Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babájáról kiderült...

Akinek a babájáról kiderült hogy tehéntej allergiás, mikorra múltak el az allergiás tünetei onnantól kezdve hogy kihagytad az étrendedből a tehéntejet (szoptatás esetén) vagy ennek megfelelő tápszert kapott?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egy év volt, de szigorúan diétáztunk. Azóta kutya baja és szereti a tejet!
2015. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kellett egy 3-4 hét, mire rendeződtek a dolgok: elmúltak az éjszakai felsírások és a híg kaka. 11 hónaposan kezdte a diétát.
2015. jan. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fiam anyatejes volt, kb 3 hetesen elöntötték a kiütések az arcát. Nála más tünet nem volt, csak tippeltünk a tejre. Akkor elhagytam a tej ivást és a tejtermékek fogyasztását, 1-2 hét alatt javult az arca. Utána kb fél évig nem ettem tejterméket és amíg szopott tejet se ittam. 1 éves kora körül kapott tejterméket, 2 éves elmúlt mire tehéntejet kapott, az nem okozott gondot nála.
2015. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, félreértettem a kérdést!

1 évvolt, ameddig diétáznunk kellett. Nálunk 10 nap- 2 hét után elmúltak a tünetek.

2015. jan. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam, csütörtökön mondta a doktornő, hogy valószínűleg tehéntej allergiás, azóta nem eszem semmilyen tejterméket, pótlásnak is olyan tápszert kap ami tehéntej allergiás babáknak való, de még mindig tiszta kiütés szegénykém. Ezek szerint hosszabb idő kell, hogy elmúljon. Köszönöm Nektek még egyszer!
2015. jan. 18. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál véres széklettel jelentkezett a tejfehérje-érzékenység. A Bethesdában a gasztroenterológián mondták, hogy 2-3 hét kell, higy kitisztuljon a szervezetéből az allergén. Valóban megszűnt a véres széklet. Viszont másfél éves koráig teljesen tejmentes diétán volt, mostanra.kinőtte /22 hónapos/.
2015. jan. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jan. 19. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Fiamnál 14 hónapos korában állapították meg,holnap lesz 3 éve és még mindig allergiás rá. Multiflex táplálékallergiája lett a tej után (tojás,a pulykát kivéve minden hús,zöldségek,gyümölcs,ha valamire elmúlt,akkor kijött olyanra,amitől addig nem volt,de ez 1 éves diéta után elmúlt) Lányomnál születése után jöttek a tünetek,1 hónapos korában diétára fogtam,5 hónaposan kapott tejpépet,és kutya baja se volt. Nálunk a tesó miatt,és hogy nála is jelentkeztek a tünetek,1 éves koráig diétát kell tartania,és utána is csak nagyon fokozatosan lehet bevezetni a tejet. Nekem a fiam tápis volt,így más tápit kapott. A lányom 1 hónapos koráig anyatejes volt,de átment rajta,és csak fogyott,így abba hagytam a szoptatást,és tejmentes tápszert harcoltam ki neki az orvosnál,és a végén gasztrón is támogatták az ötletemet. A felvágottak nagy részében van tej,és a vizes zsemlén kívül nehéz olyan pékárút találni,amiben nincs tej vagy savó,mert ez is tejfehérje
2015. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!