Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy korábbi kérdésnél olvatam,...

Egy korábbi kérdésnél olvatam, hogy nektek problémáitok vannak a házasélettel. A gátmetszés miért fáj olyan sokáig sok nőnél? És ennek mi köze a sexhez?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon furcsa,hogy szülés után több hónappal,még mindig gondot okoz a sex.
2010. febr. 3. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint te nem szültél még... mert hogy a gátmetszésnek mi köze aszexhez, hát hogy kérdezhetsz ilyet? Nem mindenkinél okoz gondot a szex hónapok után is, viszont igenis vannak akik nagyon sokáig szenvednek vele.
2010. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha akkor külső és belső sérüléseid lettek volna mint nekem akkor nem kérdeznél ilyet. Szerintem te vagy nem szültél még vagy marha nagy szerencséd volt! Egész terhesség alatt tilos volt a szex számunkra. Szülés után is három hónapig tilos volt orvosilag, utána pedig olyan fájdalmaim voltak, hogy a lányunk már 8 hónapos volt mire az első fájdalommentes szex bekövetkezett. Addig csak a kínlódás ment. Hát így van ez....
2010. febr. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Pasi vagy?:)

Azért fáj olyan sokáig, mert egy idegvégződésekkel teli helyet ollóval átvágtak. Ez elég sokáig érzékeny marad, és a sex elég nagy kihívás ilyen helyzetben. Arról nem is beszélve, hogy a hüvelyen keresztül kibújt egy elég szép méretű kisangyal, elnyomva, zúzva a környék idegeit. Hát ezért. A teljes regeneráció általában 6-9 hónap. Arról nem is beszélve, hogy az anyuka gyermekgondozási hormonokkal van tele, nem nemi vágyfokozókkal, tehát ilyenkor az esetek nagy részében "fejben" dől el a sex, ez sem segít sokat a ráhangolódásnál.

2010. febr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl nem a gátmetszés fájt, az hamar begyógyult, viszont a belső varrásokat még szülés után 8 hónappal is éreztem. Most így egy évvel a kicsilányom születése után jelentem ki, hogy olyan a szex mint régen volt.
2010. febr. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia


Én is olvastam azt a kérdést. Arra nem is reagáltam,max örültem,hogy nem vagyok egyedül a kevés szexxel,meg a nem kívánósságommal...

Most 6 hónapos a kislányom,és nem tudom igazán,hogy hányszor voltunk együtt a párommal,de szerintem max. 5-ször...


Viszont,hogy mi köze a gátmetszésnek a szexhez? Hát nálam annyi,hogy még 6 hét után is óvatosan kellett,hogy kitöröljem a dolgaimat wc-zés után,nem hogy még szexeltünk volna...

Most csúnyán fogok fogalmazni,de lyuktól lyukig vágtak..

Ha azt veszed az is egy műtétnek felel meg,ami ügye fájdalmas dolog..! Legalábbis én alíg bírtam ülni is az elején... Mára már nem is látszik a dolog,mert plasztikai varratot kaptam vagy mit...Szóval szép a helye. Viszont nálunk sem volt egyszerű az első szex,mert tényleg rosszabb volt,mint a szüzességem elvesztése..

Most utoljára kb egy hónapja szexeltünk,az nem volt már olyan rossz...,de lehet hogy azért,mert vízben voltunk,és lehet,hogy valamennyit segített abban,hogy ne fájjon...

Amúgy gondolom sokat számít az is,hogy kinek milyen a párja..,mennyire erőlteti a dolgot,mennyire érdekli,hogy a párja mit akar,meg ilyenek..,és nem csak a saját ösztöneire figyel..!

Nálam nem erőlteti a párom,viszont biztos többet szexelnénk,ha egy kicsit rámenőssebb lenne,és piszkálgatna e téren..!


Visszatérve a dologra...

Örülj neki,hogy te neked nincs ezzel problémád!


Üdv.,egy 6 hónapos kislány anyuja :)

2010. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia!1 éves múlt a lányom,és még mindig nem az igazi...
2010. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kérdéssel nem provokálni akartam.Én is szültem,hüvelyi úton egy 4kg-os babát.Engem is varrtak kivűl,belűl.4 hét után voltunk először együtt,nem volt gáz.Biztosan szerencsés vagyok,de én szülés után egy héttel,már alig éreztem a gátmetszés helyét.Azóta is rendszeres nemi életet élünk,neharagudjatok ha bántó volt a kérdés.
2010. febr. 3. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Látod nem egyformák a nők. Kinek fáj, kinek nem. Valóban szerencsés alkat vagy hogy ilyen gyorsan tudtál regenerálódni, mondjuk én sem panaszkodom, de azért én is éreztem még hónapokkal utána is néha szex közben. Ez olyan mint hogy van aki hány a terhesség alatt van aki nem. Vagy hogy te szeretsz bizonyos kajákat én nem :)) Az is lehet hogyha egyszerre törne el a lábunk neked nagyon fájna én meg 1 hét múlva már járnék a gipszen... na ezek csak példák voltak hogy lásd a különbséget nő és nő között :))))
2010. febr. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

én is gátmetszéssel szültem, 2 óra alatt, és a saját lábamon mentem szülés után át a szobába.

viszzont 3 hónapig szitne alig volt sex, mert annyira nagyon fájt. aztán szép lassan jobb lett, sőt most már jobb, mint előtte

2010. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

14.22-es vagyok

az utolsónak!


az nap mikor szültem,nálam sem volt semmi fájdalom,mivel az érzéstelenítő amit oda adnak mielőtt varrnak, még jó sokáig hatott,így én is ugrándoztam szülés után....

meg is lepődtek a látogatók,hogy olyan,mint aki csak simán most kelt fel,nem mint aki pár órája szült... (reggel 6-ra volt meg a pici)

Majd eljött a másnap..és hát ahha...az már roppantul nem volt valami vidám....

2010. febr. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!