Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar nem birjuk sokaig. Mit...

Mar nem birjuk sokaig. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislanyom 15 honapos. Velunk alszik. Tudom, lehet elrontottam, de gondoltam igy jobb neki. Minket nem zavar....t, egeszen addig amig aludt. Elenben ahogy telik az ido nem hogy javulna az alvasa mint minden gyermeknek, hanem barmikor megmozdul vagy mi megmozdulunk, hiszterias sirasban tor ki, jobban mondva nem is sir csak hisztizik. Folyamatosan a kezemet akarja fogni, es meg sem tudok mozdulni,mert megint ordit.De semmi mas. Meg meg sem ebred teljesen. Probaltam nem rogton ugrani es nyugtatni, de akkor addig csinalja amig teljesen el nem kezd sirni, es az mar igazi. Mar nagyon faradtak vagyunk, nem tudom mit csinaljak. Miert lett ez? Hol rontottuk el? Amugy egy teljesen kiegyensulyozott, boldog, mosolygos kisbaba...
2010. jan. 12. 08:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindenképpen kezd el a kiságyba szoktatni.

nagyon nehéz lesz az biztos de megéri, neki is jobb lesz és nektek is. ő is ki tudja majd magát aludni és ti is.

tedd be a kiságyba és maradj mellette, nyugtatgasd, majd kezdj eltávolodni az ágytól, ha elkezd sirni akkor beszélj hozzá. majd gyere még távolabb. úgy hogy beszélsz hozzá, ha nagyon sír esetleg vedd ki simogasd meg és újra kezdj el távolodni. egy idő után gyere ki a szobából.

nagyon nehéz lesz szerintem, sok kitartás kell hozzá. de egy idő után megtanul egyedül elaludni.

ha van kedvenc plüssálata tedd mellé és mond neki hogy itt van veled vigyáz rád, meg ilyenek,

jobb ötletem nincs

sok sikert és kitartást

2010. jan. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló szitu volt. Lányom úgy aludt el, hogy fürdés után babatej, játék a nagyágyon, majd játék közben bealudt, akkor átraktuk az ágyába. Igen ám, de többször ébredt éjjel, egy ideig elég volt, h visszaadtuk a cumit, megsimogattuk, de amikor már 50. alkalommal ébredt fel, közénk vettük. Először csak hajnali 5-kor, mondván mindjárt kel amúgy is...aztán mire kettőt pislogtunk, már ott tartottunk, h egy órát aludt a helyén, és már jött volna át. Plusz, borzasztó volt mindhármunknak, mert egész éjjel forgott, mozgolódott, volt hogy a térdünknél volt a feje, féltem, h ráfekszem, megrúgom, paplan alatt megfullad stb. Szóval már nagyon kényelmetlen volt, ezért elhatároztuk, h beszoktatjuk a kiságyába, h ott is aludjon el és éjszaka se jöjjön közénk. Én nagyon nem akartam az aludj jól gyermekemet használni, nem bírtam máskor se, h ő benn sír egyedül én meg kinn hallgatom, ezért kompromisszumos megoldás született. Fürdés után megitta a babatejét, kicsit játszott, amikor álmosodni kezdett, betettük a hálózsákba, irány az ágya. Betettem és elkezdtem énekelni - ő meg kétségbeesetten zokogni, nyújtózkodott kifelé, próbált volna kimászni, egyszóval szörnyű volt, én is majdnem végig bőgtem vele együtt. Végül elfáradt és sírás közben hüppögve úgy aludt el, hogy az arcát kidugta a rácson az enyémhez. 35 percig tartott a tortúra. Éjjel egyszer ébredt, férjem 20 percig volt nála - nem sírt végig, csak az elején. Teljesen kivoltam (ő persze nem emlékezett, másnap is bújt, vigyorgott). Következő éjjel: hálózsákba be, ágy, betettem, és most figyelj! 1-2 perc sírdogálás után hasra vágta magát, odahúzta a plüssét és a pólómat és bealudt. Én megint énekeltem, kicsit tovább is, h tuti aludjon, összesen 10 perc! volt, és egész éjjel nem ébredt fel, 11 és fél óra alvás után felébredt és még játszott, mielőtt szólt volna. Azt követő este már egy kicsi nyöszörgés sem volt, letettem, énekeltem, ő pakolt egy kicsit, helyezkedett és aludt. Éjjel többször kelt, de nem vettük ki, ott voltunk mellette, kis sírás után visszaaludt. Másnap pedig már be se mentünk amikor megébredt, először 3-4 percig sírt egy kicsit, másodjára pedig csak fél percet és aludt tovább. Kb egy hónapja kezdtük, azóta általában végigalussza az éjszakát, egy-két éjjel ébred csak fel, de vissza is alszik magától. Már csak azt bánjuk egy kicsit, hogy nem kezdtük korábban :))) Egyébként 14,5 hónapos most. Bocs, ha hosszú voltam, remélem segítettem valamennyire...
2010. jan. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
46%
Hát jól elrontottad. Ott, hogy együtt aludtál vele. Az együtt alvás tönkreteszi a szülőket. Vagy fáradtak, vagy nincs nemi életük, de mindenképpen a kapcsolatuk sínyli meg. A másik rossz pedig az, hogy a gyerek nem piheni ki magát. A különféle ébredési szakaszokat érzékelik egymáson az együtt alvók, és sajnos hatással van egyik alvása a másikra. Az egésznek a csúcsa pedig az, amikor rájön a szülő, hogy elrontotta, de már késő. Ilyenkor kínok kínját éli át a gyerek is és a szülő is a kiságyba szoktatásnál. Egyszerűen át kell tenned a kiságyba. Talán egy hétig minden este torkaszakadtából fog üvölteni, lehet, hogy csak pár napig, de az is lehet, hogy éjszaka is hisztizni fog. Egy 15 hónapos gyerek már rendkívüli akaraterővel bír, és ezt elég kellemetlenül juttatja kifejezésre. Nagyon erősnek kell lennetek, nehéz lesz, főleg a kicsinek, de valahogy mégiscsak rá kéne szoktatni a saját ágyban alvásra. Nehéz megállni, hogy amikor üvölt ne vegye ki az ember, de ne tegyétek. Inkább valaki menjen oda ilyenkor, vígasztalja meg, simogassa, de ez ne tartson tovább 1-2 percnél. Ott kell hagyni, szokja meg hogy egyedül van. Hidd el, néhány nap, rosszabb esetben hét, és meg fogja szokni. És kitartás nektek!
2010. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, ksozonom szepen. Jaj elore irtozom az estetol. Ugyanis ma ejjel megprobalom kisagyaba tenni. De tegyem masik szobaba, vagy csak a kisagyba es a mi szobankba?


