Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólsz, ha azt mondják a...

Mit szólsz, ha azt mondják a babádra "aranyos"?

Figyelt kérdés

2015. júl. 14. 19:02
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
89%

A kérdésben van a magva annak, hogy a gyerek nélküliek miért vannak rosszul a gyerekesektől. Egyszerűen mert túl sok az ilyen, aki elvárja, hogy mindenki hasra essen a gyerekétől, kötelező, hogy mindenkinek tetsszen, mindenkit érdekeljen, mindenkinek fontos legyen, körül rajongják stb.

Sose értettem az ilyen. Soha életemben nem vártam el, senkitől, hogy akár őszintén, akár hazugságból ajnározza a gyereket.

2015. júl. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
34%

én nem a babára vonatoztatok soha ebből, hanem magára az illetőre

volt, hogy egy klimaxos nő engem öregezett le, 28 éves létemre..hát nem magamra vettem, csak rájöttem, hogy ő nem tudja önmagát elfogadni...


akik közömbösek, de úgy érzik valamit mondani kell a gyerekre és kijön egy aranyos jelző, pl egy fiatal sráctól kapta egyszer a babám, én egyből arra vonatkoztattam, hogy csupán udvarias akart lenni, de igazából azt sem tudja, mi az hogy gyerek, meg baba, szóval kedves volt tőle, már csak az is, hogy egyáltalán figyelembe vette a gyereket is(lépcsőházban néhanapján látott srác)

2015. júl. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

Annyira ezen pörögsz, hogy még ki is emelted kérdést?


Ha legközelebb valaki aranyosnak titulálja a gyerekedet, akkor verjél le neki egy maflást és kényszerítsd, hogy más jelzőket használjon rá. Tudod, csak úgy, úrinősen.

2015. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Azt mondom köszi. Csupán ebbőp hogy "aranyos" nem lehet eldönteni hogy az illetőnek tetszik a gyerek vagy nem. Inkább az arcmimikából meg hangsúlyból talán.. Én minden babára ezt mondom, akkor is ha cuki meg akkor is ha nem.
2015. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
82%

"A kérdező kommentje:


Szép, cuki, édes. Stb"


Az "aranyos" szinonimája a "cuki" és az "édes". A "szép" nem az, az mást jelent.

Az "aranyos" nem negatív, a "ronda" mondjuk az lenne.

Én arra mondom, hogy aranyos, aki tetszik, de különösebben nem érdekel, vagy szó szerint valami aranyos dolgot csinál, vagy cukin néz ki. Egyáltalán nemnegatív. A "szép", vagy "gyönyörű" jelzőket csak akkor használom, ha úgy is gondolom, és olyan a helyzet, hogy éppen erről van szó.

Ne várd el mindenkitől, hogy ezt mondja, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz ugyanannyira.

2015. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
48%
Én értem a kérdést. Ha egy anyuka megdicséri a babádat, hogy jaj, de szép, milyen szép a szeme, a haja...stb..., akkor hülyén jönne ki, ha én nem mondanék semmit. Viszont, ha nekem nem tetszik a baba, de mondanom kell valamit, akkor én is hasonlókat mondok, nagyon cuki, nagyon aranyos, bármit, csak azt nem, hogy szép. Viszont nem kell általánosítani, mert van, amikor valóban szép babákra is mondom, hogy aranyos és édes, mert valóban az. Szóval akár lehet benne ilyen is, de nem kell sztem rögtön negatív dolgot mögé látni. Lehet neki valóban aranyos és kész! Amúgy meg neked a legszebb, legaranyosabb, akkor meg mit számít? Nem tetszhet mindenkinek mindenki...
2015. júl. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
Mindannyian értettük. :)
2015. júl. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!