Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elvinnétek vérvételre...

Ti elvinnétek vérvételre másfél éves gyereketeket laktóz érzékenység miatt?

Figyelt kérdés

Kisfiam úgy néz ki, hogy laktóz érzékeny. Már 3 hónapja kínlódunk, diéta, majd újra próba, de vissza jött az érzékenység. A háziorvos gasztroe.-hoz küldött, majd vérvételre kellene vinni a kisfiamat. Én nagyon félek ennek kitenni őt, nem vagyok egy nyámnyila anyuka de azt már én sem tudnám végig nézni ahogy lefogják a gyerekemet és vért vesznek tőle.

Azt beszéltük itthon, hogy mivel ezen nem múlik az élete, maradnánk a laktóz mentes tejtermékeknél (azok beváltak) és csak később vinném el vérvételre, mondjuk 1 év múlva.

Ti hogy döntenétek? A doktornő próbál rábeszélni a vérvételre, hogy túl fogjuk élni stb... tudom én hogy túl fogjuk élni, de jó lesz az ha utána a gyerek visítani fog minden fehér ruhás ember láttán? (a védőnő mondta ezt így)

Tudom, hogy ez nem "tetszik-nem tetszik" kérdés, de vajon jól döntök ha elhalasztom a vérvételt? Ti mit tennétek?


2014. szept. 29. 15:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalt állok,én veszem a vért az apróságoktól! :)

Azt tanácsolom vidd el inkább most.Most még kicsi,könnyebben elfelejti,könnyebb lekötni a figyelmét vagy épp lefogni egy gyors vérvétel miatt.

Jövőre 2,5 éves lesz.Jobban megmarad az emlékei közt,érdeklődőbb lesz és azt fogja nézni,hogy megy a tű a karjába,sírni,rugdosni,ütni-verni fog.Sokkal-sokkal nehezebb lesz.De persze te tudod!

Amugy hidd el,semmi baja nem lesz egy kis vérvételtől,nem olyan kegyetlen az,csak annak látszik! :)

És mielőtt mondanátok,nekem is van gyerekem,tőle is vettek már vért és őt is lefogták.Nem maradt meg benne negatív élményként.


Egy ápolónéni

2014. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy év múlva is valószínűleg sírni fog, és lehet, hogy le is kell fogni.Arról nem is beszélve, hogy minél idősebb, annál jobban emlékezni fog a kellemetlen dolgokra. Szerintem a végére kéne járni, hogy valóban ez a probléma. Sajnos előfordul, hogy ilyeneken túl kell esniük. Jutalmat adhatsz esetleg utána.
2014. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Most vinném el
2014. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Én magam nem félek a vérvételtől, már másodszorra vagyok várandós, több okból kifolyólag is nagyon sok vérvételen vagyok túl, semmi bajom a vérvétellel csak a kisfiamat féltem tőle... Néha érzéketlen szülőnek tartom magam mert nem vagyok egy túl aggódós anyuka... most viszont nagyon sajnálom szegényt...

Örülök annak amit írtál, mert valószínüleg igazad van, 1 év múlva sokkal nehezebb lesz....

2014. szept. 29. 15:13
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a többieknek is.
2014. szept. 29. 15:14
 6/18 anonim ***** válasza:
38%

Cukorból van a gyerek, vagy mi?


Ha a doki azt mondaná, szükséges a vizsgálat, akkor vinném. Előtte elmagyaráznám neki, mi lesz, és le is fognám, ha kell, majd megnyugtatom utána.


Sírni meg majd, mikor nem látja, vagy a párom vállán, hogy milyen szmét voltam vele.

2014. szept. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Te meg egy paraszt vagy vagy mi? Miért kell így reagálni? Én így látom a dolgokat, te úgy. Egyet is értek a válaszadókkal, azért kértem ki a véleményeket hogy a helyzethez mérten jól dönthessek.

Azért mert nem tetszik valami nem kell itt fujjogni. Köszönöm.

2014. szept. 29. 15:24
 8/18 anonim ***** válasza:

Én elvinném,hogy kiderüljön valóban mi a baj!

Engem jobban zavarna,hogy nem tudom a baj okát,mint az,hogy vért kell venni tőle.

Fiammal 10 hónaposan voltunk vérvételen,ordított,nekem kellett lefogni...engem nyugtattak,mert majdnem sírtam...de muszáj volt!

Szerintem mély levegő,legyetek túl rajta,tényleg hamarabb elfelejti most ezt,mintha 1 év múlva menne!

2014. szept. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Már ovis kisfiam van, de voltunk pár vérvételen még 1 éves kora előtt is bőven.

Én lepődtem meg legjobban, de bizony kifogtunk olyan vérvételes nővérkét, aki úgy le tudta venni a vért, hogy a kicsi meg sem érezte- nemcsak, hogy nem sírt, de fel sem tűnt neki- jó, ilyenből van a kevesebb, de sokat számít azért ez is.


(...és igen, voltunk úgy kórházban, amikor valami 15ször szúrták meg, már az intenzív orvos jött fel- és még akkor sem sikerült- a szívem szorult össze, a könnyem potyogott, de tudtam akkor is, hogy ezt kell tenni, neki ott az az érdeke és szükséges a gyógyulásához- nem ezen fog múlni, hogy egészséges, vidám kisgyerek legyen, hidd el!)


Egyébként pedig annyira vékony tűvel csinálják és annyira emberségesebben, mint a felnőtteknél (még a leszorítón is állatminta van :)- hogy hidd el, egy játszótéri esés többet számít- a sírás is gyorsan abbamarad, ha felveszed- kb. mint egy szúnyogcsípés.


Azt gondold végig, hogy mivel szolgálod a gyerek érdekeit.

Nem lenne jobb, ha lenne egy véreredmény, ami objektíven mutatna mindent (még az is kiderülhet, hogy nem a laktóz vagy nemcsak a laktóz a gond)- én egy percig nem gondolkodnék, de ez én vagyok.


Kb. 10 mp-es KELLEMETLENSÉG (és nem fájdalom, nem kínzás...) egy biztos diagnózisért, egy remélhetőleg eredményes terápia megteremtésének lehetőségéért szerintem nem nagy ár.

Egyébként el fogja felejteni- te mire emlékszel 1 éves korodból? :)


Sok sikert, jobbulást.

2014. szept. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a többiekhez. Nem rosszabb, mint egy oltás - gondolom, már kapott párat -, sőt, ez nem csíp. Az enyém is volt másfél évesen vérvételen, jobban "fájt" neki, hogy lefogták és fél perc múlva már teljesen más kötötte le. Fehérköpeny fóbiája sem lett, pedig kórházban is volt akkor pár napot.
2014. szept. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!