Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiús anyukák, fütyi kérdés?

Fiús anyukák, fütyi kérdés?

Figyelt kérdés
Mikorra kell a bőrnek teljesen felmennie a fitymán? Kisfiam 19 hónapos, kb félig megy fel neki. Az ismerős fiús anyukák azt mondják az ő kisfiúknak már teljesen felmegy. Azt se tudom, hogy most jó ha húzogatjuk vagy nem? A védőnő szerint mindenképp kell, de neki nem hagyom, mert volt olyan kisfiú akinek ő úgy felhúzta, hogy metélni kellett... Gyerek orvos szerint egyáltalán nem kell, majd 6 éves korban kell teljesen felmennie. Mi húzogatjuk neki, de kb fél éve itt megállt, és szerintem ez az életben nem fog neki felmenni, mert olyan mintha le lenne tapadva.Gyerekorvosnak mutattam, másfél éves felmérésen szerinte ez így jó, védőnő szerint nagyon nem... Na, most igazodjak ki rajtuk! Tanácsok, tapasztalatok? Előre is köszi a válaszokat.
2014. máj. 21. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a dokinak van igaza,nagyon ráér még ezzel a témával foglalkozni!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

itt 7-es válszoló voltam:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2014. máj. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én gyereksebészeten dolgozom. Nálunk is az a protokoll, hogy ilyen kicsiknek még hagyni kell és ráér iskolakezdésig megoldani a problémát. Általában 3 éves kortól kezdünk vele bármit is. És sajnos hozzánk is jöttek már ilyen kontár munkák amik miatt végül körül kellett metélni a gyereket...
2014. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hónapos a fiam, szinte semennyire nem lehet vissza húzni a bőrt a fiamnak. Az orvos azt mondja 1 éves korig nem kell vele foglalkozni. Mi fürdésnél amennyire lehet vissza húzzuk mert fehér kis váladék van ott és azt leszoktam neki mosni. Nem tudom mi a helyes, de én szeretném ha 3 éves koráig megoldódna ez a dolog, mert fiú testvéremnek 6 évesen egy picikét megvágták és még most 34 évesen is rossz emlékként gondol vissza, és kihatással van az életére ez.
2014. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%
Wow hùzogjàtok nekik? Bocs az offèrt de nekem ez furi... Külföldön èlünk, 3 hetes a kisfiam, a doki ès a 'vèdönö' is letörnè a kezem ha húzogatni kezdenèm bàrmikor is! Jòl írta az egyik vàlaszoló! Az magàtól rendezödik ott lennt nekik idövel. Könyörgöm haggyàtok bèkèn a kis kukijukat!
2014. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a védőnő azt mondta, hogy húzogassuk, nem feltétlenül azért hogy mondjuk 2 éves korára teljesen le tudjuk húzni a bőrt hanem azért is hogy szokja a gyerek hogy piszkálva van a fütyijénél, mert ha pl 3 évesen probléma lesz vele és előtte nem szokta hogy ott nyúlkálnak neki akkor a jó isten sem tud majd hozzá nyúlni. Én nem értek egyet azzal hogy ne nyúljunk hozzá 2 éves, 6 éves korig, persze mindenki azt csinál amit akar. Kisfiamnak újszülött kora óta húzogatjuk, mindig óvatosan, soha nem repedt be neki, most 14 hónapos és kb 3 hónapja teljesen letudjuk neki húzni a bőrt. Most kb 2-3 naponta húzzuk hátra neki.
2014. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Már bocsi, de aki nem húzza le annak nem váladékos a kisfiú fütyije? Mi 3 hónapig nem nyúltunk hozzá, aztán egyszer lehúztam és megláttam milyen csúnya váladékos, azóta én minden fürdésnél megmosom neki. Szerintem meg ez a helyes, hogy a fütyijét is meg kell mosni rendszeresen.
2014. máj. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok, a gyereksebészetis: Az nem csúnya váladék, hanem smegma, magyarul faggyú ami teljesen természetes módon mindenhol termelődik az emberi bőrön és a szerepe a védelem.

Ha le van tapadva a bőr(márpedig és szűkületet nem láttam még letapadás nélkül), akkor ezt alatta sterilen megoldja a szervezet, de ha nincsen letapadás, akkor nem csak néha kell alatta tisztítani, mint a kedves utolsó válaszoló, hogy aztán sokkot kapjon mi van alatta, hanem mindig, mert nagyon csúnyán alágyulladhat ami többekközt nem kicsi fájdalommal is jár a gyereknek.

Egyébként azért (is) szokták javasolni, hogy várni kell vele kb 3 éves korig mert a nagy többségnek eleve nagyon könnyen visszaszűkül addig és nem mindegy, hogy 3-4 évet kell vele szenvedni vagy mondjuk maximum fél évet.

2014. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk szintén azt mondta a gyerekorvos, hogy 2 éves koráig vagy amíg pelenkás, nem kell vele csinálni semmit. Nem is túl higiénikus, hogy felrángatod, aztán a pisiben ül, minden belemegy, stb.

De tény, hogy nincs valami nagy egyetértés a kérdésben. Én azt követem, amit az orvos mond.

2014. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Húúú, köszi a sok választ, mindenkinek ment a kéz! Most már eddig húzogattuk, de soha nem annyira hogy fájjon neki, akkor most már csak fürdéskor fogom ,annyira hogy meg tudjam mosni.

Egyébként annyira jó lenne, ha védőnők és orvosok egyetértenének , hogy kell vagy nem, ez nevetséges...

Sőt a mi védőnőnk egy valódi vadállat, barátnőm kisfiának fél évesen (!), úgy felrántotta, hogy egy éjszakán át szivárgott neki belőle a vér, de elvileg meggyógyult, semmi maradandó nem történt vele.

Egyébként meg húzogatja magának is a kisfiam, úgy hogy rossz nézni, már nekem, fáj, néha azt hiszem le akarja tépni... :)

2014. máj. 22. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok.szamtalanszor penditettem a temat,ki igy ki ugy allt ehhez es nemtudtam mitevo legyek,huzogassam 3 eves kisfiam kukijat vagy se...

tavalyig lejott felig.aztan abbahagytuk ,le is tapadt..magansebesszel nezettem meg aki persze egybol vagna ugyhogy belemerultem a temaba mert ugyande nem engednek ilyesmit akkor inkabb varok..kozben felteszegettem azert ezugyben a kerdeseket,es hala egy valaszadonak akitol kaptam par olyan linket amit olvasva teljesen lenyugodtam hogy nem kell sem elkapkodni semmit ,sem beparazni ha le is van tapadva,sőt ha nem huzogatjuk az a jo,hisz ha sem pisigond sem gyulladas nem all fenn,miert is kellene a faggyut letisztogatni?..(nekunk valoszinu epp ezert tapadt vissza..:/ )

ugyhogy en hagyom a temat,hala egnek nincs gond vele

2014. máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!