Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyi kosszal, maszattal,...

Ennyi kosszal, maszattal, morzsával, pecsétekkel és egyéb hasonlókkal kell számolnom?

Figyelt kérdés

8 hós babámnak ma először adtam egy babakekszet a kezébe. Mondanom sem kell... minden tiszta maszat volt körülötte és rajta. Evéskor alapban összeken mindent, a pihenőszéket már alig bírom tisztítani, pecsétes mindene mindenhol (lepedő, pléd, ruhák, szőnyeg stb.).

Adjam lejjebb a tisztaság-rend mániámat és mosolyogva nyugtázzam, ugye? :)


2010. jan. 4. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
én csak az etetőszékben adok neki enni. Azt hogy ő rohangál (már 21 hónapos) a lakásban és közben eszik, na azt nem. De ettől függetlenül nagy koszt csinál, ez van. Később még nagyobb lesz.
2010. jan. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, én a pihenőszéket letakarom egy jól mosható vászonnal, vagy vékony pléddel. Enni csak ülve, az etetőszékben vagy a pihenőszékben engedem, szaladgálva nem. Etetéskor vagy kap egy nagy előkét, vagy egy 4 számmal nagyobb pólót, ami védi az egész ruházatát. Naponta kénytelen vagyokporszívózni, de ez van.
2010. jan. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is csak kizárólag az etetőszékben etetek (ennek később is meglesz a gyümölcse), de valóban, minden tiszta pecsét, morzsa. Ezzel jár a gyerek. Én már lejjebb adtam a lakás tisztaságával szembeni elvárásaimat. Szerintem ez normális, minthogy beleőrüljünk. Estére szörnyű, ahogy kinéz a ruhája.
2010. jan. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én próbáltam tartani magam az enni csak etetőszékben elvhez. Egészen addig amíg beteg nem lett, nem volt hajlandó enni, de néha futtában bekapott egy-két falatot. Azóta sem a legjobb evő, a súlya is nagyon kicsi, hurka sehol rajta, pocakját még nagyítóval sem látni. Így én sajna elfelejtem a rendet, tisztaságot csak egyen. Viszont szét nem szórhatja, ide-oda nem kenheti. annyi kosz van belőle (az sem kevés) ami véletlenül lepotyog. Most már tudja keksz, stb után porszívózás, megy magától és mutatja, hogy hozzuk, takarítani kell.
2010. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Még nem tud egyedül ülni, ezért nem merem etetőszékbe rakni.
2010. jan. 4. 13:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Amikor még nem tudott egyedül ülni a fiam, az autósülésben etettem meg. Amikor már meg tudta tartani magát, áttettem az evés idejére az etetőszékbe.
2010. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!