Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne legyen...

Mit csináljak, hogy ne legyen egy rémálom minden éjszaka?

Figyelt kérdés

Fiam 7 hónapos. Az éjszakák egyre katasztrofálisabbak, mindig a fogára fogjuk, de lehet nem is az a baj?!

A múlt éjszakánk a következőképpen alakult: 8-tól aludt 11-ig, közben most "csak" 1-szer ébredt, megnyugodott az ölemben és visszaaludt. 11-kor megszopiztattam, hátha az a baj. Aztán fél 12-től kb. 10 percenként ébredt visítva, rögtön hasra dobja magát és üvölt szerencsétlenem, amikor felveszem általában megnyugszik, de sokszor nem. Ez ment 10-15 percenként 2-ig, akkor hagytam 10 percig üvölteni, aztán adtam neki Nurofen kúpot. Azzal ha jól emlékszem fél 4-ig bírta, de szerintem a sírástól is kimerült. Hajnali 6 körül megetettem, de már nem is tudom mikor éhes, lehet nem is az, csak ha egyszer kap cicit, akkor rácuppan. És ez megy hetek óta!

Esténként Viburcolt adok neki, már lassan 1 hete. Napközben Chamomilla.

Már teljesen kivagyok, semmit nem pihenek és rettegek az éjszakáktól. Nappal meg olyan édes, teljesen jól van.

Egy fog már kint van, várjuk a párját.

Nem igaz, hogy nincs erre valami megoldás? Adjak neki minden áldott este Nurofent? (mert a Viburcol semmit nem ér) Azért az csak egy gyógyszer.

Segítsetek, totál kimerültem.


2010. febr. 21. 16:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Sajnos segíteni nem tudok, de nálunk is szinte teljesen ez van. Mintha a kislányom éjszakáit írtad volna le. Ő is hét hónapos. Nála a felső fogakat várjuk. Én már annak is örülnék, ha éjfélig aludna. Én is teljesen kivagyok és ámulva hallgatom azokat, akiknek átalussza a babájuk az éjszakát.

Mi most kipróbáljuk, hogyha nem etetjük meg akkor milyen lesz. Arra gondoltunk, hogy lehet, hogy nem tud a pocakja pihenni, mert még éjszaka is 3óránként aszik. Hátha ez segítene.

Kitartás, reméljük lesz ez még jobb is.

2010. febr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A Nurofen szirupot adhatod egy hétig is naponta 1x lefekvés előtt. Ne haragudj, de ilyet még nem hallottam, hogy a fog ilyen nagyon megkínozna valakit. Nem kéne megmutatni dokinak? Szegényem.
2010. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Bocs nem ijesztegetni akartalak, de elég rosszul hangzik, amit írtál. Főleg, hogy hetek óta megy.
2010. febr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Védőnő, doktornő is azt mondja fog. De már én is kételkedem. És miért csak éjszaka jön rá?


Elsőnek: egyébként mi is még 3-4 óránként eszünk éjjel is... Én is remélem jobb lesz hamarosan. Neked is kitartás!

2010. febr. 21. 17:27
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez megy, az eső fog nem bír kibújni, és szintén 7 hós a kisfiam. Semmi de semmi nem használ, már Nurofent adtam, de az se. Nem hiszem el hogy nem tudnának valamit kitalálni hogy szegénykéket ne kínozza ennyire a fogzás! Teljesen ki vagyunk merülve mi is,remélem csak az első kínozza így.
2010. febr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én is remélem, a többi fog kíméletesebben bánik majd szegénykémmel.

Azért jó tudni, nem vagyunk egyedi eset, és hogy ez valószínűleg tényleg a fog, nem más.

Egyébként 2 hete amikor az első kijött, pár napig nyugi volt, érződött, hogy megkönnyebbült.

2010. febr. 21. 17:36
 7/18 anonim ***** válasza:

Amikor 7-8 hónapos volt a babám, akkor kezdődött nálunk ugyanez. Dettó! Akkor azt hittük a foga miatt. De nem. Aztán hónapokig ez ment mire véglegesen rájöttünk mi a baja, már 1 (!) éves lett. Az én kislányom azért ébredt fel állandóan, mert akkor, 7 hós kora után kezdett el mászni, kúszni aztán ülni stb, és mindezt álmában is csinálta, így állandóan beütötte magát a rácsba és felriadt. Aztán sírt és csak szopizva aludt el, és fél óránként kezdődött előről.

Nekünk ez csak úgy oldódott meg, hogy most velünk alszik és így max. egyszer ébred. Tudom ezt sokan ellenzik, de így legalább alszunk és a baba is. Heverőt még nem merek venni, tuti átmászna a leesésgátlón is. A mi ágyunkon mi vagyunk a barikád :) és körbe van párnázva a padló.

Nah, ennyit az én lányomról, persze lehet hogy nálatok a foga az ok, de ha sokáig így megy, meg lehetne figyelni, hogy mennyit mocorog álmában, hátha ugyanez a gond.

2010. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az első vagyok

Nekünk is mondta a védőnő, hogy nagyobb mozgások előtt( nálunk a mászás jönne) előfordulhatnak rossz éjszakák.

Még arról is olvastam, hogy a hozzátáplálás miatt is előfordulhat ilyen. Mi 2 hete kezdtük és azóta vannak az alvásproblémák. A pocijuknak is hozzá kell szoknia az új ételekhez. Ti hozzátápláltok már?

Én egyébként attól vagyok ki, hogyha elmondom, hogy mostanában rosszabbul alszik és rögtön azzal jönnek, hogy vigyük orvoshoz.

2010. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Lányok, ne ciciztessetek éjszaka mert azért (is) kelhetnek a kicsik, én is adtam neki mindig ha ébredt, és végül óránként kelt. Egyszercsak nem adtam hajnali 5 előtt és azóta csak egyszer-kétszer ébred, és simivel vagy vízzel visszaalszik. A dokinőnk szerint egy ennyi idős baba már kibír 5-6 órát szopi nélkül, főleg ha uzsira kap egy banánt például, este pedig jóllakik ciciből. a gyomruknak is kell a pihenés, és igen, nem hiányzik nekik a pocifájás a fogacskák és a mozgásfejlődés mellé. Kitartás, lesz ez jobb!
2010. febr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Dentinox gélt próbáltad már?

Nálunk az annyira bevált, hogy ha éjjel bekenem neki az első ébredésnél, akkor utána úgy 4-5 órát alszik egyben, mielőtt újra nyűglődni kezdene.


Egy éves a kislányom, 7 foga van, de minden egyes fog ugyanígy megkínozza szegényemet (velem együtt), és az őrlő és szemfogak ennél állítólag még rosszabbak lesznek.

Nem tudom, hogy lehet ezt hosszútávon bírni, nálunk ráadásul egyesével jönnek a fogak egy-két hét eltolódással, és folyamatosan szenved.


Engem csak az vigasztal, hogy úgy, ahogy az első pár hónap nehézségein túl lettünk, majd ezen is túl leszünk valahogy.


Kitartás!

2010. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!