshoz szükséges izmait, azok az örök lábujjhegyezés miatt nem megfelelően nyúlnak és tapadnak le. Felejtsük el.


Gekkós szakértő:

A bébikomp hasznos eszköz mozgássérült gyermekek járástanításához, ugyanakkor ártalmas „normál” fejlődésű gyermekekre nézve. Indokolatlan statikai terhelést eredményez, akadályozza a járásbiztonság kialakulását, eltereli a figyelmet a szenzitív időszaknak megfelelő funkcióktól. Sajnos tendencia a felegyenesedési reakciók felgyorsulása, 7-10 hónapos korú csecsemők már állnak, kapaszkodva járnak, az ülésben való manipulációra, kúszásra kevesebb energiát fordítva. Ráadásul sok szülő sajnos bébikompot vásárol gyermekének, katalizálva a folyamatot. Megtehetik, hiszen még kapható Magyarországon.


Bordás Gergő

Gyógypedagógus, alapító tulajdonos

GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózata


Kismamás cikk:

Amint a törzs izmai eléggé megerősödtek, a baba két keze felszabadul: nincs már szüksége támasztékra. Megváltozik a világ: mindkét kezét használni tudja, szinte bármit képes elérni. A baba természetesen nem akkor ül föl először, amikor magától is ülni tud: törülközés, öltöztetés, képeskönyv-nézegetés, kukucsjáték közben hét-nyolc hónapos kora előtt is csücsül a felnőtt ölében. Ez azonban biztosan nem árt neki! Nem kell szigorúan tartani magunkat az ültetési tilalomhoz, de mindenképpen figyeljünk rá, hogy mikor fárad el, mikor kíván inkább feküdni, vagy más testhelyzetet felvenni. Ezt csak akkor érezzük igazán, ha a baba az ölünkben ül, és nem párnákkal kitámasztva, vagy hintába, bébikompba szíjazva. Ezek az eszközök nem segítik, inkább gátolják a harmonikus mozgás kialakulását.


másik:

Genetikai program alapján zajlik a mozgásfejlődés. A negyedik és a kilencedik hónap között a baba a vízszintes testhelyzetből a függőleges felé tör: először hason fekvésből nyújtott karral feltámaszkodik, körbeforog, majd térdét behajlítva rugózik négykézláb előre-hátra, oldalra kiül, támasz nélkül szabadon ül, hason csúszik, kezével előrehúzza magát, lábfejével is segít az előrehaladásban, végül négykézláb váltott kézzel és lábbal halad előre. Ebből a helyzetből emelkedik majd fel. Nincs jelentősége, hogy ezek közül a mozgásformák közül melyiket részesíti előnyben a baba. Előfordulhat, hogy üldögélve, a popsiján csúszik előre. Izmai és egyensúlyérzéke mindenképpen fejlődik, és bőséges tapasztalatokat szerez testével és környezetével kapcsolatban. Ám a babák mintegy tíz százaléka teljesen kihagyja a járást előkészítő mozgásformákat. Aggodalomra csak akkor van ok, ha más téren elmaradást, érdektelenséget tapasztalunk a babánál. Semmiképpen nem kell függőleges helyzetbe emelve járni tanítani, a bébikompok pedig éppenséggel hátráltatják a mozgásfejlődést. Kínáljunk nagy mozgásteret a babának, ezzel segíthetjük elő leginkább a fejlődését.

__________________

2009. dec. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%
Ne tedd bele, sem most, sem később. A komp nagyon káros a mozgásfejlődésre. Nem biztos, hogy a te gyerekednek is bajt okoz, de minél hamarabb rakod bele, annál biztosabb, hogy baja lesz később a járással (lábujjhegyen járás, késői járás, stb.). Rengeteg a szakirodalom a neten is, de kérdezz csak meg egy szakembert. A komp az egyik legkárosabb babajáték.
2009. dec. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

Én is mindenhol azt olvasom, hogy ne használjunk kompot, itt egy cikk:


"Régóta tervezem, hogy írok erről a témáról. A végső lökést az adta meg, hogy valamelyik nap - hogy írjam, hogy ne legyek bántó - érdekeset láttam a főtéren: egy kislány bébikompban lökdöste magát ide-oda.


Első látásra jópofának tűnik, hogy a baba, mikor még nem tud járni, beleül (azaz beleültetjük), és megtanulja, hogyan lökje magát a lábával, így viszonylag nagy távolságokat meg tud tenni a lakásban (ne adj' Isten, az utcán). Azt is gondolhatjuk, hogy a függőleges helyzet segít a babának abban, hogy járni megtanuljon.


De miért ellensége ez a baba fejlődésének?


A legegyszerűbb válasz talán ez: mert túl könnyűvé teszi a babáknak a helyváltoztatást. Segítségével anélkül fedezhetik fel környezetüket, elégíthetik ki kíváncsiságukat, hogy egyensúlyérzékük kialakulna, és mozgásfejlődésük eljutna arra a szintre, hogy valóban képesek legyenek függőleges helyzetben megtenni első önálló lépéseiket. Ahhoz, hogy ezt megtehessék, több fejlődési fázison kell, hogy átjussanak (kúszás, mászás, önálló felállás stb.), meg kell erősödnie az izmaiknak. A bébikompban idő előtt olyan testhelyzetbe kényszerülnek, amire még nincsenek felkészülve.


A bébikomppal kapcsolatos kutatások szerint azok a babák, akik kb. 4 hónapos koruktól minden nap egy órát a kompban töltöttek, nem tanultak meg hamarabb járni, mint azok, akik sosem használták ezt az eszközt. Ha ennél többet, napi két és fél órát töltöttek a babák a bébikompban, mozgásfejlődésük késedelmet szenvedett.


Egy másik probléma a bébikomppal, hogy a baba benne ülve nem látja a lábait, márpedig ez fontos akkor, amikor önállóan járni tanul. "

2009. dec. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Az én kisfiam is dec. 25.-én múlt 5 hónapos:) Terveztem, hogy veszek neki kompot, de ahogy beleolvasgattam a válaszokba inkább mégsem. Ügyes gyerek, nagyon jól fejlődik, már 3 hetesen oldalra tudott fordulni, már két hónapja hasra is tud fordulni és egyszer már sikerült neki hasról vissza fordulni hátra. Egyedül még nem ül, de már próbálkozik felülni, nagyon virgonc, vigyázni kell mert nagyon erős, könnyen ki ugorhat az ember kezéből ha nem fogjuk rendesen. Szóval nem szeretném ha visszamaradna a fejlődésben a komp miatt. Marad a játszószőnyeg amit nagyon szeret, egyre jobban leköti, de nem hagyhatom benne magára mert már tud kúszni és "elmászkál".:)

Boldog babázást!

2009. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!