Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti elvinnétek vérvételre...

Ti elvinnétek vérvételre másfél éves gyereketeket laktóz érzékenység miatt?

Figyelt kérdés

Kisfiam úgy néz ki, hogy laktóz érzékeny. Már 3 hónapja kínlódunk, diéta, majd újra próba, de vissza jött az érzékenység. A háziorvos gasztroe.-hoz küldött, majd vérvételre kellene vinni a kisfiamat. Én nagyon félek ennek kitenni őt, nem vagyok egy nyámnyila anyuka de azt már én sem tudnám végig nézni ahogy lefogják a gyerekemet és vért vesznek tőle.

Azt beszéltük itthon, hogy mivel ezen nem múlik az élete, maradnánk a laktóz mentes tejtermékeknél (azok beváltak) és csak később vinném el vérvételre, mondjuk 1 év múlva.

Ti hogy döntenétek? A doktornő próbál rábeszélni a vérvételre, hogy túl fogjuk élni stb... tudom én hogy túl fogjuk élni, de jó lesz az ha utána a gyerek visítani fog minden fehér ruhás ember láttán? (a védőnő mondta ezt így)

Tudom, hogy ez nem "tetszik-nem tetszik" kérdés, de vajon jól döntök ha elhalasztom a vérvételt? Ti mit tennétek?


2014. szept. 29. 15:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon hálás vagyok. Jó olvasni a tapasztalatokat mert máris másképp vélekedek én is erről az egészről.

:)

2014. szept. 29. 15:43
 12/18 anonim ***** válasza:
Szia! Ha nem sajnálsz érte 5 ezer forint körüli összeget, akkor szájból vett kenetből is meg tudják vizsgálni, hogy laktózérzékeny-e a picid... Barátnőm most csináltatta meg a vizsgálatot, és 10 nap alatt megvolt az eredménye. "laktóz intolerancia genetikai vizsgálat" erre keress rá a neten.
2014. szept. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Keresgéltem már a neten, találtam széklet mintás vizsgálatot is de a házi orvosunk szerint ilyen nincs... :S

A fújásos vizsgálathoz pedig ugye még pici a kisfiam.

A vérvételben egyedül az tetszik, hogy több mindent is kitudnak belőle mutatni, nem csak a laktóz érzékenységet. Ennyi pozitívuma azért van. :)

Utána nézek mindenképp, fizetek is érte ha kell.

2014. szept. 29. 15:56
 14/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem vagyok paraszt, amúgy is mindenki azt mondta, hogy vidd el, ennyi.


Csak nem értem, miért kell cukorként bánni vele csak azért, mert gyerek.

2014. szept. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Amúgy, ha mindig visszajön diéta után, akkor miért kínlódtok vele? Egyértelműen az, amit valszeg már nem nő ki.


Vegyetek laktózmentes termékeket - bár ízre kicsit brrr. -, és azt adjátok. Kevesebbet árt mint a mostani diéta aztán újra normális, diéta, megint tejes dolgok.

2014. szept. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Betegség után (antibiotikum kúra) lett baja a tejtermékektől, egész addig semmi baj nem volt. A doktornő javaslatára 1 hónapig tej és tejtermék mentes diétán volt, laktóz menteseket kapott addig, majd fokozatosan újra bevezettem. 2 hétig bírta a sajtot és tejfölt majd egy uzsira kapott tejpép után borult minden újra...

Többet nem szándékozom kísérletezgetni. Most laktóz mentes tejtermékeket kap és így minden jó.

2014. szept. 29. 16:09
 17/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én most vinném, kevésbé fog rá emlékezni, mint egy év múlva:)
2014. szept. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. [link] Mi itt találtunk rá. [link] a-laktozerzekenysegrol/a-tejcukor-erzekenyseg-megallapitasa/ Itt sokmindent leírnak. [link] laktoz-intolerancia-kezeles/diagnosztika-kezeles/ Illetve itt a térkép, hogy hol található laborjuk. (ahol kék karikát mitat, arra ha ráklikkelsz, belenagyít a térképbe, és kicsit részletesebb lesz ) :)
2014. szept. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!