Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaltok az alabbi...

Mit csinaltok az alabbi helyzetben? Hogyan oldjatok meg?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 eves lanxom es egy 3,5 honapos. A nagyobbik bolcsis, de ma nem ment, igy itthon van.

Nyaron is vegig itthon lesz velunk. O elegge hisztis tud lenni, de a dacbol mar szerencsere kezd kijonni.

A kicsi eleg nehezen alszik el. Sot, van, hogy nem is alszik. Persze allandoan sir, nyuglodik ha tulporog es elfarad. De fel is fordulhatok, akkor sem alszik el sajnos.

Arrol nem is beszelve, hogyha hulla faradt, meg a b.kocsiban sem nyugszik meg. Kepes 1 oran at uvolteni kint az utcan is.

Elegge elfaradtam mar ebben es mar az se erdekel, ha sir. Neki konkretan minden sz.r, amit csinalok.

Persze, lehet mondani, hogy o igy fejezi ki magat, hogy baja van, de barmit csinalok, barhogyan, semmi sem jo.

Kezemben sem nyugszik meg, mar magamra is kotottem, ugy is nyuglodott, sirt. Egyebkent sem szereti, ha kezben van. A ringatast egyenesen utalja. A novere pedig ezeket imadta.

Hason fekve felemeli a fejet es nezelodik. Ha nagyon faradt, ugy uvolt. Haton, oldalt nem alszik el se az agyaban, se b.kocsiban.

Mar autokazni is mentem vele, hogy arra megnyugszik, alszik, de csak olaj volt a tuzre, mert gyulol a hordozoba lenni.

Ha szorakoztatom, az sem jo. Kb.10percig elvan, majd kezdodik a nyuglodes.

Ket eves kozott egy ora max.amig birja, utana jon a fekete leves.

Csalodott vagyok, mert sehogy sem tudom megnyugtatni, elaltatni.


Az orvos es a vedono is azt mondta, hogy nincs semmi baja. Jol fejlodik, erdeklodo, amikor eves utan fent van. Nem kuldtek el sehova sem kivizsgalasra, pedig szerintem azert ez mar cseppet sem normalis.


Akinek esetleg ennyire nehez termeszetu es ennyire "rossz" gyereke van, az mit csinal vele?


2014. máj. 10. 11:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
cumit próbáltad?
2014. máj. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem az elso lanyom volt nehez termeszet. o mondjuk imadta az autokaxast de ahogy megallt a kocsi orditott. a ringatast is imadta sokszor felalomban ringattam egesz ejjel. mire rajottunk h nem eleg neki a tejem ill h hasfajos. igy mindig kipotoltam a szopizast tapival meg adtam neki infacol nevu gyogynovenyes cseppeket ami segiti oszlatni a buborekokat ha sok levegot nyelt. nem lett tokeletes evvel a modsxerrel sem de legalabb hosszabbakat aludt. mikor felkelt ejjel kaja utan magamhoz vettem s eggyutt aludtunk. nekunk ez valt be. most mar4.5 eves ez termeszetileg ugyanolyan olyan mint egy tornado ha begurul akkor sopor mindent
2014. máj. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fiamnál két nem hétköznapi dolog vált be. Az egyik a hajszárító hangja. Egy hónap után vettük észre, hogy youtube-n van fent 10 órás változat, ami azért áramszámla és környezetbarátabb. Pl.: http://www.youtube.com/watch?v=jwGfwbsF4c4

A másik, ami segített az a takaróba bugyolálás. Keress rá a neten. Nem okozott semmi bajt, már 7 hónapos, de ha jönnek a fogai, most is bebugyoláljuk, mert így nyugodtabban alszik. De mozgásfejlődésében nincs lemaradva, mert csak alváshoz használjuk.

Egyébként nem lehet, hogy túlöltözteted? Én a környezetemben azt veszem észre, hogy rengeteg baba túl van öltöztetve. Nem minden baba igényli, hogy sok réteg ruha legyen rajta. A fiam is üvöltött, ha melege volt, de mi is félve vettünk le róla egy-egy réteget, de általában megnyugvást hozott.

2014. máj. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem írtad, hogy mit eszik és mikor.

nálunk eléggé hasonló volt a helyzet, míg rá nem jöttünk, hogy éhes. főleg kézben volt neki rossz, mert azt hitte, hogy enni kap és ha nem, akkor csalódott volt. kis pótlást kezdtem adni és azóta minden jó.

2014. máj. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
próbáltad már, hogy cicire teszed mikor álmos?sok baba így alszik el, szerintem megérne egy próbát.
2014. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, cumit próbáltam már. Vagy 6 különböző típust, abból a MAM, amit elfogad, de csak akkor, ha épp olyan "bugyi" van rajta. Egyébként utálja a cumit és csak felidegesíti.

Mellre nem teszem, mert kezdetek óta tápszeres.

5 hetesen véget ért a hasfájás szerencsére, akkor enyhültek a napjaink. Onnantól aludja át az éjszakát.

2014. máj. 11. 09:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Hajszárító/porszívó hangja működött, egészen 6 hetes koráig. De ettől még mindig nem tud aludni, csak csendben marad.
2014. máj. 11. 09:21
 8/11 A kérdező kommentje:

Napi 5× eszik, 150 ml-t evésenként. Talán reggelente a 180 ml is elmenne, de szerintem az túl sok lenne neki.

Este fél8-8 körül már alszik és reggel 7-fél8 fele ébred meg.


H.ujjú body van rajta meg egy h.ujjú rugi. + zokni a rugi alatt.

Ha sétálni megyünk, akkor még egy vastag zokni a rugin és egy átmeneti sapka. Erre jön egy vékony takaró.

Ha hideg van kint, akkor vastag takaró.

2014. máj. 11. 09:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj több tápszert neki, ha kéri. Az én fiam ennyi idősen 7-szer evett 150-180 ml-t, és így is éppen csak megduplázta a súlyát fél éves korára.
2014. máj. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

nekem kevésnek tűnik az 5x150, illetve nem kevés ha neki ennyi az igénye, de ha lehetne, hogy többet enne, akkor lehet kevés.

próbáld ki. sok baba cuclizás közben alszik el, próbáld ki, hogy csinálsz neki 120ml tápit mikor álmosan ordít, ettől baja nem lesz, viszont esélyes, hogy el tudna aludni és egy nagyot szunyókálna

2014. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!