Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is úgy érzitek, hogy...

Ti is úgy érzitek, hogy sokkal fáradtabbak/depressziósabbak vagytok, mióta otthon vagytok a babával?

Figyelt kérdés
Nagyon jó munkahelyem volt, szerettem a társaságot, itthon meg sokszor csak szenvedek. 1 éves a kislányom, nem sokat van el egyedül, és nagyon nehéz egyedül a robot: vásárlás-főzés-takarítás. A férjem este későn ér haza. Pedig előtte egy talpraesett, életvidám nő voltam, most meg sokszor felkelni sincs kedvem...

2015. jan. 14. 15:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5%
7 hónapos a kislányom, nagyon szerencsések vagyunk vele, pár hetes kora óta átalussza az éjszakát, eljátszik magában is a járókában. Délelőtt 9-kor kel fel, aztán 11-kor alszik 1,5 órát, aztán fél3-tól megint 1,5 óra alvás.Legkésőbb 8 órakor alszik este, így kipihent vagyok, van időm kitakarítani, és magamra is. Sokszor előfordul, hogy berakom az autóba, aztán megyünk csavarogni, barátnőzni, így én nagyon jól érzem magam, pedig én is elég aktív voltam...menedzseri munkakör, barátok, bulik....Van egy bébiszitterem (tegnap este vigyázott rá először), aki az esti fektetés után itt van vele, ha kimozdulnánk kettesben...Nekem az első 4-6 hét volt nehéz, nagyon furdalt is érte a lelkiismeret. Próbáld kicsit másra rábízni és kimozdulni (vele vagy nélküle), akkor jobb lesz.
2015. jan. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
54%

Telefonálj: Ifjúsági Lelki Elsősegély: 137-00. Ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között Telekom és T-mobile hívószámokról, utcai fülkéből is.


Ha tudod, időnként passzold le a gyereket pár órára a nagyszülőknek vagy fogadj babysittert, esetleg kérd meg az ismerős kismamát, hogy vigyázzon a gyerekre, amíg Te elmész barátnőzni, programot csinálsz magadnak egyedül vagy a férjeddel. Néha kell egy kis lazítás, a gyereknek is jót tesz, ha egy felfrissült, életvidám anyukát kap vissza.

2015. jan. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a segítséget és bátorítást Mindegyikőtöknek!

4-es: igen, az én szüleim meghaltak, a férjem szülei meg nem segítenek, sőt! Ha jönnek, elvárják, hogy 3 fogás legyen, minden ragyogjon. és olyanokat kérdezgetnek: nem unatkozol nagyon? Tovább kellene tanulnod! Nincs Gyes-betegséged? stb.

2015. jan. 15. 15:15
 14/14 A kérdező kommentje:

És igen, senkinek sem tudom lepasszolni a gyereket, anyós azt mondja, ő csak akkor vállalja, ha már beszél...

Barátnők meg messze...

2015. jan. 15. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!