Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon megijesztett a doki!...

Nagyon megijesztett a doki! Az Uh-on azt mondta, hogy kevés a magzatvizem, és, hogy a korához képest éppen, hogy jó a fej átmérője. Titeket ijesztegettek hasonlókkal?

Figyelt kérdés
2008. okt. 30. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az unokatesómat igen, ijesztgették. Minden egyes UH-n azt mondták, hogy alig fejlődik a baba. Nagyon sokat sírt miatta. A 39.héten 3550g, 53 cm-es babája született! :)
2008. okt. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem ijesztgetés, hanem tényközlés, és nem kell megijedni, mert pillanatnyi dolgot látott, ugyanis a magzatvíz cserélődik...frissül és mennyiségileg is változó..ha nagy lenne a gond, vagy a doki fenyegetően kevésnek találná a vizet már bent is feküdnél a kórházban!!

Szóval ne aggódj, az orvos látta, tudja, tapasztalta!

2008. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt monda,hogy kapok egy hét haladékot,és ha nem javul a helyzet,akkor be kell feküdnöm.Most vagyok 36 hetes.
2008. okt. 30. 13:40
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
1.vagyok. Én azért az egy hét alatt elmennék egy másik orvoshoz is UH-ra, de úgy hogy ne mondj neki semmit arról, amit a másik mondott. Tapasztalatom ugyanis az, hogy az orvosok nem merik egymás "diagnózisát" felülbírálni.
2008. okt. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem az orvosok nem ijesztegetnek (ertelek, csak rosszul fogalmaztad meg)semmivel, ok a tenyt kozlik. O tudja hogy mit kell tenni, ha eddig is hozza jartal, akkor valoszinu hogy megbizol benne, ugye?! Tedd azt amit o mond, es ne felj!
2008. okt. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj.Nekem is kevés a magzatviz a doki szerint.Azt mondta, tartsak édes gyümölcs kúrát(szőlő, banán, körte), és javulni fog.A méretről meg annyit, hogy csak saccolni tudják.Amíg ki nem bújik.:)


37 hetes

2008. okt. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem 39 hetesen az nst-n ijesztettek meg. Nem akart mozogni a baba erre csináltak egy uh-t és ott a mért adatok szerint a bab 33-34 hetesnek felelt meg alig 2 kiló volt és a magzatvíz is kevés volt. Beutaltak a kórházba ahol megint uh, miszerint 2.400 gr körüli a baba a többi méret jó mehetek haza. Erre 1 hétre rá megszületett a lányom pont a kiírt napon indult meg a szülés 2600 gr-mal és 50 cm. Azóta már 4 hónapos 62 cm és 5870 gr volt 3 hónaposan.

Én örülök, hogy nem óriás bébim született a tesója is pont ilyen méretekkel született, csak a frászt hozta rám az orvos.

2008. okt. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Milyen adatokat mértek?
2008. okt. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

36 hetes uh-n közölte velem a doki, hogy a korához képest kicsit kisebb a bébim fejátmérője. Én is megijedtem, de feleslegesen. Kislányom a 42. héten született, édes pici fejecskével 3410-el és 50 cm-rel. A mai napid helyes pici fejecskéje van.

A magzatvízre nem tudok mit mondani.

Nyugi nem lesz semmi gond, ha tényleg befektetnek gondolj arra, hogy ott mindig figyelnek rád, és minden a picúrkádért van. Ott majd mindig nézik a szívhangját, és tudják, hogy minden rendben van-e.

2008. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!