Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás-tápszer-tehéntej,...

Szoptatás-tápszer-tehéntej, hogy is van ez most?

Figyelt kérdés

Sokat hallani manapság, hogy minél tovább szoptasson az ember, meg a tápszer ilyen meg olyan mű, stb.

De nem értem, hogy régen amikor még nem volt tápszer, a nők sokkal nagyobb százaléka tudott szoptatni..Talán ez egy tudatalatti, hogy nem olyan fontos szoptatni, hiszen van tápszer?

Sokan azt mondják erre, hogy igenám, de régen aki nem tudott szoptatni, tehéntejet adott a babának..Manapság ugye ezen szörnyülködünk az allergiák későbbi kialakulása miatt. De ha belegondolok..a Szüleim generációja kapott korán tehéntejet és kutya bajuk sincs, soha semmire nem voltak allergiásak. Az én generációm nagyon allergás, én is. Mi voltunk azok, akiket max 3 hónapig szoptatott az anyukájuk, utána tápszert kaptunk. Nem tehéntejet. Hogy van ez akkor?


2011. ápr. 1. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

A tápszergyáraknak az az érdeke,hogy ne tejet,hanem tápszert adjanak a babáknak. Ők fizetik azokat az orvosokat,akik elhitetik a kismamákkal,hogy a mai gyerekek emésztőrendszere nem tudja feldolgozni azt az ételt,amit a szüleiké fel tudtak. Állítólag a tápszerekben minden meg van,ami a babáknak kell. De akkor miért van annyiféle tápszer? Ismerek olyan anyukát,akinek a harmadik tápszer volt jó,mert az első kettőre allergiás lett a picije.

Ma már minden üzlet lett.

2011. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azon a véleményen vagyok, hogy a tehéntej manapság közel sem olyan mint 25-30 éve. Gondolj csak a takarmányokra,növényvédőszerekkel permetezik azokat is, meg a teheneket is kezelik gyogyszerekkel, kapnak oltásokat stb. Szerintem azért allergizál nagyon a tej.

Szoptatást pedig azért mellőzik az anyukák, mert elkényelmesedett világban élünk. Véleményem szerint sokkal-sokkal többen tudnának szoptatni ha igazán akarnák! Sokan sajnos az első kisebb "problémák" miatt, rögtön feladják. Tapasztalatból írom ezt, mert nekem se volt könnyű a szoptatás első pár hónapja egyik gyerekemnél se, de nem adtam fel és sikerült!!! 4.-ik mellgyulladásom után a nőgyógyászom el akarta apasztani a tejem, nem engedtem és még mindig tudok szoptatni, azóta 8hónap telt el.

2011. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kisnita ***** válasza:
100%
Én úgy látom ez a téma már kezd hit kérdésére hajazni... Van aki ezt hiszi el van aki azt. Mindegyikben van igazság az biztos! A tej sem a régi már ahogy a második válaszoló is leírta és az elsőnek is igaza van mert manapság már a gyerek se szent csak az üzlet.
2011. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én is egyetértek mindegyik válaszadóval
2011. ápr. 1. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:

tápszer régóta van. már az én gyerekkoromban is volt.

tehéntejet nem azért kaptak a babák, mert nem volt anyatej vagy tápszer, hanem mert ez volt a trend. 3 hónaposan kellett kezdeni a hozzátáplálást feles tejjel.

Anyukám még szoptatott mikor mondták ezt neki és pikk pakk el is apadt a teje.

Úgyhogy régen valóban szoptattak de rövidebb ideig mert jött a hozzátáplálás.

Egyébként pedig igen régen, amikor nem volt tápszer és valaki nem tudott/akart szoptatni, nem tehéntejet kapott, hanem szoptatós akárkihez (nem tudom a nevét) vitték a gyereket és ő szoptatott.

Gondolom rémlik a mese, amikor a szoptatós nőnek belecseppent a teje a kenyérbe és mit tudom én mi lett vele. Ez működött falun. Voltak szoptatós dadák. És nagybátyám mesélte az ő idejében voltak, szintén nem tudom a nevüket, szópónők, akik kimentek anyukához és szopták a mellüket, hogy beinduljon a tej, mert az újszülött nem tudott olyan erővel szopni illetve ha valami probléma volt a mellbimbóval ők megoldották, mert ők erővel tudták szopni a mellet. És a nagybátyám szerint ez egyébként a férjnek kutya kötelessége lenne és tudnának szoptatni a nők.


Az allergia pedig egyértelműen civilizációs betegség, a szüleid idejében mi messze voltunk ettől, de még az én gyerekkoromban is. Úgyhogy ez nem összehasonlítható.

2011. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy én ne igyak tejet és semmi tehéntejterméket ne fogyasszak, amíg szoptatok, mert a tehéntejfehérje miatt jön a véres széklet, ragyás bőr a babánál és az allergia egy életre. A tápszerek hidrolizált tejfehérjét tartalmaznak, ezért jók elvileg, bár tehéntej alapúak... tehéntejet meg ugye elvileg 1 éves korától kaphat majd...
2011. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:

Semmi se jó teljesen, sajnos.

A tehéntej egyrészt azért nem, mert sokszor alig lát tehenet... Másrészt azért nem, mert az emberek immunrendszere (a sok egyéb szintetikus anyag miatt, ami körülvesz minket) már a műanyagot látja testazonosként, és a természeteset fajidegenként. Amire aztán allergiával válaszol.

A tápszer azért nem, mert egyrészt ez is tehénből van, másrészt mert ezt még ráadásul tovább bontogatják. A kisebb alkotóelemekre bontás ugyan jó lenne az emésztés szempontjából, viszont az a sok kémiai hercehurca, amivel ezeket a speciális formulákat elérik, csak tovább rontja az egyébként sem természetes összetételt.

Szóval az van, hogy akár tejet adsz, akár tápszert, szerintem valamelyik ujjadba biztosan bele fogsz harapni. A tejérzékenység villámgyorsan kijön, ha a hajlam megvan - a tápszer miatti problémák viszont akár évek múlva jelentkezhetnek majd.

(Nem kérdés, hogy a szoptatás lenne a legjobb...)


Dietetikus-hallgatóként én is sokat gondolkozom ezen a témán, hogy vajon mit lehetne tenni ellene. - Az biztos, hogy minden területen (étkezés, bőrápolás, tisztítás stb.) nagyon komolyan vissza kellene fognunk a szintetikus dolgok használatát, hogy legalább valamicskét megőrizzünk a szervezetünk eredeti képességeiből. Ezt kicsiben. És persze ugyanezt nagyban is, lásd környezetvédelem...

Remélem, hogy egyszer majd lesz egy olyan generáció, akik már érezni fogják a javuló tendenciákat is!

2011. ápr. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!