Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adnak ilyen hülye...

Miért adnak ilyen hülye neveket a gyereküknek egyesek?

Figyelt kérdés
Boros Hajnal, Kis Álmos Manó és hasonlók. Szegény gyereknek ilyen névvel kell leélni az életét. A szülő nem gondolja végig mivel fog ez járni?
2010. febr. 28. 10:37
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Utolsón jót röhögtem. Eszembe jutott még egy, ismerek egy Nagy Ajándékot is. De ez a Cserepes Virág viszi a pálmát. :-D
2010. febr. 28. 13:16
 12/24 anonim ***** válasza:

Némely elvakult szülő úgy gondolja hogy különleges nevet kell adni a babának.Nekem 2 babucim van mindkettőnek "normális" nevet adtam mert úgy gondolom hogy azzal a névvel élni is kell.

A baba lesz egyszer serdülő kamasz is és később tisztességben megőszülő nagymama-nagypapa is.

És nem utolsó sorban ne a neve legyen különleges hanem ő maga:))

2010. febr. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nekem hülye névben a pálmát Zöld Piroska viszi, dobogósak még Égető Napsugár és Erdei Pintyőke :)
2010. febr. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
41%
Talán azért adnak ilyen neveket az emberek a gyerekeiknek,mert nem érdekli őket az ilyen tip-top tucatanyukák véleménye,akik azt gondolják magukról,hogy mindenbe beleszólhatnak,mert mindenhez közük van!!!!Nem biztos,hogy az a gyerek szégyellni fogja a nevét...de azok a primitív emberek,akik ovis szinten a másik ember nevével viccelődnek és ezen jókat nevetnek,biztosan azt hiszik,hogy a 12954357-dik Barbara és Dorina kislányukon senki sem nevetgél!!!!Valószínű (hála az égnek,hogy vannak még emberek,akiket nem érdekel más divatmajom véleménye és csak azért sem áll be a magyar szuperanyucikakiktúlsokathisznekmagukról klubba) !!!!
2010. febr. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Húha, nagyon belenyúltunk valamibe... Hát igenis, ha vicces nevet adnak akkor azon röhögni fognak, és nem csak a "szuperanyukák" hanem a szuperapukák, szuperbácsikák, szupernénikék, stb...
2010. febr. 28. 17:10
 16/24 Vilcsianyuja ***** válasza:
15:04-es tip-top tucatanyuka vagyok. Ha egy szülő nevet ad a gyerekének, azon a néven keresztül fogja ismerni az egész szűkebb-tágabb világ. Nagyon korlátolt az a szülő, aki nem látja be, hogy a név nem öncélú. Lehet, hogy egy egészséges, önironikus hajlamú felnőtt Zöld Piroska jót röhög, és saját maga poénkodik a nevén, ami mellesleg tetszik neki, ezzel nincs semmi baj. De mit csinál a szülő, mikor a porontya hazajön bőgve az oviból/suliból, mert kicsúfolják a társai? Persze, sok mindenért kicsúfolhatják, amiről se ő, se a szülője nem tehet, de miért kellene ilyet szándékosan, már születésekor beprogramozni annak a szerencsétlen gyereknek a jövőjébe? És éppen az ilyen gyerekkori kicsúfolások az okai mindenféle későbbi önértékelési problémának. És ez nem a ritka nevekről szól, mert a ritkán csengő neveket megszokja az ember, hanem a "hülye", vagyis komikus hangzású nevekről, legalábbis szerintem a kérdező így értette a "hülyét".
2010. febr. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

12:59

Engem mindkettő idegestít.

(Főleg az, hogy azt hiszi vki attól is lesz ,mostanában magyar, ha hülyébbnél hülyéb nevet ad a gyerekének, vagy a füle mögé is magyar zászlót tűz.)

2010. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

előző

12:59-nek akart lenni


Egyébként Pisos arany sem semmi.

Vagy egy volt kollégám mesélte, hogy a szomjédja azt a nevet adta a gyerkének, hogy Csák Norisz.-)))

2010. febr. 28. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én ismerek egy Nyári Napsugárt. Ráadásul nem is gyerek, hanem úgy 35-40 éves. Tehát régen is voltak már pihent agyú szülők...
2010. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem kell összekeverni a szezont a fazonnal nem a ma divatos tucatnevekről szólt a kérdés hanem az abszurdakról.

A sok Kevintől meg Dzsenifertől engem is kiver a frász

de a Cserepes Virág is elég gáz...

2010. febr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!