Nagyon koszonom a valaszokat!

2010. jan. 12. 09:25
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha megoldható mindenképpen másik szobába legyen a kiságya.
2010. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A következő pár nap lehet hogy pokol lesz,de akkor se add fel,hadd őt a kiságyban!!Ha éjjel 50 szer kell odamenned hozzá,akkor 50szer menj,ezt a pár napot ki lehet birni azért cserébe hogy mindenki a saját ágyávan,nyugodtan aludjon!Vagy mást csináljon...:-) (mármint te meg a férjed)
2010. jan. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

mindenképpen a saját szobájába! különben nem ér semmit, mert látni fog téged, ha közös szobában vagytok.

biztosan üvölteni fog, napokon keresztül, de ne add fel, mert az együtt alvás neki se jó, és ha továbbra is hagyod, még rosszabb lesz. meg fogja szokni!

gondolj arra, hogy nem azért sír, mert valami baja van, vagy beteg, vagy rosszat teszel vele, hanem azért, mert az ő érdekben(is) egy nagyon rossz szokását akarod leépíteni.

sok sikert

2010. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem, ha még átpasszoljátok másik szobába, azzal csak nehezebb lesz. Mit érezhet szegény, hogy eddig mindig mindenki ott volt neki, aztán meg hirtelen minden ok nélkül magára akarják hagyni. A lánykám is ilyen volt. Mi matracon altattuk a mi ágyunk mellett. Amíg elaludt mellette voltam, aztán felmásztam a nagyágyra. A kisfiammal is most ugyanígy csináljuk. Van, hogy sokat ébred éjszaka, de mellé fekszem, és mindketten nyugodtan tudunk aludni. A férjem is a nagyágyban, a nővére is az ágy végében a saját ágyában. Inkább arra figyelj, hogy estére ne pörgessétek fel, a sok játékkal. Ne hagyd elaludni a játék közben, hanem inkább a fürdés utáni idő levezetés legyen. Készülés az alvásra. Könyvnézegetés az ágyában, ilyesmi. Hogy tudja mi következik, és hogy az jó.Az ágyában aludjon el, mert akkor ha fel is ébred nem rémül halálra, hogy hol is van, és mi is van? Hiszen az előbb még játszottunk, erre most itt a sötétben kéne aludni...?
2010. jan. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Ha lányom napközben nem pihen dettó így üvölt alvás közben. Túl van pörögve.
2010. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

koszonom a sok kedves valaszt!

Mar a kisagyban a kicsi, nem volt nehez, a ferjem ott volt vele es fogta a kezet. A gondmost az hogyugyanolyan gyakran sir fel. Hagyom igy egy par napig, aztan atteszem a masik szobaba. ha 50 kell felkelnem hozza, ugyanottvagyok mint az agyban.

2010. jan. 12. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!