Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, aki a baba elött...

Anyukák, aki a baba elött pörgős életet éltek, sokat utaztak, hogyan tudtátok megszokni, hogy egész napotok pelenkázásból, etetésböl házimunkából áll, és abból, hogy egy gyerek után kell mászni egész nap?

Figyelt kérdés
2015. febr. 24. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem voltunk azok a nagy bulizósak, elmászkálósak, utazósak, mégis nehéz megélni a szabadidő hiányát, az állandó készenlétet, és egy gyerek napi szintű szórakoztatását. Kemény. Megszokni?

Önfeláldozás árán egy ideig, és a tudat, hogy csak egy korszak ez is, majd túljutunk rajta, ez segít "átvészelni".

2015. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nehéz, de hajt a megfelelési vágy, hogy helyt álljak anyaként, és ez erőt ad, hajt egész nap.
2015. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az összes szabadidőnket és pénzünket elutaztuk, havonta színházba jártunk. Bulizni nem, az sose vonzott. Akkor vállaltunk gyereket, amikor nagyon vágytunk rá és tudtuk, h mivel fog járni. Most, hogy nagyobbak, jönnek ők is velünk, amikor tudunk. A nagy 5 éves és már rengeteg helyen járt, természetesen most a gyerekprogramok vannak előtérben. Szerencsére én szeretek itthon lenni, így nem zavar, ha csak a környékbeli utcákban mászkálunk az ismerős kutyákat meglátogatva. Néha persze kiakadok én is, főleg ha betegek mindketten.
2015. febr. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első babával nehezen szoktam meg a négy falat főleg, hogy téli baba volt, és olyan sokat nem lehetett kint lenni, vagy elmenni valamerre.

Most a második babámat várom, és eskü várom azt az időszakot, ami csak a babáról szól. Mert a nagyobbik lányom, olyan gyorsan megnőtt, hogy át kellett értékelnem a helyzetet! Tényleg elrepül ez a gyerek után mászkálós időszak, és aztán egy önálló kis életke lesz belőle, aki "tesz a fejedre".

Amikor meg már nagyobbacska, velük is szuper jókat lehet kirándulni, "pörögni". Más lesz az élet, de ebben is nagyon sok a szépség, sőt. Én tökre élvezem, ahogy a nagylányommal elmehetünk ide-oda. A kicsit pedig majd bevonom abba, hogy ne legyünk otthon ülősek.

2015. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha ennyire frusztrál a helyzet, akkor inkább add bölcsibe a picit. Mindkettőtöknek jobb lesz. A baba megérzi, ha egyfajta teherként tekintenek rá. Nem megbántani szeretnélek, de hogy ide kiírtál egy ilyen kérdést, számomra azt mutatja, hogy nehezen birkózol meg a helyzettel.

Másik babát is csak akkor vállaljatok, ha a gyermekre tudsz koncentrálni és nem azon kattogsz, milyen jó volt még akkor, amikor utazgathattál, pörögtél, stb.


Lehet egy személyes kérdésem? Ugyanis ismerős a szituáció egy baráti házaspárnál is nehezen viseli a feleség, ő azonban nyilvánosan nem vallaná be. A pénz amin utazgattál, pörögtél, a Tiéd volt, vagy a férjed keres(ett) jóval többet?

2015. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az én pénzem volt.Soha nem volt olyan pasim aki pénzelt.Most se,pedig gyesen vagyok.Amugy nem buliztunk,csak mondjuk egy évben 2szer 3 szor elmentünk nyaralni,vásárolgatni,néha csk ugy kiruccani.És ezek a kisebb kiruccanások most hiányoznak.Amugy a gyerekemmel soha nem éreztetem hogy teher lenne,mert nem az.Egész nap foglalkozok vele,szoptatom.Nyáron jobb,mert az udvaron sokat lehet sétálni stb.De ilyenkor télen rossz.Most például mondat a férjem,hogy el kell mennie egy 10 órás útra,régen pattantam vele az autóba,most egy 1 évessel már nem tudok vele elmenni,egyedül megy.Ilyen kisebb kiruccanások nagyon hiányoznak.Rossz egész nap egyedül bezárva.
2015. febr. 24. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem mész vele? Tudom, sok cuccot kell bepakolni, de kocsiban lehet pelenkázni, etetni, stb. Egy hordozókendőben pedig magadrakötöd, ő elvan, nézeget, te pedig nyugodtan mehetsz vele sétálni.
2015. febr. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam megszokni.Csak ahová lehet viszem a gyereket.Pl ma jöttünk haza a nagyitól s végig hogy ott voltunk minden nap mentünk vmerre mert jó idő volt.Házimunkát már nem veszem annyira "komolyan" mert egy totyogóval már nem lehet állandóan pakol.Néha hiányzik a pörgés de lassan jön a rohangálás a játszókon és sztem visszasírom a nyugis részt :)
2015. febr. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!