Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudtátok, mibe vágtok, amikor...

Tudtátok, mibe vágtok, amikor gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy ti, vagy a párotok mennyire volt tisztában azzal, hogy milyen is gyereket vállalni? Milyennek képzeltétek, és ahhoz képest milyen? Mennyire voltatok felkészülve arra, amilyen ténylegesen lett? Voltak "meglepetések"? Mik?

2014. aug. 7. 09:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
sokkal strapásabb mint vártam. most 3 hetes, és én azt hitten séta galopp lesz erre rögtön az elején alig van tejem. ez rengeteg astressz, keveset is alszik.nincs ido semmire faradt vagyok folyton. de tudom h idovel jobb lesz ha összeràzódunk , lassan már mosolyog és ahogy rám néz, ahogy kötődik hozzám na az mindent megér:) összességében ha arra gondolsz mennyire fárasztó, na azt szorozd meg 5rl, és kb akkor tudod mire számíthatsz. én még a felépüléssel is szívok, azt hittem egy hét után majd kertészkedek erre igy 3 hét utàn is zombi vagyok (császár)
2014. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
86%
Rozsaszin cukormaznak gondoltam, az elso 3 honap kegyetlen volt, nem volt tejem, hasfajos volt a lanyom, utana konnyebb volt. Most 3 eves, es ezt a kort szeretem a legjobban, segit, neha hisztizik, most elvezem igazan az anyasagot. :)
2014. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%
nem, abszolút nem tudtam. Sokkal nehezebb az egész, gyakorlatilag szinte minden nap egy meglepetés.
2014. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mivel az összes gyerekes ismerősöm állandóan panaszkodik, ezért jóval nehezebbre számítottam.
2014. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek az utolsóval, mert nekem is folyton panaszkodnak, és ehhez képest sokkal jobb az egész. Bár, mások panaszkodtak egyetem alatt is, munkahelyen is panaszkodnak, panaszkodnak a párkapcsolatukról, családjukról. Nekem meg mindezzel szerencsém volt.


Én azt hittem, sokkal rosszabbul fogok kinézni szülés után, de nem. Azt hittem, hogy nehezebb lesz ez az egész, de szerencsére van sok segítségem, és a cégem is nagyon támogató.:) (van saját bölcsink, ovink, ez nagyon biztató)

2014. aug. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Én azt hittem, hogy minden cuki babaruhákról, közös szuper programokról, sok játékról fog szólni. Én nagyon elvoltam tévedve.... Nem volt mostanában kisgyerek a családban sem baráti körben, így egész más képem volt az egészről.

Aztán jött a valóság... a nem alvás, a hasfájás, a sok sírás, a gátfájdalom, ezek mellett a háztartás, főzés és még legyek jó fej a férjemmel is...

4 hetes volt a kisfiam amikor annyira kibuktam hogy egész héten sírtam, éjjel nappal, kikészültem, idegileg-testileg-lelkileg...

Aztán fel kellett dolgoznom a nagy pofára esést, 1 éves volt a kisfiam amikor azt mondtam hogy na talán most már jól vagyok.

2014. aug. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Másodiknál már igen ;)


Viccet félre téve, amikor problémás napunk van, azt elég nehezen élem meg, sokszor vagyok fáradt, türelmetlen is szoktam lenni (főleg mikor a 4,5 éves huszadjára is megkérdezi, hogy mi????), de összességében nem sokkal nehezebb mint amire számítottam.

2014. aug. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még beszámolók, hogy mit hittetek másmilyennek. Tudom, hogy erre aztán végképp nem lehet minden szempontból felkészülni, kaptam nemrég egy kis ízelítőt belőle a húgom által, mikor meglátogattam 10 napra (egy családnál lakik, 2 éves a kisfiú, akire vigyáz), és bár tudtam, hogy tényleg elég egyformán telnek a napok, de azért arra nem számítottam, hogy tényleg ennyire ki tudunk csúszni a szimpla teendőkkel, még úgy is, hogy ketten voltunk rá (legyen kész az ebéd, felöltöztetve a gyerek, séta, alvás, kajakészítés, stb.), nem is tudom, hogy egyedül hogy fogok tudni norálisan elmenni wc-re:D


Férjem is jóval rózsaszínebben látta korábban már magát a terhességet is (még csak tervezzük a babát), aztán felvilágosítottam pár dologról, amiről először nem akart tudni, de aztán belátta, hogy van, amire érdemes felkészülni. Emlékszem, hogy nevettünk még 1-2 éve ezen a képen: [link]


Na, mostmár annyira nem vicces:)

2014. aug. 7. 10:53
 9/19 anonim ***** válasza:
40%
Hát 2-3 hét kicsit nehéz volt, mire rájöttünk mikor mi a problémája...Azóta csupacsupa öröm :)
2014. aug. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

mivel én egyedül kényszerültem vállalni, fel voltam készülve a legrosszabbakra, hogy segítség nélkül, fájó sebekkel, félhullán, kialvatlanul, lakásba zárva kell ellátnom egy teljesen rám bízott babát.

ehhez képest, 3. napra volt tejem, nem fájt semmim, sőt 3 nap múlva hasam sem volt, a kórház sokat segített rendszert beállítani, magabiztosan mentünk haza.a légzésfigyelő is megnyugtat.rámtalált pár régi rokon.

én most is élvezem a babázást.


egyzser estem kétségbe, amikor nagyon sokat sírt és már mindent próbáltam és úgy éreztem tehetetlen vagyok abban, hogy elmúlasszam a baját, fájdalmát, amikor végre csend lett, akkor jött ki rajtam és elsírtam magam.


és még au pair koromból meg pont arra voltam büszke, hogy pikk-pakk elmúlasztom a babasírást, mindenre ráérzek. erre az én babámnál..

2014. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!