Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 max 5 eves gyereket otthonha...

3 max 5 eves gyereket otthonhagynal egyedul amig kiugrasz a boltba 20- 30 percre?

Figyelt kérdés
Szerintem hatalmas felelotlenseg ,csak kivancsi vagyok kimit szol hozza. Egy utca beli anyukarol van szo. A kisebbik egy evest azert elvitte magaval..

2015. febr. 2. 21:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Nem, ennyi idős korukban az enyémeket max akkor hagytam magukra, amikor nagyon muszáj volt kidobni a szemetet és nem ért rá másnap reggelig, akkor kirohantam a szemétledobóig, ez kb 2 perc volt, meg még talán 3-4 alkalommal, amikor anyukámék kocsival arra kanyarodtak és épp csak beadtak valamit. Amikor megérkeztek rámcsörögtek, leszaladtam, majd vissza - kb 2-3 perc.
2015. febr. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

azért megnéznék egy ovist rácsos ágyban :D kedves utolsó előtti... :)))


enyém 5 éves, azért már teljesen másképp hagyom egyedül a lakásban mint régen :) simán kimegyek a kertbe, leviszem a szemetet, postázhoz kimegyek a kapuhoz. mondjuk a kertbe kimenés inkább nyáron van, de most is felsöpröm a bejáratot minden gond nélkül. értelmes, okos már, tudja hol vagyok, ha kellek kiabál és bemegyek vagy kijön utánam, még a kabátját is felveszi, szóval teljesen más a helyzet ilyenkor már mint mikor még kiságyba lehetett dobni :)

de kapun kívül nem megyek! na jó, ha a kicsit kint hagytam, akkor a bejáratra begurulok, de ennyi.

boltba nem mennék, még ha 5 perc lenne se, de 30 perc meg végképp sok. viszont ő már nagyon sokszor mondta, hogy milyen jó lenne ha otthon hagynám míg elmegyek a boltba... :) valamiért vágyik rá. de majd 2-3 év múlva talán. nem is miatta, mert tudom, hogy nem tenne rosszat, nagyon megbízható. de mi van ha velem történik valami?

2015. febr. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek azzal részével, hogy ekkora gyereket nem lehe magára hagyni.

Viszont borzasztóan rossz érv az, hogy mi van, ha velem történik valami? mert ha baleset ér, akkor mondhattni jobb ha a gyerek nincs ott, és teszemazt nem üti el őt is az autó. Ha rosszul leszel, akkor persze jobb, ha a gyerek ott van, ha jóindulatú emberek megállnak segíteni. De, ekkor is lehet, hogy a gyerek elkallódik az utcán miután te elájulsz.

2015. febr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

13: Igen, ez az egyik, de ha ott a gyerek, akkor a kiérkező mentősök/rendőrök legalább tudnak róla, viszont ha a lakásban marad és engem elcsap az autó, mire rokont értesítenek vagy kimennek a lakáshoz, ki tudja mi történik a gyerekkel.


Én mondjuk a gyerekekben megbíztam (meg nem is volt nekünk elől semmi, ami veszélyes lett volna), de bármi történhet. Pl. mi egyszer békésen tévéztünk, mikor kiment az áram. A volt férjem még ott lakott, még viccelődött is, hogy befizettem-e a villanyszámlát, aztán amikor kinéztünk az ajtó elé, már lángolt a kapcsolószekrény.

A másik házban meg egy bolond felgyújtotta a lakást mert ki akarták lakoltatni, a szomszédban lakó ismerős a gyerekkel úgy menekült ki. Ha nincs ott felnőtt, a gyerek ki se tud menni a lakásból és talán füstmérgezést kap, meg ijedtében és a tapasztalatlansága miatt nem tud megfelelően reagálni.

2015. febr. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Szerintem azért igen ritka,hogy baj történne ezekből az esetekből. DE,nem,nem hagynám itthon egyedül a gyereket.Egy 3 évest semmiképpen nem,max amig leviszem a szemetet.Tudom milyen a gyerekem,nem csinál semmit abban az 1 percben,mig leérek és felérek.De hosszabb időre nem hagynám fenn,ha pelenkát hoznak is lemegyek vele (2éves múlt),mert a csaj képes fél órát is dumálni. 5 éves már más tészta,mint egy 3. Ha lányom olyan lesz,mint öcsém,akkor itthon lehetne hagyni.Bár öcsémre mama vigyázott,de ugye a régi lakhelyünk egy óriási kertesház volt,mama szobája a ház egyik végében,öcsémé a másikban.De egy 5 éves már értelmes,átmegy ha gondja van és nem gyújtja magára a lakást pl.De hogy bevásárlás erejéig magára hagyni?! Azt nem szerintem még,talán 6-7 évesen,mikor már iskolás...
2015. febr. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
nem, mert a törvény bünteti. nem tudom mennyi pontosan a korhatár de talán 10-12 év alatti gyereket felügyelet nélkül hagyni a lakásban gondatlan veszélyeztetésnek minősül. ha feljelent a szomszéd, vagy valami baja lesz emiatt a gyereknek akkor büntethető vagy.
2015. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Utolso,nem en hagytam egyedul,hanem egy ismerosom az utcabol. Csak furcsa volt hogy a kisebbet vitte magaval a nagyobbik meg otthon maradt. Pontosannem tudom hany eves ezert irtam 3-5 ot de 5 meg tuti nincs.

Hat igen,akarmi tortenhet a gyerekkel otthon,vagy a szulovel hazon kivul.

Koszonom mindenkinek aki valaszolt,legkozelebb azert megkerdezem megis hogyan gondolta,hogy a gyerek otthon van egxyedul. Arrol nem is beszelve,hogy nem reg kora este be akartak torni az egyik hazba.egyre tobb erre az ilyen is.

2015. febr. 3. 12:42
 18/26 anonim ***** válasza:
tudom, hogy nem te, csak egyes szám második személyben fogalmaztam. ha te nem hagyod egyedül, akkor nem vonatkozik rád :)
2015. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Pont most kérdeztem a hétvégén anyukámat, hogy csinálta régen az ilyen dolgokat amikor én kicsi voltam: ő mielőtt felébredtem elment biciklivel a boltba, ha valamiért nem mentem oviba vagy elment dolgozni és haza ugrott 1-2 óránként hogy mi van velem kb 2-300 métere volt a munkahelye, de néha vitt magával. Azt mondta, hogy nagyon jó gyerek voltam kertesházban laktunk vidéken. De ez 33 éve volt én már ezt nem tudnám megtenni nem olyan világot élünk.
2015. febr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Engem ötévesen már hagytak egyedül (anyát kellett a sürgősségire vinni). Az ajtót nem zárták be, azt mondták, bármi van (pl. lángot látok, vagy gázszagot érzek), azonnal menjek ki a házból. De hívták is nagynénémet közben, aki negyed óra alatt ott volt.


De azért ez más szitu, mint egy boltolás.

Hacsak nincs vészhelyzet, nem hagynám egyedül. Unokatesómat 8 évesen hagyták fél órára, és mire hazaértek, már gyufával a kezében állt a benzinnel lelocsolt házfal előtt. Látott valami hlyeséget és ki akarta próbálni, működik-e. :D

2015. febr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!